Buczenie / wycie --- 2000-2200 tys obrotów

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Lexuś
Lex user
Posty: 41
Rejestracja: 1 lut 2013, o 22:54
Model Lexusa: GS300
Skąd:: Polska
Kontakt:

Buczenie / wycie --- 2000-2200 tys obrotów

Post autor: Lexuś »

Witam,
Jakiś miesiąc temu wymieniałem olej w skrzyni, w moście jak i w silniku. (wszystko w ASO)
Jak dotąd ... jak to w Lexusie przy każdym zakresie obrotów była błoga cisza, lecz od pewnego czasu silnik wyje, buczy.. (odgłos zbliżony jest do tego jakbym jechał 100km/h jeszcze na 3cim biegu)
Skrzynia pracuje idealnie. Ta głośniejsza praca silnika słyszalna jest tylko przy ok 2000-2200 obrotów ... przed 2000 i po 2200 jest cichutko.
Występuje to od ruszenia aż do załączenia się 5tego biegu.
Czy może mieć to coś wspólnego z wymianą oleju np. w skrzyni ?
Jeśli nie, to co podejrzewacie ?

Z góry dziękuję za odpowiedź!
Awatar użytkownika
Travis
Lex Master
Posty: 1441
Rejestracja: 8 gru 2010, o 14:33
Model Lexusa: GS430 MK3
Skąd:: Nowy Targ
Lokalizacja: Nowy Targ
Kontakt:

Re: Buczenie / wycie --- 2000-2200 tys obrotów

Post autor: Travis »

Nie wiem czy mówimy o tym samym ale ja miałem taki myk że przy 2800 obrotach niezależnie na jakim biegu też mi skrzynia wyła ale to było coś w rodzaju gwizdu z czajnika. Efekt zawsze ujawniał się na nie rozgrzanym aucie przy niskich temperaturach. Wymieniłem olej w skrzyni i dalej miałem ten problem. Co ciekawe tej zimy nie mam takich problemów. Albo to jest jakieś łożysko w skrzyni albo wał. Przysłuchaj się dokładnie skąd masz ten dźwięk. Też myślałem że to silnik ale jak pochyliłem głowę nad gałką zmiany biegów to wyraźnie było słychać że to skrzynia.
tutaj jest mój temat sprzed 2 lat http://lexus-forum.pl/viewtopic.php?f=103&t=686
Awatar użytkownika
klexus
Lex Master
Posty: 1713
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:01
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Silesia
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: Buczenie / wycie --- 2000-2200 tys obrotów

Post autor: klexus »

Travis pisze:Nie wiem czy mówimy o tym samym ale ja miałem taki myk że przy 2800 obrotach niezależnie na jakim biegu też mi skrzynia wyła ale to było coś w rodzaju gwizdu z czajnika. Efekt zawsze ujawniał się na nie rozgrzanym aucie przy niskich temperaturach. Wymieniłem olej w skrzyni i dalej miałem ten problem. Co ciekawe tej zimy nie mam takich problemów. Albo to jest jakieś łożysko w skrzyni albo wał. Przysłuchaj się dokładnie skąd masz ten dźwięk. Też myślałem że to silnik ale jak pochyliłem głowę nad gałką zmiany biegów to wyraźnie było słychać że to skrzynia.
tutaj jest mój temat sprzed 2 lat http://lexus-forum.pl/viewtopic.php?f=103&t=686

Leksuś jedz do ASO skoro po wymianie masz wycie. Sprawdzałeś stan oleju?? stan oleju sprawdzasz na dobrze rozgrzanym silniku około 10km przebiegu, na pracujacym silniku lewarem w pozycji P lub N stan powinien na gagnecie powinien byc w pozycji HOT


Travis miałem to samo na zimnym przy temp około 0 i nizej, taki gwizd w pewnym zakresie obrotów, ciężko to było zdiagnozować, tej zimy tego gwizdu nie było ale w zeszłym roku jeszcze był.
Awatar użytkownika
Lexuś
Lex user
Posty: 41
Rejestracja: 1 lut 2013, o 22:54
Model Lexusa: GS300
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Buczenie / wycie --- 2000-2200 tys obrotów

Post autor: Lexuś »

No to może wycie nie jest... to jest jakby głośniejsza praca .. tak jakbym jechał na zbyt wysokim biegu. Tylko przy ok 2000 obrotów..

A co do gwizdu.. to mam też taki sam objaw, występuje tylko zimą.. i tylko przy prędkości 60km/h.. i nikt nie wie co to jest .. tak jakby się jakieś urządzenie elektroniczne włączało :)
Awatar użytkownika
andrej7
Lex Driver
Posty: 342
Rejestracja: 13 sty 2011, o 13:49
Model Lexusa: IS 200, GS430 MkIII
Skąd:: Tu i tam.
Kontakt:

Re: Buczenie / wycie --- 2000-2200 tys obrotów

Post autor: andrej7 »

Odnośnie tego świstu też potwierdzam, przy 60km/h przez pierwsze parę km gdy na zewnątrz poniżej 0. olej w skrzyni nowy miałem ale nic to nie zmieniło także jeżdę tak juz dwa lata :)
W poszukiwaniu mocy...
Awatar użytkownika
Lexuś
Lex user
Posty: 41
Rejestracja: 1 lut 2013, o 22:54
Model Lexusa: GS300
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Buczenie / wycie --- 2000-2200 tys obrotów

Post autor: Lexuś »

:) widocznie LEXUS tak ma.
A odnośnie mojej głośniejszej pracy ... czy może być to coś z wydechem ? .. katalizator ?
Awatar użytkownika
Adek21
Lex user
Posty: 47
Rejestracja: 12 lis 2012, o 17:36
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Mielec
Kontakt:

Re: Buczenie / wycie --- 2000-2200 tys obrotów

Post autor: Adek21 »

moze jakies lozysko ? np alternator albo jaka rolka ?
ODPOWIEDZ

Wróć do „GS mk2 1997-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości