gs430 jak długo się nagrzewa

Awatar użytkownika
maniek_ls400
Lex Master
Posty: 1478
Rejestracja: 7 cze 2011, o 23:19
Model Lexusa: W221 S500
Skąd:: Piaseczno
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Re: gs430 jak długo się nagrzewa

Post autor: maniek_ls400 »

LinkPL pisze: To takie rzeczy chyba tylko w Mercedesie ... ile szybciej 1 minutę, bo wątpię żeby to było 5 min ... ;)
Rozglądałem się za Mercem, ale jak się czyta cokolwiek o tych samochodach to wypada to blado nawet przy FSO Polonez sprzed 20 lat ...
Pozdro
Link
Hehe chciałbyś - opisaną praktykę stosowałem w Lexie.
Co do grzania to Merc łapie 40st w ciągu 1-2 minut - lex nie ma szans - jest tu fabrycznie wbudowana wysokowydajna elektryczną dmuchawę, która podgrzewa silnik na starcie. Ze względu na mega szybkie obroty pracuje raptem 2-3 minuty i wskazówkę temp. mam znacznie powyżej 40st. Na LPG przełącza mi się właśnie po takim czasie nawet zimą.
Do czasu uruchomienia klimy duży obieg jest nieuruchomiony.Nie wieje zupełnie nic - co skutkuje też elektem zamkniętego piekarnika latem - nie da się wytrzymać bez uruchomionej klimy - prawie hermetyczna puszka..
Merc (przynajmniej moja eSSA) tania w utrzymaniu nie jest, ale uzależnia i mimo psioczenia nie chcę jej zmieniać spowrotem na L..
Mariusz M.
Sprzedam części do LS430 2001 President Tel. 606-103-211
ODPOWIEDZ

Wróć do „GS mk3 2005-2012”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości