[gs300]check katalizatora

Awatar użytkownika
LEPSI RX
Lex user
Posty: 156
Rejestracja: 2 lut 2011, o 23:54
Model Lexusa: RX300,CT200H,
Skąd:: REDA
Lokalizacja: Gdynia-trójmiasto
Kontakt:

Re: [gs300]check katalizatora

Post autor: LEPSI RX »

sonda za katalizatorem ma za zadanie sprawdzac skutecznosc dzialania katalizatora. Niestety w wiekszosci silnikach toyota pomylila sie w obliczeniach.Nie tylko is, gs ale i camry avnsis i corolle sie uzeraja z problemem katalizatora. W wiekszosci wypadkach cat jest sprawny i spelnia swa funkcje. Oczywiscie mozna wymienic kata i to przewaznie doradzam. tym mniej zamoznym proponuje tulejke z alledrogo ktora tez pomaga i jest wiele tansza i naprawde nie ma to zlego wplywu na nasz silnik.
Awatar użytkownika
bobi
Lex user
Posty: 58
Rejestracja: 26 gru 2013, o 21:58
Model Lexusa: GS300
Skąd:: Polska
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: [gs300]check katalizatora

Post autor: bobi »

igor pisze:zapalil mi sie check w lexie gs300 2002r.skaner pokazal blad katalizatora.juz 2 razy go kasowalem.auto ma 120tkm.moze to byc od kiepskiej wachy.mial juz ktos takie objawy.
U mnie też pojawił się błąd 0430. 1 raz skasowałem go sam. Po tygodniu znów pojawił się check ale sprawę olałem i jeździłem dalej. Minęło parę dni check sam zniknął (wyłączył się). I dokładnie taka sama sytuacja jeszcze raz miała miejsce w ciągi jednego miesiąca. Czyli ostatnie 2 razy pojawił się i znikał samoczynnie. Miał ktoś podobny objaw? Co z tym fantem zrobić ? Sonda za katem do wymiany? Auto jedzie normalnie.
muzz
Lex Driver
Posty: 521
Rejestracja: 4 kwie 2015, o 20:44
Model Lexusa: IS200
Skąd:: WWA
Kontakt:

[gs300]check katalizatora

Post autor: muzz »

U mnie było podobnie. W końcu przestała gasnąć. "Emulator" sondy za katem czyli odsuniecie jej delikatnie od spalin i problemu nie ma.
puchacho
Nowy lex user
Posty: 4
Rejestracja: 9 paź 2014, o 10:20
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: [gs300]check katalizatora

Post autor: puchacho »

Witam. Borykam sie z tym samym problemem. Kintrolka VSC i brak kobtroli trakcji. Komputer pokazuje blad kata. Zamonowalem emulatory ale problem dalej nierozwizany gdyz kontrolka sie zapala a raz gasnie bez wzgledu na styl jazdy. Sprawdzone i pospawane przedmuchy na ukl. wydechowym. Zostaly jeszcze po jednym purchlu rdzy na tlumikach koncowych i tu moje pytanie, czy one moga miec wplyw na katalizator??
muzz
Lex Driver
Posty: 521
Rejestracja: 4 kwie 2015, o 20:44
Model Lexusa: IS200
Skąd:: WWA
Kontakt:

Re: [gs300]check katalizatora

Post autor: muzz »

końcowe tłumiki nic do rzeczy nie mają
sprawdź te emulatory
u znajomego jak za pierwszym razem mechanik montował to też nie banglało jak należy i musiał poprawiać
Awatar użytkownika
angrzeda
Lex user
Posty: 148
Rejestracja: 14 mar 2011, o 21:00
Model Lexusa: GS300 MKII
Skąd:: Łuków
Kontakt:

Re: [gs300]check katalizatora

Post autor: angrzeda »

Zapalające się jednocześnie kontrolki CHECK i VSC to z dużym prawdopodobieństwem wypadanie zapłonów. Sprawdź świece i przewody wysokiego napięcia. U mnie pomogła wymiana przewodów...
Awatar użytkownika
DARO LEX
Lex user
Posty: 105
Rejestracja: 16 lut 2017, o 15:57
Model Lexusa: GS 300 MKII
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Re: [gs300]check katalizatora

Post autor: DARO LEX »

i ja am tez problem pali się czek po podpięciu kompa P0155 Bank 2 Sensor 1 po skasowaniu po 10 km zapala sie znowu
Auto normalnie jeździ i pali ni epływją i nie falują obroty ..
ktos coś podpowie ...
Lexus GS 300 MK II - granatowyprawieczarny
Awatar użytkownika
brat_z
Lex user
Posty: 263
Rejestracja: 26 lut 2015, o 15:56
Model Lexusa: is200
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: [gs300]check katalizatora

Post autor: brat_z »

Grzałka w sondzie lambda się przepaliła, sonda do wymiany:)
Awatar użytkownika
DARO LEX
Lex user
Posty: 105
Rejestracja: 16 lut 2017, o 15:57
Model Lexusa: GS 300 MKII
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Re: [gs300]check katalizatora

Post autor: DARO LEX »

Auto u speca - ma posprawdzac bezpieczniki , sonde i jej parametry jak cos to mam wymienić z tego co wiem to sa co najmniej 4 sondy w GS 300
2 przed katem i 2 za katalizatorem kupowac tylko Denso i jakie ceny sa za świece ?
cena przedniej i tylnej . Auto musi idealnie sigac na benzynie bo na dniach chce zamontować gaz .
Lexus GS 300 MK II - granatowyprawieczarny
Awatar użytkownika
DARO LEX
Lex user
Posty: 105
Rejestracja: 16 lut 2017, o 15:57
Model Lexusa: GS 300 MKII
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Re: [gs300]check katalizatora

Post autor: DARO LEX »

3 świece wymienione , auto zarejstrowane i lato juz wpadło
Lexus GS 300 MK II - granatowyprawieczarny
ODPOWIEDZ

Wróć do „GS mk2 1997-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości