GS 450h Osiągi

GS 450h Osiągi

Postprzez Brawura » 13 sie 2018, o 22:20

Witam, korzystając z wolnej chwili, zamkniętej taśmy asfaltówki i trochę paliwa postanowiłem, że zmierzę rzeczywisty czas do 100km/h. Bawiłem się ustawieniami i mam kilka spostrzeżeń. Jestem ciekawy czy wy też sprawdzaliście swoje Pendolino. Ja się troche zakłopotałem bo oficjalne dane tego auta to 5,9 do 100. U mnie jest troszkę inaczej i mam kilka pytań. Co tak naprawdę zmienia tryb PWR Hybrid. Sprint do 100 w przypadku włączonego a normalnego trybu nie różni mi się w ogóle i nie mogłem zejść poniżej 6,2s(z wył kontrolą). Wiem, że 0,3 sekundy to prawie nic ale zawsze coś. Przy wyłączonej kontroli wynik wychodził mi lepszy i z 6,5 skakało mi do 6,2. Macie jakąś technike do szybkiego sprintu ze świateł? Z tego co wiem to GS 450h chyba procedury startu nie posiada i pedał gazu w podłodze plus spuszczony hamulec nic nie daje a tylko spowalnia sprint. Pozdrawiam
Brawura
Lex user

Model Lexusa: GS

Re: GS 450h Osiągi

Postprzez owczar » 13 sie 2018, o 23:37

Żeby robić pomiary przydałby się też porządny przyrząd.

W jaki sposób mierzysz te czasy?
owczar
Moderator

Model Lexusa: Lexus

Postprzez Brawura » 14 sie 2018, o 02:50

Odliczam w głowie... A tak serio pożyczyłem sprzęt racelogic
Brawura
Lex user

Model Lexusa: GS

Postprzez Adolvo » 14 sie 2018, o 07:12

Brawura napisał(a):Odliczam w głowie... A tak serio pożyczyłem sprzęt racelogic

0,3 s. różnicy.. serio uważasz to za temat, którym należałoby się przejmować?

przecież tu opona, nawierzchnia, temperatura otoczenia potrafi zrobić większą różnicę..
Obrazek
Adolvo
Lex user

Model Lexusa: V8

Postprzez owczar » 14 sie 2018, o 09:41

Brawura napisał(a):Odliczam w głowie... A tak serio pożyczyłem sprzęt racelogic

Są tacy co odliczają stoperem albo robią pomiary telefonem.

0,3s po 10 latach to wynik więcej niż dobry. Tak jak napisał Adolvo - znaczenie ma wiele czynników. Aby uzyskać fabryczne wyniki nawet w nowym aucie nie jest łatwo - musisz mieć tor o odpowiedniej przyczepności i idealnie płaski, odpowiednioa temp, odpowiednia ilość paliwa w zbiorniku.

Tutaj trzeba wziąć poprawkę na 10 letnie ogniwa, które - patrząc na wynik są w super kondycji, ale nie można oczekiwać za zachowają 100% sprawności nowych.
owczar
Moderator

Postprzez niven » 14 sie 2018, o 09:54

a zauwazyliscie ze nikt koledze nie odpowiedział na pytanie?

chociażby co daje tryb PWR HYBRID
niven
Lex Driver

Model Lexusa: IS200T

Postprzez owczar » 14 sie 2018, o 10:03

Gdybym miał hybrydę to bym pewnie wiedział i odpowiedział - ale nie mam. Myślę, że w instrukcji jest napisane.

Ale niech będzie - z ciekawości sobie sprawdziłem :) Jak w każdym lexie - te tryby wpływają na algorytmy pracy układu przeniesienia napędu - a w zasadzie zmienia się reakcja układu na pedał gazu. Auto później zmienia na wyższe biegi.

Ale jak wciskasz pedał gazu w podłoge to wszystkie tryby działają tak samo - na high performance.
owczar
Moderator

Postprzez Adolvo » 14 sie 2018, o 11:48

owczar napisał(a):Gdybym miał hybrydę to bym pewnie wiedział i odpowiedział - ale nie mam. Myślę, że w instrukcji jest napisane.

Ale niech będzie - z ciekawości sobie sprawdziłem :) Jak w każdym lexie - te tryby wpływają na algorytmy pracy układu przeniesienia napędu - a w zasadzie zmienia się reakcja układu na pedał gazu. Auto później zmienia na wyższe biegi.

Ale jak wciskasz pedał gazu w podłoge to wszystkie tryby działają tak samo - na high performance.

odczucia analogiczne jak w normalnych automatach Lexa i trybach PWR i SNOW..
czuć, że auto inaczej reaguje na pedał gazu.. jest mniej ospałe w PWR niż w normalnym trybie..

i to co napisał Owczar.. jak depiemy w podłogę to niezależnie od włączonego trybu mamy dostępne maksymalne osiągi
Obrazek
Adolvo
Lex user

Model Lexusa: V8

GS 450h Osiągi

Postprzez Phil » 15 sie 2018, o 18:45

Ja mierzyłem kilka razy i udawało mi się nawet osiągać 5s bez specjalnych starań. 5 czy 6 nadal jest to dosyć szybkie auto.

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka
Phil
Lex user

Model Lexusa: GS450h

Postprzez owczar » 15 sie 2018, o 19:21

A jak mierzyles?
owczar
Moderator

Następna strona

Powrót do GS mk3 2005-2012