lexus gs300 anglik jak zablokować tylny dyferencjał?

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
lexusgs300anglik
Lex user
Posty: 70
Rejestracja: 23 lut 2014, o 19:57
Model Lexusa: gs300+is200
Skąd:: bytom
Kontakt:

lexus gs300 anglik jak zablokować tylny dyferencjał?

Post autor: lexusgs300anglik »

Witam, jestem posiada lexusa gs300 z 1999 roku w wersji angielskiej. Jak dobrze wiecie, jesli chcecie miec wiecej frajdy lexusem np podriftowac z miejsca lub spalić "kapcia" to nie dokońca da się ponieważ zaczyna się kręcić tylko jedno tylne koło. Ostatnio słyszałem że można się pozbyć tego problemu przy zablokowaniu tylnego dyferencjału. Chciałem sie dowiedzieć w jaki sposób można zablokować ten dyferencjał?
Z góry dzięki za pomoc;)
Awatar użytkownika
Travis
Lex Master
Posty: 1441
Rejestracja: 8 gru 2010, o 14:33
Model Lexusa: GS430 MK3
Skąd:: Nowy Targ
Lokalizacja: Nowy Targ
Kontakt:

Re: lexus gs300 anglik jak zablokować tylny dyferencjał?

Post autor: Travis »

Zmieniając dyferencjał posiadający mmechanizm Torsena czyli potocznie lsd. Temat był już wałkowany w temacie auta użytkownika legato.
Pamiętaj że nawet mając dyfer z lsd i tak się nie podkręcisz bo nawet przy wyłączonym vsc ono dalej działa tylko kontrola trakcji jest wyłączona.
jano86
Lex user
Posty: 68
Rejestracja: 5 mar 2014, o 15:14
Model Lexusa: S13
Skąd:: Wwa
Kontakt:

Re: lexus gs300 anglik jak zablokować tylny dyferencjał?

Post autor: jano86 »

Nie wiem jeszcze jaka jest konstrukacja dyfra w GS, ale w nissanach można zastosować podkładki, które zacieśniają nawet most bez LSD. Można uzyskać taki efekt jak przy zaspawanym moście, ale nie jest to zalecane do codziennej jazdy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „GS mk2 1997-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości