GS 450h - coś hałasuje po odpaleniu na zimnym

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
micrus
Lex user
Posty: 168
Rejestracja: 1 paź 2013, o 09:17
Model Lexusa: GS 300 III gen.
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Post autor: micrus »

Problemem są koszty robocizny (2500-3000 w ASO). Jak już otwierać to lepiej od razu wszystko wymienić.
Obrazek
lnd30
Nowy lex user
Posty: 11
Rejestracja: 28 sty 2013, o 09:52
Model Lexusa: GS 450h
Skąd:: mazowsze
Kontakt:

Re: GS 450h - coś hałasuje po odpaleniu na zimnym

Post autor: lnd30 »

Mój egzemplarz od przebiegu ok. 90 tys km.(odkąd go mam) tak hałasuje przez ok. 1 sekundę po rozruchu. Teraz ma ok 170 tys km i jest dokładnie tak samo. Auto oglądałem 2 razy przed zakupem z kolegą i on zwrócił uwagę na ten dziwny dźwięk. Nigdy nie odpalał na zimno tak samo aksamitnie jak na po rozgrzaniu. Teraz będę odpalał go co rano ze strachem. A taki dobry samochód miałem, bezawaryjny :biggrin2:
Awatar użytkownika
micrus
Lex user
Posty: 168
Rejestracja: 1 paź 2013, o 09:17
Model Lexusa: GS 300 III gen.
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Post autor: micrus »

Wyluzowane podejście :lol: Ja bym osiwiał słysząc to co rano.
Obrazek
Awatar użytkownika
zender
Lex user
Posty: 180
Rejestracja: 6 sty 2014, o 23:35
Model Lexusa: RC300h
Skąd:: Sosnowiec
Kontakt:

Re:

Post autor: zender »

micrus pisze:Wyluzowane podejście :lol: Ja bym osiwiał słysząc to co rano.
osiwieć to można dopiero jak się słucha startu silnika TSI vw :mad:
JanB
Lex Driver
Posty: 371
Rejestracja: 29 lip 2012, o 21:37
Model Lexusa: GS
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: GS 450h - coś hałasuje po odpaleniu na zimnym

Post autor: JanB »

lnd30 pisze:Mój egzemplarz od przebiegu ok. 90 tys km.(odkąd go mam) tak hałasuje przez ok. 1 sekundę po rozruchu. :biggrin2:
Może rozmagnesował ci się magnatek, którego magiczne cząstki molekularne przylegać mają do wszystkich części metalowych silnika ... :sarcastic:

A tak na poważnie, to przecież każdy silnik ciut zaklepie zaworami zanim się olej dostanie do "szklanek" i je wyciszy. Jeżdżę też 250D20V i kilka sekund klepania na zimnym to "normalka". Potem ma być cicho.
Pozdrawiam
JanB
Awatar użytkownika
LinkPL
Lex Maniak
Posty: 792
Rejestracja: 9 lis 2010, o 00:59
Model Lexusa: RX 500h
Skąd:: Iłża
Kontakt:

Re: GS 450h - coś hałasuje po odpaleniu na zimnym

Post autor: LinkPL »

Jeśli bardzo Ci to przeszkadza to zrób to i będziesz miał z głowy.

Kwintesencją tematu jest dylemat czy warto i czy się opłaca ... I jak byś przemyślał temat, to dojedziesz do wniosku, że mało jest rzeczy w życiu które się opłacają. Ale wielu ludzi to robi, bo warto, jak ktoś coś lubi. Wymienisz te kółka, wydasz duże pieniądze, ale będziesz zadowolony jak odpalisz i będzie cisza.
How far We can go ...
Awatar użytkownika
adamsky73
Lex Driver
Posty: 621
Rejestracja: 20 maja 2014, o 17:14
Model Lexusa: LS460 '08
Skąd:: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: GS 450h - coś hałasuje po odpaleniu na zimnym

Post autor: adamsky73 »

LinkPL pisze:ale będziesz zadowolony jak odpalisz i będzie cisza.
No chyba że nie, bo jak coś mechanicznego się rusza i ociera to zawsze hałasuje. Macie tyle głośników w autach i nie wiecie że wystarczy podgłośnić kiedy coś hałasuje? :biggrin2:
And in the end it's not the years in your life that count; it's the life in your years.
ABRAHAM LINCOLN
pkobierecki
Lex user
Posty: 182
Rejestracja: 15 lip 2012, o 16:42
Model Lexusa: CT 200h<RX450h<GS450h
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Re: GS 450h - coś hałasuje po odpaleniu na zimnym

Post autor: pkobierecki »

Czytam ten temat i chyba zacznę siwieć :D Czy nowsze silniki są wolne od tej wady? Czy problem jest rozwiązany w IV-tej generacji GS-a?
Awatar użytkownika
Rici
Administrator
Posty: 1021
Rejestracja: 15 wrz 2010, o 18:30
Model Lexusa: 3GS
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: GS 450h - coś hałasuje po odpaleniu na zimnym

Post autor: Rici »

Witam zaciekawił mnie wątek ponieważ również przesiadłem się na mk3 po rozmowie z serwisem usłyszałem:

Bardzo częsta przypadłość tych silników nowszej generacji lexusa jak i również toyoty. Podobno pojawia się też przy kiepskim oleju oraz gdy traci swoje właściwości, często przy większym przebiegu wycierają się bębny i powstają luzy - NIE jest to problem inwazyjny w działanie silnika ale upierdliwy dla ucha :D czyli ta sek aż olej zacznie smarować jednak warto podlecieć i sprawdzić w serwisie czy to na pewno od tego.

Otrzymałem też link :

http://carspecmn.com/toyota-and-lexus-v ... 2gr3gr4gr/
Obrazek
Awatar użytkownika
LinkPL
Lex Maniak
Posty: 792
Rejestracja: 9 lis 2010, o 00:59
Model Lexusa: RX 500h
Skąd:: Iłża
Kontakt:

Re: GS 450h - coś hałasuje po odpaleniu na zimnym

Post autor: LinkPL »

Problem występuje co jest potwierdzone ... najlepiej przyrównałbym go do problemu łożyska oporowego przy sprzęgle w IS200. Kupiłem swojego Is200 jak miał 192k km i szumiało, coś tam nawet ocierało ... przejechałem 100k km i nie zaglądałem do sprzęgła. Gdyby nowy nabywca tam nie zaglądał, to pewnie auto jeździłoby do tej pory na tym sprzęgle ... więc myślę, że tutaj problem jest tej samej natury ...

Weźcie pod uwagę, że przy nowych większych silnikach BMW jest dokładnie to samo. Nie wymieniony w porę olej, lub jazda na long life skutkuje wytartymi vanosami, które zaczyna być słychać. Urywające się klapki plastikowe i wpadające do cylindra nadal są plastikowe ... (3UZ-FE ma metalowe ;) ) Myślę, że nie ma co się tutaj rozwodzić na tym tematem, wiadomo że coś takiego denerwuje, ale najlepiej chyba przejść koło tego i cieszyć się jazdą zamiast wymyślać sobie bez sensu ...

Pozdrawiam
Link
How far We can go ...
ODPOWIEDZ

Wróć do „GS mk3 2005-2012”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości