Problem z systemem hybrydowym

Cinkos
Lex user
Posty: 107
Rejestracja: 22 lut 2013, o 00:18
Model Lexusa: GS 450h
Skąd:: Gdynia
Kontakt:

Problem z systemem hybrydowym

Post autor: Cinkos »

No i stało się. Coś czego nie oczekiwałem. Od dziś włączył mi się "Check Hybrid System" Dziwna sprawa gdyż stało się to podczas jazdy. Samochód po trasie a dokładnie w trasie nagle przy wolnej jeździe zgasł i pojawił się komunikat Check Hybrid System. Auto włącza się też inaczej. Samochód idzie uruchomić tylko wcześniej zapalało się READY i można było jechać na początku na prądzie a potem odpalał się silnik tym razem sytuacja jest inna. Lampa READY miga - silnik się odpala i dopiero po chwili READY przestaje migać tylko się załącza i można jechać ale wyłącznie na silniku a nic na prądzie. Samochód nie ładuje mi baterii ani na parking się nie wyłącza silnik - chodzi cały czas. Moje najgorsze obawy są, że to baterie albo coś innego. Ktoś może miał podobnie? samochód ma dopiero przebieg 110k i 8 lat niecałe więc chyba trochę krótki aby padły baterie ale wiadomo nigdy nic nie wiadomo.
Awatar użytkownika
Thorgal1
Moderator
Posty: 785
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:14
Model Lexusa: GS300 mkII '02 / GS450H mkIII '12.09
Skąd:: Śląsk, Chelsea
Lokalizacja: Śląsk Chelsea
Kontakt:

Re: Problem z systemem hybrydowym

Post autor: Thorgal1 »

nie wykupiłeś gwarancji na bateryjki ?
do przeglądu 300pln brutto i po temacie byś miał

odczytaj kod - może to bzdurka - np. zaśniedziałe styki - ale i tak baterię trzeba wtedy demontować
Obrazek

http://lexus-forum.pl/viewtopic.php?f=86&t=8457

steam: aegirsson1, https://www.facebook.com/InsomniaSystem/
Cinkos
Lex user
Posty: 107
Rejestracja: 22 lut 2013, o 00:18
Model Lexusa: GS 450h
Skąd:: Gdynia
Kontakt:

Re: Problem z systemem hybrydowym

Post autor: Cinkos »

Już wszystko wiem. Błędy P0868 oraz P2797 czyli Transmission fluid pressure low, Auxilary Transmission oil pump driver - w lexusie powiedzieli, że najprawdopodobniej pompa oleju w skrzyni biegów. Ta pompa kosztuje 4k. Czy ktoś coś o tym słyszał ? Mam mały przebieg a tu taki problem z pompą.
Yarecki
Lex Master
Posty: 1921
Rejestracja: 29 wrz 2012, o 18:10
Model Lexusa: gs
Skąd:: Polandia
Kontakt:

Re: Problem z systemem hybrydowym

Post autor: Yarecki »

Cinkos pisze:Już wszystko wiem. Błędy P0868 oraz P2797 czyli Transmission fluid pressure low, Auxilary Transmission oil pump driver - w lexusie powiedzieli, że najprawdopodobniej pompa oleju w skrzyni biegów. Ta pompa kosztuje 4k. Czy ktoś coś o tym słyszał ? Mam mały przebieg a tu taki problem z pompą.
To jest dowód na to że olej się wymienia w skrzyni :pijak: .
Cinkos
Lex user
Posty: 107
Rejestracja: 22 lut 2013, o 00:18
Model Lexusa: GS 450h
Skąd:: Gdynia
Kontakt:

Re: Problem z systemem hybrydowym

Post autor: Cinkos »

Akurat tą tezę podtrzumuje:) bo ludzie jeżdzą po 300-400k bez wymiany i nie mają problemu ale też zgadzam się że wymiana raczej jest na plus niż na szkodę. Też właśnie czytam o tym łożysku ale z innego forum :

http://www.lexusownersclub.co.uk/forum/ ... -of-power/

tylko teraz ciekawe czy to to bo w ASO jak to wiadomo w ASO od razu chcą całą część wymieniać.... kto mi to teraz sprawdzi...
Ostatnio zmieniony 29 mar 2016, o 16:08 przez Cinkos, łącznie zmieniany 1 raz.
Yarecki
Lex Master
Posty: 1921
Rejestracja: 29 wrz 2012, o 18:10
Model Lexusa: gs
Skąd:: Polandia
Kontakt:

Re: Problem z systemem hybrydowym

Post autor: Yarecki »

Cinkos pisze:Akurat tą teże podtrzumuje:) bo ludzie jeżdzą po 300-400k bez wymiany i nie mają problemu. Też właśnie czytam o tym łożysku ale z innego forum :

http://www.lexusownersclub.co.uk/forum/ ... -of-power/

tylko teraz ciekawe czy to to bo w ASO jak to wiadomo w ASO od razu chcą całą część wymieniać.... kto mi to teraz sprawdzi...
Ciekawe co jeszcze musi się wydarzyć byś jednak zmienił zdanie, padnięta skrzynia :?:
To że ktoś ma fart nie znaczy, że ty go masz :ok:
Tak na serio teraz bez wyjęcia rozebrania nic nie wydumasz.
Zawsze przy tańszym rozwiązaniu jest więcej zachodu i auto unieruchomione.
Im wcześniej się za to zabierzesz tym szybciej się dowiesz.
Cinkos
Lex user
Posty: 107
Rejestracja: 22 lut 2013, o 00:18
Model Lexusa: GS 450h
Skąd:: Gdynia
Kontakt:

Re: Problem z systemem hybrydowym

Post autor: Cinkos »

a wiesz jak wygląda wymiana oleju w skrzyni w toyocie ? wylewają 1,5 litra starego i wlewają tyle samo nowego. Co to za wymiana ?
Yarecki
Lex Master
Posty: 1921
Rejestracja: 29 wrz 2012, o 18:10
Model Lexusa: gs
Skąd:: Polandia
Kontakt:

Re: Problem z systemem hybrydowym

Post autor: Yarecki »

Cinkos pisze:a wiesz jak wygląda wymiana oleju w skrzyni w toyocie ? wylewają 1,5 litra starego i wlewają tyle samo nowego. Co to za wymiana ?
Nie do końca, w tej skrzyni wygląda to inaczej ale to chyba nie temat na ta dyskusję bo mleko się już rozlało.

Tak dla analogii sobie zerknij:
Cinkos
Lex user
Posty: 107
Rejestracja: 22 lut 2013, o 00:18
Model Lexusa: GS 450h
Skąd:: Gdynia
Kontakt:

Re: Problem z systemem hybrydowym

Post autor: Cinkos »

Chyba mnie przekonaliście do zmiany tego oleju tylko ja jak patrzałem swój po 60k to był prawie jak nowy - miał taki czerwony kolor a nie czarny jak ten z filmiku więc chyba było ok. Zastanawiają mnie te łożyska bo problem widać nie tylko u mnie, więc chyba zdarza się o ile u mnie to te łożysko w każdym razie łożyska kosztują 50 zł a cała pompa 4k a jeśli problem jest tylko w łożyskach to trochę głupio wymieniać całą pompę. Muszę chyba tą pompę jakoś zdemontować i dać komuś do sprawdzenia. Będę informował o sprawie może komuś się to też przyda i nie spanikuje na widok Check Hybrid System mająć podobny problem :)
Cinkos
Lex user
Posty: 107
Rejestracja: 22 lut 2013, o 00:18
Model Lexusa: GS 450h
Skąd:: Gdynia
Kontakt:

Re: Problem z systemem hybrydowym

Post autor: Cinkos »

Trochę to trwało zanim miałem czas na naprawy lexa. Mam inne auto i jakoś czasu brak było ale do rzeczy. Po wymianie łożyska - jedno się zatarło i wykasowaniu błędu wszystko jest jak było czyli jednak miałem te sam problem co inni- łożysko za 30 zł. W Aso oczywiście procedura to wymiana pompy za 3500 zł i to już niby tańsza bo kiedyś było drożej. Naprawa było wykonania w SL Motors w Redzie i ich szczerze polecam. Oby więcej takich serwisów.
ODPOWIEDZ

Wróć do „GS mk3 2005-2012”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości