GS300 MK3 jaki olej??

Awatar użytkownika
LinkPL
Lex Maniak
Posty: 792
Rejestracja: 9 lis 2010, o 00:59
Model Lexusa: RX 500h
Skąd:: Iłża
Kontakt:

Re: GS300 MK3 jaki olej??

Post autor: LinkPL »

Co wlejesz to będzie jeździł ... Każdy ma swoje preferencje i niech każdy testuje swoje przekonania. Jeździłem kiedyś na liqui molly MoS2 w starym dieslu i też był dobry. Obecnie Motul x-clean, x-cess ... jakichś różnić nie wiedzę ...

Tam gdzieś pojawiały się głosy, że nie wolno mieszać olei ... no nie można też mieszać jednej herbaty z drugą, bo się zważy i nie będzie chciała się wypić ze szklanki ...
Płukanek nie robi się w celu żeby zleciał cały olej, tylko po to, żeby od czasu do czasu czyścić kanały olejowe.

A już teoria z Castrolem, że nie wolno mieszać z innymi olejami bo coś tam będzie źle, ale sam twierdzący nie wie co ... to można sobie takie głupoty odpuścić ... to są marketingowe bzdury i jak ktoś bardzo chce to może wierzyć, tylko po co.

Na pewno nie ma co lać jakichś tanich olei, no bo z reguły cena idzie razem z jakością. Nie można też przesadzać, że jakiś mega drogi olej zapewni silnikowi dożywocie w dobrej kondycji.

Jakość i cena nigdy nie jest funkcją liniową, bardziej logarytmiczną przez co jest duża różnica w olejach za 50-60 pln i tych za 100 pln, ale na pewno mniejsza jeśli bierze się olej za 100 i porównuje z takim za 200 pln ...
Olej gra dużą rolę w sporcie motorowym i tam jest to bardzo ważne, ale przy zwykłym samochodzie który w miarę rozsądnie przy obecnych warunkach pokonuje kilometry nie ma to aż tak dużego znaczenia.
How far We can go ...
barteg10gg
Lex user
Posty: 121
Rejestracja: 5 paź 2010, o 16:36
Model Lexusa: LS 460
Skąd:: Krapkowice
Kontakt:

Re: GS300 MK3 jaki olej??

Post autor: barteg10gg »

Dokladnie LinkPL...tez kiedyś godzinami wybierałem olej do samochodu ale po czasie mam takie same wnioski jak Ty..przy poprzednim aucie bylem zakochany w Motulu potem nieco z lenistwa juz tego tak nie pilnowalem i roznicy na inny oleju nie bylo.Wszystkie markowe firmy spełniają określone normy jakości i roznice są niewielkie.moze miałyby jakieś znaczenie przy bardzo bardzo bardzo dużych przebiegach.moim zdaniem wazniejsze nizeli firma oleju jest to zeby nie byl podrabiany, stąd warto siegac po mniej renomowane oleje.Ale czy to będzie mobil, castrol, motul, valvoline itp ma mniejsze znaczenie, byle norme dla konkretnego silnika spełniał i byl z pewnego źródła.
Piter16
Nowy lex user
Posty: 2
Rejestracja: 23 maja 2016, o 11:16
Model Lexusa: gs300 mk3
Skąd:: England
Kontakt:

Re: GS300 MK3 jaki olej??

Post autor: Piter16 »

http://www.animegame.com/cars/Oil%20Tests.pdf

Co powiecie o tym oleju PENRITE ? Pozdrawiam :LEXUS:
JanB
Lex Driver
Posty: 371
Rejestracja: 29 lip 2012, o 21:37
Model Lexusa: GS
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: GS300 MK3 jaki olej??

Post autor: JanB »

Stary jest ten test, wielokrotnie dementowany i cokolwiek niewiarygodny. Ale... dzisiejsze opinie o australijskim Penrite są pozytywne. Przynajmniej na innych forach (Alfa czy Skoda). Możesz wypróbować.
Pozdrawiam
JanB
JanB
Lex Driver
Posty: 371
Rejestracja: 29 lip 2012, o 21:37
Model Lexusa: GS
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: GS300 MK3 jaki olej??

Post autor: JanB »

Robisz OK, z tym, że ten olej nie spełnia normy A5/B5 jaka jest wymagana do silnika z bezpośrednim wtryskiem paliwa. A swoją drogą to bardzo dobry olej jest.
Pozdrawiam
JanB
szafran93
Nowy lex user
Posty: 16
Rejestracja: 16 lis 2015, o 23:10
Model Lexusa: is250
Skąd:: Bełchatów
Kontakt:

Post autor: szafran93 »

Panowie a ile wchodzi oleju do GS300 MK II? DO silnika i do skrzyni?

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
_chris_
Lex user
Posty: 79
Rejestracja: 11 wrz 2015, o 20:08
Model Lexusa: GS 450h
Skąd:: PL_
Kontakt:

Re: GS300 MK3 jaki olej??

Post autor: _chris_ »

Czy ktoś z Was robił na hybrydzie płukankę silnika (Millers oils engine flush)? Jak wiecie instrukcja pisze o pracy silnika na biegu jałowym przez 15-20 min a jak wiadomo hybryda nie da mu tyle pochodzić, czy jest jakaś możliwość na przedłużenie pracy motoru? :D

Napisał bym do producenta ale cienko z angielskim ;)
Awatar użytkownika
sophisticated
Nowy lex user
Posty: 17
Rejestracja: 18 lut 2018, o 18:47
Model Lexusa: GS_mk3_h
Skąd:: Wiesbaden
Kontakt:

Re: GS300 MK3 jaki olej??

Post autor: sophisticated »

_chris_ pisze:czy jest jakaś możliwość na przedłużenie pracy motoru? :D
https://www.youtube.com/watch?v=Di60AGUiIvY

To tak zwany tryb diagnostyczny, gdzie silnik spalinowy działa przez cały czas. W tym przypadku na przykładzie Priusa.
_chris_
Lex user
Posty: 79
Rejestracja: 11 wrz 2015, o 20:08
Model Lexusa: GS 450h
Skąd:: PL_
Kontakt:

Re: GS300 MK3 jaki olej??

Post autor: _chris_ »

o proszę, dzięki :) Ktoś już próbował czy działa?

Tak poza tym dowiedziałem się od producenta że na tej płukance można też normalnie jechać przez 20 min. ;)

Edit: w komentarzach piszą że na lexusach to działa ;)
Awatar użytkownika
sophisticated
Nowy lex user
Posty: 17
Rejestracja: 18 lut 2018, o 18:47
Model Lexusa: GS_mk3_h
Skąd:: Wiesbaden
Kontakt:

Re: GS300 MK3 jaki olej??

Post autor: sophisticated »

Ja będę testował tę metodę za jakiś czas, bo też zmieniam olej i płukankę zaaplikuję. Myślę też o Cera-Tec-u od Liqui Moly. Zobaczymy czy się przekonam do tego.

Pozdr.
ODPOWIEDZ

Wróć do „GS mk3 2005-2012”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości