GS 450h - coś hałasuje po odpaleniu na zimnym

Awatar użytkownika
adamsky73
Lex Driver
Posty: 621
Rejestracja: 20 maja 2014, o 17:14
Model Lexusa: LS460 '08
Skąd:: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: GS 450h - coś hałasuje po odpaleniu na zimnym

Post autor: adamsky73 »

Tylko że jak za oceanem nie było zrobione to w PL oleją to również ciepłym sikiem. Za oceanem Japońce dbają o renomę, bo byli tylko producentami rdzewiejących toczydeł, na dodatek tam są prawdziwe organizacje prokonsumenckie a nie takie żarty jak u nas. A w PL się kosi frajerów którym zamarzył się luksus i nie daje niczego za darmo.
And in the end it's not the years in your life that count; it's the life in your years.
ABRAHAM LINCOLN
Awatar użytkownika
d2943
Lex user
Posty: 35
Rejestracja: 31 maja 2015, o 21:56
Model Lexusa: GS
Skąd:: Niemcy
Kontakt:

Re: GS 450h - coś hałasuje po odpaleniu na zimnym

Post autor: d2943 »

adamsky73 pisze:Tylko że jak za oceanem nie było zrobione to w PL oleją to również ciepłym sikiem. Za oceanem Japońce dbają o renomę, bo byli tylko producentami rdzewiejących toczydeł, na dodatek tam są prawdziwe organizacje prokonsumenckie a nie takie żarty jak u nas. A w PL się kosi frajerów którym zamarzył się luksus i nie daje niczego za darmo.
100% prawdy..
pozdr
JanB
Lex Driver
Posty: 371
Rejestracja: 29 lip 2012, o 21:37
Model Lexusa: GS
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: GS 450h - coś hałasuje po odpaleniu na zimnym

Post autor: JanB »

Nie wiem czy warto zalewać 10W30??? Trzeba mieć na uwadze, że "gęstszy" olej jednak później dociera do newralgicznych punktów w silniku. Np wg niemieckich badań różnica jest bardzo duża.
Wariator VVTi działa wg takiego uproszczonego schematu regulowany ciśnieniem oleju, czyli też ma znaczenie czas dotarcia oleju do bębnów VVTi.
Załączniki
VVTi Toyota.jpg
VVTi Toyota.jpg (15.86 KiB) Przejrzano 6929 razy
porownanie czasu smarowania olejow.jpg
porownanie czasu smarowania olejow.jpg (54.17 KiB) Przejrzano 6929 razy
Pozdrawiam
JanB
Awatar użytkownika
hump.O
Lex user
Posty: 80
Rejestracja: 7 kwie 2013, o 11:43
Model Lexusa: był IS350 jest ISF
Skąd:: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: GS 450h - coś hałasuje po odpaleniu na zimnym

Post autor: hump.O »

Koledzy u mnie tez sie zaczal pojawiac ten dzwiek jakis czas temu, udeżyłem nawet do Toyoty z zapytaniem ale nie dostalem zadnej odpowiedzi. Natomiast mam pytanie - co sie moze stac w przypadku olania tematu?
Awatar użytkownika
micrus
Lex user
Posty: 168
Rejestracja: 1 paź 2013, o 09:17
Model Lexusa: GS 300 III gen.
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Post autor: micrus »

Na forum w usa czytałem o ludziach co tak przez rok jeździli zanim się zajęli tematem i niby nic się nie wydarzyło :) Ale to już głupota. Na pewno wiele zależy od częstotliwości odpalania na zimnym. Myślę, że poważne uszkodzenie silnika jest całkiem realne.
Obrazek
Awatar użytkownika
d2943
Lex user
Posty: 35
Rejestracja: 31 maja 2015, o 21:56
Model Lexusa: GS
Skąd:: Niemcy
Kontakt:

Re: GS 450h - coś hałasuje po odpaleniu na zimnym

Post autor: d2943 »

ja się obawiam jednego,... (3.5 , 450h to chyba podobne motory) i mamy tam 3 łańcuchy.. na dwóch chodzą te bębny... jak sie coś poprzestawia bo jeden będzie smarowany a drugi nie i przeskoczy "ząbek" to się może meksyk zrobić..
Chodzi mi po głowie jeszcze jedna opcja - wymiana motoru.. cena ta sama co naprawa tych bębnów.. ale z drugiej jaka pewność że w tym innym za chwile się to samo nie zrobi.... :( bo jak powiedzieli w ASO ten tym tak ma..
pozdr
JanB
Lex Driver
Posty: 371
Rejestracja: 29 lip 2012, o 21:37
Model Lexusa: GS
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: GS 450h - coś hałasuje po odpaleniu na zimnym

Post autor: JanB »

Moim zdaniem Twój problem jest nieistotny. Mój silnik chodzi od początku odpalenia na zimnym głośniej niż to, co zapodałeś w linku. Będę w sierpniu na przeglądzie w ASO i zapytam czy mieli takie przypadki, że bębny VVTi przepuszczały olej i rozrząd zrobił się głośny. Ponadto wpuszczę może do silnika dobrej jakości olej bez normy A5/B5, ale z pełnym pakietem dodatków ZDDP za 250zł 5 litrów, tylko po to, by się przekonać, czy da się olejem wyciszyć ten silnik na bezpośrednim wtrysku benzyny.
PS A już wymiana motoru, to chyba nie lekka przesada, ale gruba pomyłka...
Pozdrawiam
JanB
Awatar użytkownika
adamsky73
Lex Driver
Posty: 621
Rejestracja: 20 maja 2014, o 17:14
Model Lexusa: LS460 '08
Skąd:: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: GS 450h - coś hałasuje po odpaleniu na zimnym

Post autor: adamsky73 »

Żeby wymiana silnika miała sens to musiałby być taki z nowszej serii, gdzie nie ma takiego problemu. Ale znając życie będą inne problemy, bo teraz producenci z każdą kolejną generacją mnożą badziewia które lubią się psuć. Niestety dotyczy to również Toyoty, ale w sumie czego się spodziewać - w końcu jeździmy autami największego producenta samochodów na świecie, czyli najbardziej masowym szajsem :fiu:
And in the end it's not the years in your life that count; it's the life in your years.
ABRAHAM LINCOLN
Awatar użytkownika
d2943
Lex user
Posty: 35
Rejestracja: 31 maja 2015, o 21:56
Model Lexusa: GS
Skąd:: Niemcy
Kontakt:

Re: GS 450h - coś hałasuje po odpaleniu na zimnym

Post autor: d2943 »

...
Ostatnio zmieniony 13 gru 2015, o 13:30 przez d2943, łącznie zmieniany 1 raz.
pozdr
Awatar użytkownika
d2943
Lex user
Posty: 35
Rejestracja: 31 maja 2015, o 21:56
Model Lexusa: GS
Skąd:: Niemcy
Kontakt:

Re: GS 450h - coś hałasuje po odpaleniu na zimnym

Post autor: d2943 »

żeby może nie teoretyzować... kupie komplet uszczelek - oddam auto do weryfikacji - otworzą pokrywy silnika - i sprawdzą czy to łańcuch/y ma luz, wtedy napinacz. czy olej spływa z tech bębnów.. może z jednego?? - będzie wiadomo co będziemy radzić.
Nie chce zawracać D. wywodami! :)
pozdr
ODPOWIEDZ

Wróć do „GS mk3 2005-2012”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości