450H MK3 moc z baterii / brak mocy

d_artanian
Lex user
Posty: 57
Rejestracja: 28 paź 2011, o 14:24
Model Lexusa: NX300h
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Re: 450H MK3 moc z baterii / brak mocy

Post autor: d_artanian »

Phil,

Może uchylisz zatem rąbka tajemnicy jak zepsuć baterię :puchar: :biggrin2: Z ciekawości - jaki miałeś przebieg? Czy widziałeś słabe działanie baterii etc? Ja dobiłem tydzień temu do 200k ,bateria wg mnie działa dobrze, miałem porównanie z kilkoma innymi hybrydami w wieku od 1-3 lat.
Brawura
Lex user
Posty: 20
Rejestracja: 17 lip 2018, o 08:56
Model Lexusa: GS
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: 450H MK3 moc z baterii / brak mocy

Post autor: Brawura »

Ja mam problem ze spalaniem bo albo nie umiem korzystać z hybrydy albo coś jest nie tak. W mieście ciężko zejść poniżej 10 litrów i to dosłownie muskam gaz i jadę max 70. Jak kupowałem tydzien temu auto to średnia z 3tys km poprzedni właściciel miał 8.7. Macie jakieś rady jak jeździł aby te spalanie było na niskim poziomie. Auto ma gwarancje na układ hybrydowy do 07.2019 przebieg to 170k
d_artanian
Lex user
Posty: 57
Rejestracja: 28 paź 2011, o 14:24
Model Lexusa: NX300h
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Re: 450H MK3 moc z baterii / brak mocy

Post autor: d_artanian »

Według mnie Twój wynik spalania jest całkiem normalny jak na jazdę po mieście. Tym bardziej teraz, w takie upały. Ja też musiałem pojeździć kilka dni żeby zobaczyć z czym się je hybrydę. Przyznam że mój styl jazdy zmienił się od kiedy jeżdżę GS-em. Hybryda prowokuje do dostojnego przemieszczania się :kawa:

Ogólnie radzę planować manewry z wyprzedzeniem i jak najwięcej się toczyć(na przykład do świateł), jak najmniej ostro hamować. Oprócz tego nie zwracać za bardzo uwagi na to żeby tylko muskać pedał gazu, bo okaże się że prędkości jazdy były za niskie żeby dochodziło do odzyskania odpowiedniej ilości energii podczas wytracania tej prędkości. Nie wymuszać lekkim operowaniem gazem jazdy na samym prądzie, bo jak za chwilę staniemy w miejscu to silnik spalinowy wykona trzy razy taką pracę żeby ją naładować do chociaż dwóch kresek. Ciekawostką jest też to, że zauważyłem niższe lub takie samo spalanie przy 110-120 co przy 70-90. Dzieje się tak dlatego, że przy 100 km/h zmienia się nazwijmy to "przełożenie główne skrzyni". Powyżej tej prędkości powiedzmy że włącza się "bieg" autostradowy, nastawiony na oszczędność i pozwalający osiągnąć V-Max.

Wniosek jest taki,że najlepiej jeździć jak normalnym samochodem, ale planować cumowanie tego okrętu z wyprzedzeniem, ot co.
Brawura
Lex user
Posty: 20
Rejestracja: 17 lip 2018, o 08:56
Model Lexusa: GS
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: 450H MK3 moc z baterii / brak mocy

Post autor: Brawura »

Gdzieś już kiedyś słyszałem aby nie wymuszać jazdy na samym elektryku, dziękują obszerny komentarz, mi nie pozostaje nic innego jak uczyć się tego auta
Awatar użytkownika
Phil
Lex user
Posty: 139
Rejestracja: 13 paź 2010, o 22:29
Model Lexusa: GS450h
Skąd:: Warszawa
Lokalizacja: Warsaw
Kontakt:

Re: 450H MK3 moc z baterii / brak mocy

Post autor: Phil »

d_artanian pisze:Phil,

Może uchylisz zatem rąbka tajemnicy jak zepsuć baterię :puchar: :biggrin2: Z ciekawości - jaki miałeś przebieg? Czy widziałeś słabe działanie baterii etc? Ja dobiłem tydzień temu do 200k ,bateria wg mnie działa dobrze, miałem porównanie z kilkoma innymi hybrydami w wieku od 1-3 lat.
:-)
Właśnie nic się nie działo ale wszystko wydarzyło się jakiś miesiąc dwa po zakupie więc mogę czegoś nie wiedzieć. Poprzedni właściciel nie zgłaszał jednak żadnych problemów a gościa dobrze znam. Po prostu pewnego bardzo deszczowego dnia (może to mieć znaczenie) bateria przestała pracować i pojawił się znany z koszmarów posiadaczy hybrydy "Check Hybrid System". Podjechałem do ASO, pwoiedzieli że bateria do wymiany, zamówili nową i umówiłem się na kolejny tydzień. Co ciekawe w międzyczasie komunikat zniknął i wszystko wróciło do normy. Bałem się że odstąpią od wymiany jak przyjadę ale nic nie mówili i wymienili.
Po czasie wydaje mi się że był to raczej opisywany na forum problem zaśniedziałych styków niż kwestia padnięcia samej baterii. Przy złej wilgotnej pogodzie mogł się ten problem nasilić a później wszystko wróciło do normy.

Anyway - nie narzekam :-)
d_artanian
Lex user
Posty: 57
Rejestracja: 28 paź 2011, o 14:24
Model Lexusa: NX300h
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Re: 450H MK3 moc z baterii / brak mocy

Post autor: d_artanian »

Phil pisze:
d_artanian pisze:Phil,

Może uchylisz zatem rąbka tajemnicy jak zepsuć baterię :puchar: :biggrin2: Z ciekawości - jaki miałeś przebieg? Czy widziałeś słabe działanie baterii etc? Ja dobiłem tydzień temu do 200k ,bateria wg mnie działa dobrze, miałem porównanie z kilkoma innymi hybrydami w wieku od 1-3 lat.
:-)
Właśnie nic się nie działo ale wszystko wydarzyło się jakiś miesiąc dwa po zakupie więc mogę czegoś nie wiedzieć. Poprzedni właściciel nie zgłaszał jednak żadnych problemów a gościa dobrze znam. Po prostu pewnego bardzo deszczowego dnia (może to mieć znaczenie) bateria przestała pracować i pojawił się znany z koszmarów posiadaczy hybrydy "Check Hybrid System". Podjechałem do ASO, powiedzieli że bateria do wymiany, zamówili nową i umówiłem się na kolejny tydzień. Co ciekawe w międzyczasie komunikat zniknął i wszystko wróciło do normy. Bałem się że odstąpią od wymiany jak przyjadę ale nic nie mówili i wymienili.
Po czasie wydaje mi się że był to raczej opisywany na forum problem zaśniedziałych styków niż kwestia padnięcia samej baterii. Przy złej wilgotnej pogodzie mogł się ten problem nasilić a później wszystko wróciło do normy.

Anyway - nie narzekam :-)

No to ogólnie zazdro :smile: Też bym wolał całą nową baterię niż bawić się w wymiany pojedynczych ogniw. Gdybam, bo może jeszcze przez 2-3 lata nie zobaczę żadnego komunikatu, ale kto wie. Czy zauważyłeś różnicę w spalaniu z ciekawości spytam?
Awatar użytkownika
Phil
Lex user
Posty: 139
Rejestracja: 13 paź 2010, o 22:29
Model Lexusa: GS450h
Skąd:: Warszawa
Lokalizacja: Warsaw
Kontakt:

Re: 450H MK3 moc z baterii / brak mocy

Post autor: Phil »

Hej - różnicy w spalaniu niestety nie odnotowałem. Ponoć przy wymianie baterii wgrywają też nowy software zarządzający hybrydą więc miałem nadzieję na spadek spalania ale jednak bez zmian.
d_artanian
Lex user
Posty: 57
Rejestracja: 28 paź 2011, o 14:24
Model Lexusa: NX300h
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Re: 450H MK3 moc z baterii / brak mocy

Post autor: d_artanian »

Hej, dzięki za wszystkie pomocne wypowiedzi. Po cichu czekam na check hybrid system. Ale tylko do marca, potem już nie czekam tylko go unikam :biggrin2: Pozdrawiam!
ODPOWIEDZ

Wróć do „GS mk3 2005-2012”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość