GS430 MK2 niskie obroty

tomekb
Lex Master
Posty: 2643
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: Avensis t25 1,8 aut, rx300 2gen.
Skąd:: Sosnowiec, Będzin
Lokalizacja: Sosnowiec, Będzin
Kontakt:

Re: GS430 MK2 niskie obroty

Post autor: tomekb »

a ja to bym zrobił cały przegląd ze wszystkimi olei, filtrów, swiec, rozrzadu wymianami i z czyszczeniem przepustnicy
rsz1981/2
Lex user
Posty: 256
Rejestracja: 1 sty 2012, o 22:38
Model Lexusa: GS300
Skąd:: M-je
Kontakt:

Re: GS430 MK2 niskie obroty

Post autor: rsz1981/2 »

W większym silniku 500-600 obrotów miałem na porządku dziennym ale to inna konstrukcja inny silnik.
Tak jak koledzy sugerują świeczki, przepustnica, filtry.
Daj znać jak uda się rozwiązać problem. Może komuś się przydać na przyszłość.
Noclegi nad morzem!!! CLIFF HOUSE Międzyzdroje-pok.1,2,3 i 4-osobowe, apartament 5-osobowy
Więcej informacji PW lub 535-550-888
Awatar użytkownika
maniek_ls400
Lex Master
Posty: 1478
Rejestracja: 7 cze 2011, o 23:19
Model Lexusa: W221 S500
Skąd:: Piaseczno
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Re: GS430 MK2 niskie obroty

Post autor: maniek_ls400 »

klexus pisze:
legato97 pisze:To takie cos co zauwazylem i idzie na 1 ogien, wiec na P nie jest jeszcze tak zle, ale na D, na hamulcu, obroty sa miedzy 400-500, nie faluja, ale silnik sie trzesie troche, wszystko jak reka odjal(chodzi o trzesienie) przy wyzszych obrotach, np z wlaczona klima, co moze byc przyczyna? Zaczne od wymiany swieczek, bo pewnie na wykonczeniu.

skora sa takie objawy to wydaje mi sie ze pora na wymianę oleju w skrzyni, zaczyna ciągnąć a nie powinna i dlatego go dusi ale świece można wymienić przy okazji
klexus - sorry, ale większej ściemy nie słyszałem :) Nie obraź się od razu... Zużyty olej w skrzyni powoduje uślizgi czyli obroty w górę a auto stoi w miejscu..
legato97
1. polskie litery uzyskuje się z prawym altem mając w windzie ustawioną klawiaturę polską programisty - chyba nie jesteś tym emigrantem, który już na kamień musi mówić 'stone' ?
2. Twój problem z autem bierze się z jednego - lewe powietrze. Miałem to samo - zdejmij osłonę silnika i sprawdź na ucho czy nie syczy przy przepustnicy, na jej górze są zaślepki skierowane jedna w lewą a druga w prawą stronę. U mnie w jednej z nich była nieduża dziurka i miałem dokładnie takie same obroty..
Mariusz M.
Sprzedam części do LS430 2001 President Tel. 606-103-211
Yarecki
Lex Master
Posty: 1921
Rejestracja: 29 wrz 2012, o 18:10
Model Lexusa: gs
Skąd:: Polandia
Kontakt:

Re: GS430 MK2 niskie obroty

Post autor: Yarecki »

maniek_ls400 pisze: 2. Twój problem z autem bierze się z jednego - lewe powietrze. Miałem to samo - zdejmij osłonę silnika i sprawdź na ucho czy nie syczy przy przepustnicy, na jej górze są zaślepki skierowane jedna w lewą a druga w prawą stronę. U mnie w jednej z nich była nieduża dziurka i miałem dokładnie takie same obroty..
Lewe powietrze można sprawdzić skanerem nawet uniwersalnym, lepsze niż ucho tak mi się wydaje przynajmniej.
Zatem najpierw warto by podłączyć się pod obd i wtedy coś może uda się namierzyć.
Awatar użytkownika
maniek_ls400
Lex Master
Posty: 1478
Rejestracja: 7 cze 2011, o 23:19
Model Lexusa: W221 S500
Skąd:: Piaseczno
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Re: GS430 MK2 niskie obroty

Post autor: maniek_ls400 »

U mnie nie było błędów na kompie przy małej dziurce w tym elemencie. Eksperymentalnie go powiększałem i wreszcie wyskoczył check engine - "Fuel to loan". Silnik 4,3 jest bardzo cichy więc świst zasysanego lewego powietrza od razu się wyłapie - można też oczywiście użyć chemi (pianka).
Mariusz M.
Sprzedam części do LS430 2001 President Tel. 606-103-211
Yarecki
Lex Master
Posty: 1921
Rejestracja: 29 wrz 2012, o 18:10
Model Lexusa: gs
Skąd:: Polandia
Kontakt:

Re: GS430 MK2 niskie obroty

Post autor: Yarecki »

maniek_ls400 pisze:U mnie nie było błędów na kompie przy małej dziurce w tym elemencie. Eksperymentalnie go powiększałem i wreszcie wyskoczył check engine - "Fuel to loan". Silnik 4,3 jest bardzo cichy więc świst zasysanego lewego powietrza od razu się wyłapie - można też oczywiście użyć chemi (pianka).
Nie musi być błedu by wyłapać nieprawidłowości. ale Twój sposób ( na ucho ) na pierwszy strzał można powiedzieć jest najłatwiejszy do wykonania.
Awatar użytkownika
luxus
Lex Maniak
Posty: 701
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:03
Model Lexusa: IS200 2GS300 2GS430
Skąd:: JAWORZNO-ŚLĄSK
Lokalizacja: JAWORZNO-ŚLĄSK
Kontakt:

Re: GS430 MK2 niskie obroty

Post autor: luxus »

maniek_ls400 pisze:legato97
1. polskie litery uzyskuje się z prawym altem mając w windzie ustawioną klawiaturę polską programisty - chyba nie jesteś tym emigrantem, który już na kamień musi mówić 'stone' ?
kurwaaa chłopie a masz to w angielskiej windzie "polski programista"???
No ustaw sobie teraz u siebie np arabski...
Czepiasz się nie wiadomo czego...?
GDYBY BÓG PREFEROWAŁ PRZEDNI NAPĘD TO WSZYSCY CHODZILIBYŚMY NA RĘKACH...
Awatar użytkownika
legato97
Administrator
Posty: 3747
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: GS300,GS430,RX400,CT
Skąd:: OLSZTYN
Kontakt:

Odp: GS430 MK2 niskie obroty

Post autor: legato97 »

Dzieki za podpowiedzi. Bede mial chwile to zobacze. Ciekawy jest trop manka. Moze akurat jakas glupota jest przyczyna...
Yarecki
Lex Master
Posty: 1921
Rejestracja: 29 wrz 2012, o 18:10
Model Lexusa: gs
Skąd:: Polandia
Kontakt:

Re: Odp: GS430 MK2 niskie obroty

Post autor: Yarecki »

legato97 pisze:Dzieki za podpowiedzi. Bede mial chwile to zobacze. Ciekawy jest trop manka. Moze akurat jakas glupota jest przyczyna...
Na moje oko auto niekoniecznie dostaje lewe, wrecz przeciwnie jest zalane, Jak nie znajdziesz na ucho lewego powietrza, zdemontuj przepływkę, przepłucz isopropanolem ( 5 min roboty )albo innym czyściwem i zobacz czy sie poprawi - zerknij w filtr powietrza też i tak po kolei od najprostrzych czynności.
Oczywiście jak to nie pomoże to później zdejmij dolot i odchyl sobie paluchem przeustke co da Ci pogląd czy jest zasyfiona czy nie bez jej demontowania bo dostęp jest bdb w Twoim przypadku.
Zapewne jest to duperela, tylko trzeba ją znaleźć :) co czasem proste nie jest.
Może to być jakiś zaworek podciśnienia ale to już na później.
Awatar użytkownika
LinkPL
Lex Maniak
Posty: 793
Rejestracja: 9 lis 2010, o 00:59
Model Lexusa: RX 500h
Skąd:: Iłża
Kontakt:

Re: GS430 MK2 niskie obroty

Post autor: LinkPL »

luxus pisze:
maniek_ls400 pisze:legato97
1. polskie litery uzyskuje się z prawym altem mając w windzie ustawioną klawiaturę polską programisty - chyba nie jesteś tym emigrantem, który już na kamień musi mówić 'stone' ?
kurwaaa chłopie a masz to w angielskiej windzie "polski programista"???
No ustaw sobie teraz u siebie np arabski...
Czepiasz się nie wiadomo czego...?
Masz tylko poszukaj ignorancie ...
How far We can go ...
ODPOWIEDZ

Wróć do „GS mk2 1997-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości