GS 450h Osiągi

Brawura
Lex user
Posty: 20
Rejestracja: 17 lip 2018, o 08:56
Model Lexusa: GS
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

GS 450h Osiągi

Post autor: Brawura »

Witam, korzystając z wolnej chwili, zamkniętej taśmy asfaltówki i trochę paliwa postanowiłem, że zmierzę rzeczywisty czas do 100km/h. Bawiłem się ustawieniami i mam kilka spostrzeżeń. Jestem ciekawy czy wy też sprawdzaliście swoje Pendolino. Ja się troche zakłopotałem bo oficjalne dane tego auta to 5,9 do 100. U mnie jest troszkę inaczej i mam kilka pytań. Co tak naprawdę zmienia tryb PWR Hybrid. Sprint do 100 w przypadku włączonego a normalnego trybu nie różni mi się w ogóle i nie mogłem zejść poniżej 6,2s(z wył kontrolą). Wiem, że 0,3 sekundy to prawie nic ale zawsze coś. Przy wyłączonej kontroli wynik wychodził mi lepszy i z 6,5 skakało mi do 6,2. Macie jakąś technike do szybkiego sprintu ze świateł? Z tego co wiem to GS 450h chyba procedury startu nie posiada i pedał gazu w podłodze plus spuszczony hamulec nic nie daje a tylko spowalnia sprint. Pozdrawiam
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: GS 450h Osiągi

Post autor: owczar »

Żeby robić pomiary przydałby się też porządny przyrząd.

W jaki sposób mierzysz te czasy?
Brawura
Lex user
Posty: 20
Rejestracja: 17 lip 2018, o 08:56
Model Lexusa: GS
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: GS 450h Osiągi

Post autor: Brawura »

Odliczam w głowie... A tak serio pożyczyłem sprzęt racelogic
Awatar użytkownika
Adolvo
Lex user
Posty: 239
Rejestracja: 10 wrz 2014, o 07:51
Model Lexusa: LS460
Skąd:: mazowieckie
Kontakt:

Re: GS 450h Osiągi

Post autor: Adolvo »

Brawura pisze:Odliczam w głowie... A tak serio pożyczyłem sprzęt racelogic
0,3 s. różnicy.. serio uważasz to za temat, którym należałoby się przejmować?

przecież tu opona, nawierzchnia, temperatura otoczenia potrafi zrobić większą różnicę..
Obrazek
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: GS 450h Osiągi

Post autor: owczar »

Brawura pisze:Odliczam w głowie... A tak serio pożyczyłem sprzęt racelogic
Są tacy co odliczają stoperem albo robią pomiary telefonem.

0,3s po 10 latach to wynik więcej niż dobry. Tak jak napisał Adolvo - znaczenie ma wiele czynników. Aby uzyskać fabryczne wyniki nawet w nowym aucie nie jest łatwo - musisz mieć tor o odpowiedniej przyczepności i idealnie płaski, odpowiednioa temp, odpowiednia ilość paliwa w zbiorniku.

Tutaj trzeba wziąć poprawkę na 10 letnie ogniwa, które - patrząc na wynik są w super kondycji, ale nie można oczekiwać za zachowają 100% sprawności nowych.
niven
Lex Driver
Posty: 457
Rejestracja: 4 maja 2013, o 17:00
Model Lexusa: IS200T
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: GS 450h Osiągi

Post autor: niven »

a zauwazyliscie ze nikt koledze nie odpowiedział na pytanie?

chociażby co daje tryb PWR HYBRID
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: GS 450h Osiągi

Post autor: owczar »

Gdybym miał hybrydę to bym pewnie wiedział i odpowiedział - ale nie mam. Myślę, że w instrukcji jest napisane.

Ale niech będzie - z ciekawości sobie sprawdziłem :) Jak w każdym lexie - te tryby wpływają na algorytmy pracy układu przeniesienia napędu - a w zasadzie zmienia się reakcja układu na pedał gazu. Auto później zmienia na wyższe biegi.

Ale jak wciskasz pedał gazu w podłoge to wszystkie tryby działają tak samo - na high performance.
Awatar użytkownika
Adolvo
Lex user
Posty: 239
Rejestracja: 10 wrz 2014, o 07:51
Model Lexusa: LS460
Skąd:: mazowieckie
Kontakt:

Re: GS 450h Osiągi

Post autor: Adolvo »

owczar pisze:Gdybym miał hybrydę to bym pewnie wiedział i odpowiedział - ale nie mam. Myślę, że w instrukcji jest napisane.

Ale niech będzie - z ciekawości sobie sprawdziłem :) Jak w każdym lexie - te tryby wpływają na algorytmy pracy układu przeniesienia napędu - a w zasadzie zmienia się reakcja układu na pedał gazu. Auto później zmienia na wyższe biegi.

Ale jak wciskasz pedał gazu w podłoge to wszystkie tryby działają tak samo - na high performance.
odczucia analogiczne jak w normalnych automatach Lexa i trybach PWR i SNOW..
czuć, że auto inaczej reaguje na pedał gazu.. jest mniej ospałe w PWR niż w normalnym trybie..

i to co napisał Owczar.. jak depiemy w podłogę to niezależnie od włączonego trybu mamy dostępne maksymalne osiągi
Obrazek
Awatar użytkownika
Phil
Lex user
Posty: 139
Rejestracja: 13 paź 2010, o 22:29
Model Lexusa: GS450h
Skąd:: Warszawa
Lokalizacja: Warsaw
Kontakt:

GS 450h Osiągi

Post autor: Phil »

Ja mierzyłem kilka razy i udawało mi się nawet osiągać 5s bez specjalnych starań. 5 czy 6 nadal jest to dosyć szybkie auto.

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: GS 450h Osiągi

Post autor: owczar »

A jak mierzyles?
ODPOWIEDZ

Wróć do „GS mk3 2005-2012”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości