2jzge vs 2jzgte

Awatar użytkownika
dS
Lex Master
Posty: 2932
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:30
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Wołomin
Kontakt:

Re: 2jzge vs 2jzgte

Post autor: dS »

Jak chcesz być oryginalny i budżet nie ma znaczenia to przecież Ci nie zabronimy. :sarcastic:
"Nie masz talentu? Zawsze możesz pokazać cycki."
ledziu
Lex Master
Posty: 2494
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: 2jzge vs 2jzgte

Post autor: ledziu »

wojtek8830 pisze: I jedyny BeeMiX skumał o co mi chodzi.
No nie przesadzaj bo ja też skumałem tylko starałem się naświetlić Ci sprawę od strony ekonomii vs jazda więc jeżeli akceptujesz posiadanie seryjnego gte z 4biegową skrzynką za 30k jest ok...

Może byłoby mniej dyskusji jak zacząłbyś pytanie od tego że po prostu chcesz mieć to i tylko to i nic więcej się nie liczy... :ok:

Wobec tego BeeMiX ma w 100% rację będzie najłatwiej od strony technicznej uzdatnić auto do jazdy... :piwko:
Maniekkk
Nowy lex user
Posty: 6
Rejestracja: 24 wrz 2016, o 13:00
Model Lexusa: IS300
Skąd:: Śląsk
Kontakt:

Re: 2jzge vs 2jzgte

Post autor: Maniekkk »

siemka

panowie do kogo się odezwać tutaj na forum w sprawie skompletowania osprzętu do 2jz-gte (chodzi o porady typu jakie turbo rozrząd skrzynie itm)
Awatar użytkownika
michalllw
Lex Master
Posty: 1540
Rejestracja: 2 sty 2011, o 11:43
Model Lexusa: IS-F
Skąd:: Bielawa
Kontakt:

Re: 2jzge vs 2jzgte

Post autor: michalllw »

BeeMiX
https://www.facebook.com/MMniceCARS/
Awatar użytkownika
wojtek8830
Lex Driver
Posty: 342
Rejestracja: 21 lip 2013, o 22:34
Model Lexusa: GS300
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: 2jzge vs 2jzgte

Post autor: wojtek8830 »

Jednak sie nie zdecydowałem na zakup 2jz-gte ze względu na to że to koszt 11k+ nie wiadomo co jeszcze (przy dobrych wiatrach rozrząd pompa wody oleju i jakieś śmieszne uszczelki (2k) więc na dzień dobry jest 13k + 1500 ic którego nigdy nie ma więc lekko nie licząc roboty wychodzi 15tyś i od tego zaczyna sie rozmowa pod warunkiem ze wszystko jest w stanie idealnym faktycznie a nie teoretycznie)
Gdzie za te 15tyś mam zrobionego swojego. zaczołem juz zbieranine gratów ciut od dupy strony ale mimo wszystko i tak trzeba będzie to pokupować.
Decyzja padła na gt30 do tego kupiłem azjatycki kolektor ssący i przepustnice. wiem że to jest nic w porównaniu do tego co trzeba pokupować. w tym roku w planach mam zakup jeszcze ic 60x30, det-a 3, kolektor wydechowy + bandaż, chłodnica oleju do skrzyni, wastegate, bov-a. takie graty jak jakieś opaski przewody itd będe kupował jak sie wezme za składanie tego do kupy bo z praktyki wiem ze zawsze teoretycznie nakupuje potem okazuje sie że minimalnie za mało i trzeba kupować od nowa.
Nie mam ciśnienia że do końca roku musze wszystko pokupować i poskładać. graty jeść nie wołają więc jak będzie taka potrzeba w przyszłą zimę dokończe
ledziu
Lex Master
Posty: 2494
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: 2jzge vs 2jzgte

Post autor: ledziu »

Nie potrzebnie jesteś taka Zosia samosia :biggrin2: więc nie kupuj frutów bez uzgodnienia dokładnego co Ci potrzeba ... i tak np: po co Ci ICek jak możesz sobie go zamówić razem z montażem na dobrym rdzeniu wyjdzie Cię to 500zł drożej a masz pewny montaż i na gwarancji... Temat tyczy się też ssącego bo są różne więc jedne da się łatwo naprawić a inne nie. Piszę "naprawić" bo te chińskie gówna zazwyczaj nie pasują, to samo jest z kolektorem wydechowym gdzie możliwe że jak zamówiłbyś w zestawie z ICkiem wyszło by jeszcze korzystniej a uwierz mi naprawa kolektora kosztuje i denerwuje. West gate też musisz dobrać a tak właściwie się zastanowić no bo sa np: borg wornery efr z wewnętrznym akt. które podobno biją na głowę gareciki... napisałem podobno bo dopiero będę sprawdzał :biggrin2:
Chłodnice skrzynki kupisz ale po co??? I tak nie będzie normalnie jechać a już na 100% nie na świni...
I dowiedz się kto Ci wystroi automat+świnie no bo jak będzie tak jak w przypadku jednego forumowego IS300 to już Ci współczuje :down:


Ogólnie musisz z kimś pogadać kto ma JZy za sobą i nie jest abstrakcjonistą od internetowych niusów.
Awatar użytkownika
wojtek8830
Lex Driver
Posty: 342
Rejestracja: 21 lip 2013, o 22:34
Model Lexusa: GS300
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: 2jzge vs 2jzgte

Post autor: wojtek8830 »

Ledziu czytałem ten temat milion razy znalazłem też sporo postów na forum supry.
Prawda ponoć jest taka że nigdy nic do siebie nie pasuje a tym bardziej jak jest to produkt z chin. Wiem też że jest tego stosunkowo dużo i są chińskie i chińskie które wyglądają "prawie" tak samo. Robisz sobie auta więc napewno wiesz jak to wygląda.
Co do ICto chodziło mi o samą "część chłodzącą bo całe orurowania będą robione czy to do tego czy do wydechu itd.
Co do westa to jeszcze si nie zagłębiałem w ten temat ale staram się zaopatrywać u jednge sprzedawcy co ma jakiś zaryś co do silników JZ bo sam ma 1JZ i napewno wiesz o kogo chodzi.
Jeśli chodzi o strojenie to z tym będe chciał jechać do "ryśka" bo jednak jest to sprawdzony człowiek i zdaje sobie sprawe z tego że jakiś ktoś mi to ogarnie taniej ale jednak z całej tej zabawy strojenie jest najważniejsze.
Awatar użytkownika
wojtek8830
Lex Driver
Posty: 342
Rejestracja: 21 lip 2013, o 22:34
Model Lexusa: GS300
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: 2jzge vs 2jzgte

Post autor: wojtek8830 »

Dziwi mnie też fakt że w necie jest bardzo mało napisane info na temat różnic w głowicach 2jz ge i gte bo ja co prawda siedze sporo przy kompie i gdzieś znalazłem takie info a jak bym nie znalazł to bym wzioł pierwszy lepszy i dopiero była by heca.
Bardziej wszystko rozchodzi mi sie o skrzynie co to znaczy ze nie będzie normalnie jechać a już na 100% nie na świni...

I mam proźbe jak byś podrzucił tem,at tego przypadku z is300
ledziu
Lex Master
Posty: 2494
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: 2jzge vs 2jzgte

Post autor: ledziu »

wojtek8830 nie będę się rozwodził co szpeni, strojeniowców itp. Jeżeli uważasz że "Rysiek" Ci ogarnie temat automatu z JZ i świnką to ok. niech Ci tylko pokaże i opisze swoje wyniki konkretnie w takich setupach.

Ogólnie w ten poniedziałek robię małą poprawkę w głowicy swojego auta no i będę jechał na strojenie. Jak chcesz możemy wieczorkiewiczem w najbliższy PN albo Wt umówić się gdzieś w Wawce na małe ploty... to może troszku ostygniesz. A potem ( w tygodniu) jak będziesz zainteresowany to podjadziem :hobby: w takie dziwne miejsce :biggrin2: w którym było więcej JZetów niż ja mam włosków na głowie :biggrin2: Przy okazji może uda się rozwiązać tajemnice głowic, wałków itp :laugh1:
Jak coś to na PW podeślę Ci do siebie tel.
Awatar użytkownika
wojtek8830
Lex Driver
Posty: 342
Rejestracja: 21 lip 2013, o 22:34
Model Lexusa: GS300
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: 2jzge vs 2jzgte

Post autor: wojtek8830 »

spoko mozemy sie łapać ja pon/ wt mam wolne a to miejsce gdzie było więcej jz-ów niż niż masz włosów to nie przypadkiem łomianki? :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „GS mk2 1997-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości