Mocne nagrzewanie się wydechu w Lexusie GS300

ODPOWIEDZ
Mecenas
Nowy lex user
Posty: 3
Rejestracja: 5 cze 2017, o 23:14
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Gdańsk
Kontakt:

Mocne nagrzewanie się wydechu w Lexusie GS300

Post autor: Mecenas »

To mój pierwszy post na tym forum, dlatego na samym początku chciałbym wszystkich użytkowników przywitać - Część Wszsystkim :)))

W moim Lexusie GS 300 mk3 zauważyłem, że dosyć mocno nagrzewa sie wydech. Po normalnej, spokojnej i niedługiej jeździe, czuć jak spod podwozia bucha ciepłe powietrze. Jest to na tyle odczuwalne, że osoby, które wsiadają do samochodu zwracają mi na to uwagę. Temperatura silnika jest w porządku, wewnątrz samochodu też nie odczułem żadnych zmian.

Czy Waszym zdaniem to normalne, co może być tego przyczyną? Dodam tylko, że innych nieprawidłowości niezaobserwowałem.

Pozdrawiam
marcelek80
Lex user
Posty: 30
Rejestracja: 18 sie 2016, o 14:49
Model Lexusa: GS460, HL'17 Limited AWD
Skąd:: Trójmiasto
Kontakt:

Re: Mocne nagrzewanie się wydechu w Lexusie GS300

Post autor: marcelek80 »

Mam podobne spostrzeżenia. Zauwazylem, że zależy to od benzyny (czyli stacji - diabli wiedzą co to za mieszanki wybuchowe sprzedają i co im hurtownik dostarcza). Mechanik potwierdził mi to samo - chodzi o mocniej rozgrzewajacy się katalizator. Dokładniej wyrazic sie nie potrafię - poprostu zaczalem unikać niektórych stacji.
Mecenas
Nowy lex user
Posty: 3
Rejestracja: 5 cze 2017, o 23:14
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Gdańsk
Kontakt:

Re: Mocne nagrzewanie się wydechu w Lexusie GS300

Post autor: Mecenas »

Czyli jednak mi się nie wydawało, tylko faktycznie coś jest na rzeczy. Ja póki co nie zauważyłem od czego to zależy, czy faktycznie do rodzaju benzyny - w tej chwili jeżdże na benzynie 98 i zjawisko występuje.

Widzę, że kolega też jest z Trójmiasta - może ten problem to wynik tego, że mieszkamy blisko rafinerii i dostajemy mniej "chrzczone" paliwo z uwagi na brak pośredników ;)))
ODPOWIEDZ

Wróć do „GS mk3 2005-2012”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości