Gs300 bierze olej oraz zgrzytają bębny.

ledziu
Lex Master
Posty: 2490
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: Gs300 bierze olej oraz zgrzytają bębny.

Post autor: ledziu »

chrismave pisze:
ledziu pisze:
chrismave pisze: A tak nawiasem mówiąc to chyba dwa wtryskiwacze komplikują kwestie lpg bo do 300ek 3grfse jest instalka a do np: 1urfse nie ma co nie ukrywam że jest jakimś minusem.
IMO na 99,9% nie powstanie dobrze działająca (w praktyce a nie na stronie potencjalnego producenta) instalacja LPG do 1UR-FSE.
Na szczęście będzie mało jeżdżone ;)

Co do samego silnika znalazłem kilka info o cieknącej pompie i o którymś z napinaczy że nie dba odpowiednio o łańcuch. Co do akcji serwisowych to z grubsza też nic ciekawego nie ma.

No to teraz pytanie o olej...
Awatar użytkownika
chrismave
Lex user
Posty: 60
Rejestracja: 2 maja 2017, o 15:01
Model Lexusa: IS250 mk3
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Gs300 bierze olej oraz zgrzytają bębny.

Post autor: chrismave »

nie pytaj bo się zacznie 300 stron polemiki :) :biggrin2: Zalej to co masz w instrukcji rekomendowane czyli TGMO 0W20.
Obrazek

Wiesz ile wchodzi do tego smoka? prawie 9l ;). Wspaniała maszynownia.
Co do napinaczy hydraulicznych łańcucha w silnikach made in Japan to w większości znanych mi przypadków są to zaniedbania tzw. "olejowe" (wydłużony interwał lub kiesiel zamiast oleju).
Co do pompy wody to problem ten występuje nie tylko w 1UR-FSE, ja bym się specjalnie nie przejmował (trzeba po prostu monitorować i nie przegapić początku wycieku o ile takowy w ogóle wystąpi).
ledziu
Lex Master
Posty: 2490
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: Gs300 bierze olej oraz zgrzytają bębny.

Post autor: ledziu »

chrismave pisze:nie pytaj bo się zacznie 300 stron polemiki :) :biggrin2: Zalej to co masz w instrukcji rekomendowane czyli TGMO 0W20.
Obrazek

Wiesz ile wchodzi do tego smoka? prawie 9l ;). Wspaniała maszynownia.
Co do napinaczy hydraulicznych łańcucha w silnikach made in Japan to w większości znanych mi przypadków są to zaniedbania tzw. "olejowe" (wydłużony interwał lub kiesiel zamiast oleju).
Co do pompy wody to problem ten występuje nie tylko w 1UR-FSE, ja bym się specjalnie nie przejmował (trzeba po prostu monitorować i nie przegapić początku wycieku o ile takowy w ogóle wystąpi).
Dzięki za odp.teraz muszę sprawdzić swoje ulubione łoleje czy podejdą do 1ur-fse. A potem test 1ur-fse vs 3uz :hobby:
Ludwig
Nowy lex user
Posty: 2
Rejestracja: 16 paź 2019, o 16:00
Model Lexusa: brak
Skąd:: KR-
Kontakt:

Re: Gs300 bierze olej oraz zgrzytają bębny.

Post autor: Ludwig »

Co wymiana oleju płukanka i świeży olej i filtr oleju
ODPOWIEDZ

Wróć do „GS mk3 2005-2012”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości