GS 450h - coś hałasuje po odpaleniu na zimnym

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
sophisticated
Nowy lex user
Posty: 17
Rejestracja: 18 lut 2018, o 18:47
Model Lexusa: GS_mk3_h
Skąd:: Wiesbaden
Kontakt:

Re: GS 450h - coś hałasuje po odpaleniu na zimnym

Post autor: sophisticated »

Witam się ładnie ze wszystkimi.

W sprawie szarpania całym samochodem podczas odpalania lub załączania się silnika spalinowego podczas jazdy, lub tez drgań na postoju być może pomocne byłoby wyczyszczenie przepustnicy. Gdzieś czytałem na zagranicznej stronie, że po takim zabiegu zachowanie auta przy odpalaniu i na jałowym biegu stało się bardziej "smooth" :)

może u siebie też tego spróbuję
xsnpx
Nowy lex user
Posty: 11
Rejestracja: 27 maja 2017, o 01:04
Model Lexusa: Gs
Skąd:: Krakow
Kontakt:

Re: GS 450h - coś hałasuje po odpaleniu na zimnym

Post autor: xsnpx »

Witam,

Może się ktoś pochwalić jakie koszta wymiany tych bębnów ? Próbował ktoś ściągać z zagranicy czy tylko ASO?
LexMan
Nowy lex user
Posty: 13
Rejestracja: 6 lip 2018, o 07:32
Model Lexusa: gs
Skąd:: zach.pom.
Kontakt:

Re: GS 450h - coś hałasuje po odpaleniu na zimnym

Post autor: LexMan »

Jak wygląda cenowo wymiana tych wariatorów/bębnów obecnie? Czy problem faktycznie jest poważny, czy można z tym jeździć dłuższy czas? Jak dokładnie sprawdzić, czy problem występuje też w hybrydzie, jeśli odpali na elektryku? Trzeba czekać aż silnik przełączy się w tryb spalinowy?
LexMan
Nowy lex user
Posty: 13
Rejestracja: 6 lip 2018, o 07:32
Model Lexusa: gs
Skąd:: zach.pom.
Kontakt:

Re: GS 450h - coś hałasuje po odpaleniu na zimnym

Post autor: LexMan »

Dowiadywałem się w serwisie lexusa o koszt wymiany tych bębnów w hybrydzie - koszt ok. 11 tys, jakby ktoś jeszcze był zainteresowany. Reszta moich pytań dalej aktualna, będę wdzięczny za informacje.
_chris_
Lex user
Posty: 79
Rejestracja: 11 wrz 2015, o 20:08
Model Lexusa: GS 450h
Skąd:: PL_
Kontakt:

Re: GS 450h - coś hałasuje po odpaleniu na zimnym

Post autor: _chris_ »

LexMan pisze:Dowiadywałem się w serwisie lexusa o koszt wymiany tych bębnów w hybrydzie - koszt ok. 11 tys, jakby ktoś jeszcze był zainteresowany. Reszta moich pytań dalej aktualna, będę wdzięczny za informacje.
Które ASO tak wyceniło?

Ten problem nie jest az tak powazny. Sprawdza sie przy zimnym silniku. Przeczytaj cały ten temat to więcej się dowiesz :)
LexMan
Nowy lex user
Posty: 13
Rejestracja: 6 lip 2018, o 07:32
Model Lexusa: gs
Skąd:: zach.pom.
Kontakt:

Re: GS 450h - coś hałasuje po odpaleniu na zimnym

Post autor: LexMan »

_chris_ pisze:
LexMan pisze:Dowiadywałem się w serwisie lexusa o koszt wymiany tych bębnów w hybrydzie - koszt ok. 11 tys, jakby ktoś jeszcze był zainteresowany. Reszta moich pytań dalej aktualna, będę wdzięczny za informacje.
Które ASO tak wyceniło?

Ten problem nie jest az tak powazny. Sprawdza sie przy zimnym silniku. Przeczytaj cały ten temat to więcej się dowiesz :)
Które ASO? W Trójmieście. Wiem, że cenowo może się to różnić w różnych serwisach w Polsce, jednak gdzieś też czytałem że im bardziej na północ tym taniej, no a jak się okazuje tanio nie jest :D

Czytałem cały ten temat a część jego stron nawet dwukrotnie, włącznie z tematami na forach angielskich i mimo tego dalej nie jestem przekonany co do powagi tej "usterki". Wiem, że objawia się to na zimnym silniku, ale jako że jest to hybryda, to nie wiem czy można ten moment kilkusekundowego hałasu tak samo wychwycić jak w zwykłej benzynie np. gs300, czyli po załączeniu się do pracy silnika spalinowego? Nawet jeśli się takie coś objawi, dużo ludzi z tym jeździ, dużo ludzi to wymienia (szczególnie na ang. forum dużo ludzi to wymieniało jeszcze na gwarancji, z tego co wiem to w Polsce tego nawet nie brali na gwarancje), niektórzy twierdzą, że zmiana oleju na 0W / 5W pomaga, niektórzy że dalej mają to samo a jest jeszcze część osób które nawet po wymianie w ASO miały ten sam problem po jakimś czasie, więc najlepiej jakby wypowiedziała się osoba, która ma taki silnik (może nawet i zwykły benzyniak w lexusie GS) i jeździ z tym klekotem już sporo czasu.

Czy łańcuch rozrządu powinien być wymieniany w gs450h? W ASO też coś mówili, że tego się nie robi, bo to łańcuch, itp. ale tak jak wyżej, tutaj też są różne zdania na ten temat, a podobno te łańcuchy potrafią się rozciągać, m.in. przez te bębny vvti (również wg serwisu)
735
Lex user
Posty: 56
Rejestracja: 19 lut 2017, o 17:18
Model Lexusa: Ls400
Skąd:: Zduńska Wola
Kontakt:

Re: GS 450h - coś hałasuje po odpaleniu na zimnym

Post autor: 735 »

Piszesz żeby lać olej 0w/5w o jakim dokładnie oleju piszesz ? Ja jeźdzę na 5w30.
ODPOWIEDZ

Wróć do „GS mk3 2005-2012”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość