2jzge vs 2jzgte

ledziu
Lex Master
Posty: 2490
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: 2jzge vs 2jzgte

Post autor: ledziu »

wojtek8830 pisze:A skrzynia z gs430? Teoretycznie powinna byc mocniejsza
Ja też już nad tym myślałem ale dalej pozostaje kwestia spasowania oraz sterowania... i jak już oblecisz wszystkie pomysły to się okaże że ani go młotkiem ani go kijkiem :biggrin2:
Awatar użytkownika
wojtek8830
Lex Driver
Posty: 342
Rejestracja: 21 lip 2013, o 22:34
Model Lexusa: GS300
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: 2jzge vs 2jzgte

Post autor: wojtek8830 »

Ani go mlotkiem ani go kijem tzn? Wydaje mi sie ze spasowanie jest tak samo proste jak wsadzenie skrzyni z 350z bmw itd bo wszedIe potrzebny bedzie adapter badz dzwon. Nad sterowaniem fakt nie myslalem.
A jesli juz bym poszedl w swapa na 3uz to co dalej mozna z tym zrobic?
ledziu
Lex Master
Posty: 2490
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: 2jzge vs 2jzgte

Post autor: ledziu »

wojtek8830 pisze:Ani go mlotkiem ani go kijem tzn?
A tzn. że jak byś nie chciał uraczyć tego gte automatem z innego auta to zawsze kłania się ten sam problem czyli ani kijkiem ani młotkiem :biggrin2: Oczywiście wszystkie problemy rozwiąże $$$ no ale wtedy pozostać przy serii gte to grzech :doh:
wojtek8830 pisze:Wydaje mi sie ze spasowanie jest tak samo proste jak wsadzenie skrzyni z 350z bmw itd bo wszedIe potrzebny bedzie adapter badz dzwon.

Pierwsze słowo z Twojego zdania jest kluczowe :biggrin2: Spokojnie można nazwać to złudzeniem ... jeżeli jest tak samo proste jak wsadzenie skrzynki od 350z to ja dziękuję za takie łatwe tematy.
wojtek8830 pisze: Nad sterowaniem fakt nie myslalem.
A No właśnie więc jak chcesz to mieć jako tako to 7k-8k+strojenie...nie liczę omawianego wcześniej "spasowania" które może być proste albo nie kwestia próby.
wojtek8830 pisze:A jesli juz bym poszedl w swapa na 3uz to co dalej mozna z tym zrobic?
Tak właściwie po co Ci swap??? Sprzedaj 300tkę i kup gs430 temat w porównaniu do swapa łatwy i przyjemny a do tego możliwość zaoszczędzenia kasy. Wtedy seryjna skrzynka jest już 5biegowa a Ty się ewentualnie skupiasz co dalej a nie na tym kiedy wyjadę :biggrin2:
Awatar użytkownika
wojtek8830
Lex Driver
Posty: 342
Rejestracja: 21 lip 2013, o 22:34
Model Lexusa: GS300
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: 2jzge vs 2jzgte

Post autor: wojtek8830 »

Nie widzę sensu sprzedawania 3-setki w której mam wszystko zrobione i jest w fajnym stanie po to żeby kupić zajechaną 430-kę i bujać sie od nowa tylko po to żeby mówić że to oryginał
Awatar użytkownika
michalllw
Lex Master
Posty: 1540
Rejestracja: 2 sty 2011, o 11:43
Model Lexusa: IS-F
Skąd:: Bielawa
Kontakt:

Re: 2jzge vs 2jzgte

Post autor: michalllw »

wojtek8830 pisze:Nie widzę sensu sprzedawania 3-setki w której mam wszystko zrobione i jest w fajnym stanie po to żeby kupić zajechaną 430-kę i bujać sie od nowa tylko po to żeby mówić że to oryginał
Panie, po co kombinujesz jak kilka osób napisało Ci że to chu..wy pomysł pakować 2jz-gte z automatem, nikt nie chce źle dla Ciebie, przeżyłem dwa niskobudżetowe projekty i mogę Ci powiedzieć że chytry dwa razy traci, tak samo było z moim swapem w58. Nie chciałem pakować się w skrzynkę od BMW bo swap kosztuje ok7k więc kupiłem komplet taniej, nabiłem tarcze, wzmocniłem docisk, kupiłem zestaw naprawczy i zaoszczędziłem nic :doh:
Chcesz by to zapirda... to:
-zrób swapa skrzyni
-zamontuj turbo
-jedź do magika i ogarnie Ci DET-a lub EMU

Kolega tjuningowiec mi powiedział że muszę z dwa auta spieprzyć żeby trzecie zrobić dobrze i już następne to bym robił sam (przy pomocy elektryka, spawacza i mechanika) :biggrin2:
https://www.facebook.com/MMniceCARS/
ledziu
Lex Master
Posty: 2490
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: 2jzge vs 2jzgte

Post autor: ledziu »

wojtek8830 pisze: Nie widzę sensu sprzedawania 3-setki w której mam wszystko zrobione i jest w fajnym stanie po to żeby kupić zajechaną 430-kę i bujać sie od nowa tylko po to żeby mówić że to oryginał
Ok. Rób jak uważasz... nie chcesz się posłuchać Twoja kaska :piwko:
Ja cenię jazdę a nie pitolenie o jeździe więc w/g tego Ci doradziłem... :hobby:
michalllw pisze:
Kolega tjuningowiec mi powiedział że muszę z dwa auta spieprzyć żeby trzecie zrobić dobrze i już następne to bym robił sam (przy pomocy elektryka, spawacza i mechanika) :biggrin2:
Mocny optymista... ja uczę się od 10lat w tym zgłębiam jeden silnik od 5lat i cały czas wychodzi coś nowego (sensie walorów użytkowych)... a biorąc pod uwagę że to jest auto które powstało do sportu i niby było noł hał w 100% ogarnięte to nie chciałbym próbować tych samych ścieżek przy cywilach gdzie Józek z Pacanowa stwierdził że jest fajnie... :down:
Dodam tylko że że z bratem mieliśmy w szczytowym momencie trzy takie same auta + z sześć set-upów i dalej pracujemy nad tym jednym fajnym który będzie dawał najwięcej frajdy vs kasa...
I nie wspomnę że śledzę poczynania kolegów w innych markach...
Awatar użytkownika
BeeMiX
Lex Driver
Posty: 687
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:16
Model Lexusa: 97 SC300 Turbo 6spd
Skąd:: NYC / Choszczno
Lokalizacja: NYC / Choszczno
Kontakt:

Re: 2jzge vs 2jzgte

Post autor: BeeMiX »

wojtek8830 pisze:A skrzynia z gs430? Teoretycznie powinna byc mocniejsza
Dzwon nie pasuje, więc kombinowanie pod góre.

Ja tam dalej jestem zdania że to ma sens w automacie, tylko cały setup łącznie z wiazka i kompem ma być z Aristo. Mozliwe ze wyjdzie ze wał tez trzeba wziąć z Aristo. No i jak to jest skrecone tak jak fabryka kazała, to będzie jeździć jak każde auto, bez rzeźby.

Co do tego co mówi Michał to prawda, ja odkąd mam czas robie wszystko co moge samemu. I dzięki temu zrobiłem wszystko łącznie z poskładaniem silnika. Ale że nie umiem spawać to stoi od marca u specy od kolektorów :biggrin2:
Awatar użytkownika
wojtek8830
Lex Driver
Posty: 342
Rejestracja: 21 lip 2013, o 22:34
Model Lexusa: GS300
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: 2jzge vs 2jzgte

Post autor: wojtek8830 »

Nikt nigdy nie mówił że grzebanie w aucie jest proste i bez kombinowania. Idąc waszym tokiem myślenia zawsze można sprzedać lexa i kupić bmw z v8 i to w manualu wyjdzie taniej i mniej zabawy.
Skoro toyota stworzyła supre z super skrzynią w manualu stworzyła też aristo które były tylko w automacie i o dziwo to jeździ. Szkoda tylko że ja pisze cały czas o seryjnym swapie gdzie w aristo jeżdżą już po prawie 20 lat a Wy ciągle czepiacie się 600koni i manuala (nigdzie nie wspominałem o 600 konnym projekcie tylko zwykłe cywilne auto) Nigdzie też nie pisałem o singlu. Cała moja wypowiedz tyczyła sie wsadzenia w 100% seryjnego silnika i gdzie trzeba by było kombinować zeby to wsadzić i żeby działało ale już sie dowiedziałem jakie trudności mogę napotkać (oczywiście nie tutaj) I jedyny BeeMiX skumał o co mi chodzi. W takim razie mimo wszystko dzięki za pomoc
Awatar użytkownika
dS
Lex Master
Posty: 2932
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:30
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Wołomin
Kontakt:

Re: 2jzge vs 2jzgte

Post autor: dS »

wojtek8830 pisze:Cała moja wypowiedz tyczyła sie wsadzenia w 100% seryjnego silnika i gdzie trzeba by było kombinować zeby to wsadzić i żeby działało ale już sie dowiedziałem jakie trudności mogę napotkać (oczywiście nie tutaj) I jedyny BeeMiX skumał o co mi chodzi. W takim razie mimo wszystko dzięki za pomoc
Dowiedziałeś się może tego co chciałeś, ale nie zwracasz uwagi na najważniejszą rzecz , na którą koledzy tutaj starają ci zwrócić uwagę, tj koszty. Policzyłeś ile będzie cię kosztował taki swap ? Przecież jeśli chcesz zostać na serii to nie ma on żadnego ekonomicznego uzasadnienia. 15k musisz dać min za goły silnik, żeby nie mieć problemów najlepiej przełożyć całość, tak jak pisze BeeMiX, więc to min 20k pęknie, do tego koszt przekładki i jakiegoś strojenie i 30k wydane. A co uzyskasz po wydaniu takiej kasy ? Auto które jedzie minimalnie lepiej jak nie tak samo co 430. Gdzie tu sens ? W tych pieniądzach kupujesz 430 i 20k zostaje Ci w kieszeni.
"Nie masz talentu? Zawsze możesz pokazać cycki."
Awatar użytkownika
wojtek8830
Lex Driver
Posty: 342
Rejestracja: 21 lip 2013, o 22:34
Model Lexusa: GS300
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: 2jzge vs 2jzgte

Post autor: wojtek8830 »

Czy ja nie mówiłem że nie bardzo mi odpowiada 430?
Oczywiście ze wsadzenie v8 jest dużo tańsze ale nie chce tak samo jak przy 2jz-gte nie chce manuala.
Czy wszyscy muszą mieć to samo ??
W dłubaniu samochodów mało co jest sensowne i każdy choć raz coś zrobił u siebie w wozie to potwierdzi.
Tak samo jak kupowanie suwa i mieszkanie w bloku. po co wywalić na np x6 za 150tyś jak można kupić np ladę nive w końcu też 4x4 i combi :D
PO co komu lsd w aucie codziennym? Albo taki se gwint? jak to babcie mówią... takie niskie auto to bezsens niewygodnie sie wsiada nie wszędzie sie wjedzie itd...
Już pominę fakt że kiedyś ludzie wszędzie jeździli polonezami fiatami itd i też dojeżdżali do celu :hobby:
ODPOWIEDZ

Wróć do „GS mk2 1997-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości