GS430 MK2 niskie obroty

Awatar użytkownika
MoodY
Lex user
Posty: 162
Rejestracja: 22 paź 2011, o 08:11
Model Lexusa: Gs430
Skąd:: Oberschlesien
Kontakt:

Re: GS430 MK2 niskie obroty

Post autor: MoodY »

LinkPL pisze:
luxus pisze:
maniek_ls400 pisze:legato97
1. polskie litery uzyskuje się z prawym altem mając w windzie ustawioną klawiaturę polską programisty - chyba nie jesteś tym emigrantem, który już na kamień musi mówić 'stone' ?
kurwaaa chłopie a masz to w angielskiej windzie "polski programista"???
No ustaw sobie teraz u siebie np arabski...
Czepiasz się nie wiadomo czego...?
Masz tylko poszukaj ignorancie ...

Ale macie qrwa problemy... To jest link odnośnie poprawnej polszczyzny???, bo już mi się zaczyna pierdo... :ireful3:
Wszystkim dogodzić się nie da, ale wszystkich wku....., to już żaden problem...
Swapy, tuning, mechanika... poprawianie po drrrrrrruciarzach!!! - Hasło reklamowe 2012.
Awatar użytkownika
klexus
Lex Master
Posty: 1713
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:01
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Silesia
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: GS430 MK2 niskie obroty

Post autor: klexus »

maniek_ls400 pisze:
klexus pisze:
legato97 pisze:To takie cos co zauwazylem i idzie na 1 ogien, wiec na P nie jest jeszcze tak zle, ale na D, na hamulcu, obroty sa miedzy 400-500, nie faluja, ale silnik sie trzesie troche, wszystko jak reka odjal(chodzi o trzesienie) przy wyzszych obrotach, np z wlaczona klima, co moze byc przyczyna? Zaczne od wymiany swieczek, bo pewnie na wykonczeniu.

skora sa takie objawy to wydaje mi sie ze pora na wymianę oleju w skrzyni, zaczyna ciągnąć a nie powinna i dlatego go dusi ale świece można wymienić przy okazji
klexus - sorry, ale większej ściemy nie słyszałem :) Nie obraź się od razu... Zużyty olej w skrzyni powoduje uślizgi czyli obroty w górę a auto stoi w miejscu..
legato97
1. polskie litery uzyskuje się z prawym altem mając w windzie ustawioną klawiaturę polską programisty - chyba nie jesteś tym emigrantem, który już na kamień musi mówić 'stone' ?
2. Twój problem z autem bierze się z jednego - lewe powietrze. Miałem to samo - zdejmij osłonę silnika i sprawdź na ucho czy nie syczy przy przepustnicy, na jej górze są zaślepki skierowane jedna w lewą a druga w prawą stronę. U mnie w jednej z nich była nieduża dziurka i miałem dokładnie takie same obroty..
Maniek, widziałem na własne oczy jak automat był zalany złym olejem i przy wbiciu na D auto ciagło tak ostro do przodu ze trzeba było go na hamulcu trzymac, i to powodowało ze silnik spadał z obrotów, z palca tego nie wyssałem, a z automatami ma do czynienie od10 lat i wiem o co w nich chodzi.
Tylko czemu obroty spadają u Legato dopiero po wbiciu D, przepustnica nie widzi ze wbiłeś D, owszem lewe powietrze miesza w szykach ale takie objawy powinny być w każdym położeniu lewarka
Awatar użytkownika
maniek_ls400
Lex Master
Posty: 1478
Rejestracja: 7 cze 2011, o 23:19
Model Lexusa: W221 S500
Skąd:: Piaseczno
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Re: GS430 MK2 niskie obroty

Post autor: maniek_ls400 »

klexus pisze: Maniek, widziałem na własne oczy jak automat był zalany złym olejem i przy wbiciu na D auto ciagło tak ostro do przodu ze trzeba było go na hamulcu trzymac, i to powodowało ze silnik spadał z obrotów, z palca tego nie wyssałem, a z automatami ma do czynienie od10 lat i wiem o co w nich chodzi.
Tylko czemu obroty spadają u Legato dopiero po wbiciu D, przepustnica nie widzi ze wbiłeś D, owszem lewe powietrze miesza w szykach ale takie objawy powinny być w każdym położeniu lewarka
Obroty spadają ponieważ silnik dostaje obciążenie - dołączana jest skrzynia - pewnie tak samo spadną obroty na 'R' - jest uboga mieszanka i silnik zaczyna dygotać (stalling na forach w US), bo ma za 'rzadkie żarcie'
Mariusz M.
Sprzedam części do LS430 2001 President Tel. 606-103-211
tomekb
Lex Master
Posty: 2643
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: Avensis t25 1,8 aut, rx300 2gen.
Skąd:: Sosnowiec, Będzin
Lokalizacja: Sosnowiec, Będzin
Kontakt:

Re: GS430 MK2 niskie obroty

Post autor: tomekb »

Duze zamieszanie zrobiliscie w temacie. Niech Piotr zrobi sobie pierwszy serwis z czyszczeniem przepustnicy (częsta przypadłość w autach które pod obciązęniem troche kuleją) a później szukajcie innych problemów bo bez sprawdzenia co pod maska jest przez neta nie rozwiaze sie tematu mozna by tak pol auta wymieniac.
Na D jest większe obciążenie silnika niż na P. Zaraz wszyscy beda szukac lewego powietrza badz wymieniac olej w skrzyni(co 50000km musowo moim zdaniem) a problem wg moich zrodel i wiedzy(sam mialem 2 miesace temu ten problem) to poprostu przeprowadzenie duzego przegladu z wymiana swieczek i czyszczeniem przepustnicy,
Uwazam że w nowym nabytku powinno sie zmienic olej w skrzyni ale zinnego powodu niz spadajace obroty. Poprostu żeby wiedziec co jest w aucie
P.S. Jeżeli moj post do tematu nic nie wnosi to prosze Piotrek o skasowanie go bo szkoda dział techniczny zasypywac głupotami, z gory przepraszam. Prosze tez o zmoderowanie tematu postami nic nie wnoszącymi do problemu z twoim V8. jesli moje posty chcecie zredagowac prosze o propozycje. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
legato97
Administrator
Posty: 3747
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: GS300,GS430,RX400,CT
Skąd:: OLSZTYN
Kontakt:

Odp: GS430 MK2 niskie obroty

Post autor: legato97 »

Zaczne od swiec i przepustnicy bo reszta byla pozmieniana niedawno, a temat jest zalozony, bo nie mialem jeszcze takich objawow. Dam znac jak bede cos wiedzial. Wiec spokojnie Tomku ;)
Yarecki
Lex Master
Posty: 1921
Rejestracja: 29 wrz 2012, o 18:10
Model Lexusa: gs
Skąd:: Polandia
Kontakt:

Re: GS430 MK2 niskie obroty

Post autor: Yarecki »

Jakieś nowiny w temacie :?:
Awatar użytkownika
legato97
Administrator
Posty: 3747
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: GS300,GS430,RX400,CT
Skąd:: OLSZTYN
Kontakt:

Odp: GS430 MK2 niskie obroty

Post autor: legato97 »

Ok, swieczki i oliwa zmieniona, jest duzo lepiej, ale jeszcze nie to;), lewego powietrza brak, bledow 0, chyba trzeba pojechac do serwisu :LEXUS: i zostawic im to do regulacji po prostu.
Awatar użytkownika
legato97
Administrator
Posty: 3747
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: GS300,GS430,RX400,CT
Skąd:: OLSZTYN
Kontakt:

Odp: GS430 MK2 niskie obroty

Post autor: legato97 »

I po problemie. Dzis przy okazji chwilowej zamiany alu odlaczylem klemy i wszystko wrocilo do normy. Wydaje mi sie, ze winowajca byla skrzynia. Zaraz po ruszeniu bylo tak samo, ale po przegonieniu lexa po trasie troche i czesciowo miasto jak wspominalem obroty wrocily do normy. Teraz po rozgrzaniu silnika na D i hamulcu jest rowne 600 ;)
Awatar użytkownika
legato97
Administrator
Posty: 3747
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: GS300,GS430,RX400,CT
Skąd:: OLSZTYN
Kontakt:

Post autor: legato97 »

Zapomnialem o tym temacie...po kilku dniach problem wrocil I bylo dalsze szukanie....I znalazl sie winowajca. Do wymiany byly poduchy silnika.
KarolGT
Lex user
Posty: 95
Rejestracja: 22 lut 2013, o 19:07
Model Lexusa: GS430 MKII
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: GS430 MK2 niskie obroty

Post autor: KarolGT »

możesz napisać które? (link do zdjęcia czy coś) dzięki
ODPOWIEDZ

Wróć do „GS mk2 1997-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości