Skąd kupujecie bębny Vvti?

Locky
Lex user
Posty: 23
Rejestracja: 27 sty 2019, o 18:51
Model Lexusa: GS 450h
Skąd:: Olecko
Kontakt:

Re: Skąd kupujecie bębny Vvti?

Post autor: Locky »

Wiem że 4 szt po jednym na wałek ale różnią się wydechowe od ssących i ciekawe które się rozszczelniają może nie trzeba wszystkich wymieniać.Z tego co zaobserwowałem to ludzie wymieniają po jednym. Sprawdzają które i wymiana. Jak łańcuchy są ok reszta też to można tak zrobić.Zależy ile mechanik weźmie za robotę bo tam będzie trochę zabawy czasem lepiej raz zrobić a dobrze.Ale to już decyzja zapadnie po rewizji silnika.
Chyba te droższe wymieniają, o tych tańszych nie czytałem nigdzie.Gadałęm z mechanikiem to mówił że wie jak sprawdzić te bębny także będzie wiadomo co do wymiany.Dla mnie ważne żeby silnik pracował jak należy i bezstresowo sobie jeździł w trasy.A co wymieni to już do decyzji mechanika.
Ostatnio zmieniony 23 lut 2019, o 10:23 przez Locky, łącznie zmieniany 1 raz.
Locky
Lex user
Posty: 23
Rejestracja: 27 sty 2019, o 18:51
Model Lexusa: GS 450h
Skąd:: Olecko
Kontakt:

Re: Skąd kupujecie bębny Vvti?

Post autor: Locky »

Ok dzięki. Wpisywałem na którejś ze stronek dane auta rok model i wychodziło że dostępne 248 dolców za szt ale tak jak piszesz potrzebny dokładny nr części
Marek82
Lex user
Posty: 115
Rejestracja: 22 sty 2018, o 15:44
Model Lexusa: GS300 mk3
Skąd:: Bielsk
Kontakt:

Re: Skąd kupujecie bębny Vvti?

Post autor: Marek82 »

to już lepiej kupić drugi silnik niż robić taką lepiankę z jakich afrykańskich części ... masakara ...
bardziej byłoby mi wstyd, że "kupiłem sobie lexusa i na 'aliexpress' szukam części do silnika" hahahaha !
d_artanian
Lex user
Posty: 57
Rejestracja: 28 paź 2011, o 14:24
Model Lexusa: NX300h
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Re: Skąd kupujecie bębny Vvti?

Post autor: d_artanian »

Cześć,

Sam przymierzam się do wymiany bębnów i od razu rozrządu, bo nie ma sensu dwa razy tego rozbierać, a na kolejne 200k km będzie spokój z silnikiem.

Bębny które nas interesują są dwa - po jednym na głowicę. Numery części: 13080-31040 13070-31050 cena około 3200 PLN/komplet

Kompletny zestaw części do wymiany rozrządu wyniesie Cię w ASO około 3000 PLN (Ogółem z wyceny: 8 szt uszczelek, 3 napinacze, 4 ślizgi, 1 łańcuch)

Co do robocizny to wiadomo, że w Lexusie jest wysoka roboczogodzina - 350 pln brutto/h. Czas oszacowany na wymianę rozrządu i bębnów oszacowano na 14,5h, co daje około 5100 PLN

Można równie dobrze zlecić wymianę w Toyocie - tam usługi są o prawie połowę tańsze. Robocizna w ASO Toyoty wyjdzie na poziomie 2700 PLN.

Pozdrawiam
Locky
Lex user
Posty: 23
Rejestracja: 27 sty 2019, o 18:51
Model Lexusa: GS 450h
Skąd:: Olecko
Kontakt:

Re: Skąd kupujecie bębny Vvti?

Post autor: Locky »

Marku a że się chce pisać Ci takie głupoty.Drugi silnik taki sam albo gorszy kupisz, a nawet jeżeli to na chwilę cichy skoro to wada fabryczna. No i druga sprawa to zawsze kupujesz oryginalne części czy czasem kupisz dobrej jakości zamiennik? Nikt tu nie pisze o imporcie z Chin a o oryginałach zza granicy.Do tego temat powstał taki a nie inny i proszę pisać na temat.Wypowiadają się użytkownicy którzy naprawiają bądź naprawili już swoje auto i maja wiedzę na ten temat.Pytanie padło skąd wzięli części do NAPRAWY swojego auta.Prosiłem o wypowiedzi różnych osób bo może są części dostępne również w Pl w dobrych cenach.Generalnie temat celowo tak zatytułowałem żeby po wpisaniu w szukajkę łatwo było go odnaleźć i ułatwić naprawę użytkownikom z takim samym problemem. Więc proszę o rzeczowe wypowiedzi
Locky
Lex user
Posty: 23
Rejestracja: 27 sty 2019, o 18:51
Model Lexusa: GS 450h
Skąd:: Olecko
Kontakt:

Re: Skąd kupujecie bębny Vvti?

Post autor: Locky »

Oto chodziło dzięki za informację. A masz namiary na te części, jakiś sklep czy serwis, w którym ASO sprawdzałeś te ceny?
ledziu
Lex Master
Posty: 2490
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: Skąd kupujecie bębny Vvti?

Post autor: ledziu »

Marek82 pisze:to już lepiej kupić drugi silnik niż robić taką lepiankę z jakich afrykańskich części ... masakara ...
bardziej byłoby mi wstyd, że "kupiłem sobie lexusa i na 'aliexpress' szukam części do silnika" hahahaha !
Nie rozumiem co jest dziwnego w kupowaniu na ebay części OEM ?

Ostatnio tak kupowałem graty do Lexusa i nie było problemu.
d_artanian
Lex user
Posty: 57
Rejestracja: 28 paź 2011, o 14:24
Model Lexusa: NX300h
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Re: Skąd kupujecie bębny Vvti?

Post autor: d_artanian »

Jasne,

Wycenę robiłem w ASO Lexus i ASO Toyota. Ceny porównywalne, przy czym bębny są dostępne tylko przez ASO Lexusa. Warto negocjować ceny, no i w Lexus Kraków mamy rabat forumowy, a części wysyłają na życzenie gdzie chcesz. W Toyocie zaproponowano jeszcze wymianę kół zębatych, ale winduje ona cenę o kolejne 3000 PLN, a uważam, że jest to niepotrzebne. Można jeszcze rozważyć wymianę tych dwóch krótkich łańcuchów, które łączą "wałki". Ale one będą tanie.

Powiem Ci od siebie, że mnie też wkurza ten dźwięk przy odpalaniu i te 15 sekund rzężenia zanim olej nie dotrze do góry silnika. Dochodzi jeszcze sama świadomość, że auto ma defekt, a tego chyba nikt nie lubi. Ceny wysokie, to niezaprzeczalny fakt. Ale faktem jest też że nasze auta nie były tanie jako nowe i nie są nadal tanie jako używane.
Locky
Lex user
Posty: 23
Rejestracja: 27 sty 2019, o 18:51
Model Lexusa: GS 450h
Skąd:: Olecko
Kontakt:

Re: Skąd kupujecie bębny Vvti?

Post autor: Locky »

Dzięki wielkie. Auto dopiero kupiłem i doprowadzam do porządku. Nie lubię jak coś dolega dla auta. Dlatego wszystko co jest niesprawne prędzej czy później zostanie naprawione. Dzięki jeszcze raz o takie informacje mi chodziło
Locky
Lex user
Posty: 23
Rejestracja: 27 sty 2019, o 18:51
Model Lexusa: GS 450h
Skąd:: Olecko
Kontakt:

Re: Skąd kupujecie bębny Vvti?

Post autor: Locky »

Ok to fajnie. Zaprowadzę auto na rewizję silnika, zobaczymy co jest do wymiany i opracuję plan działania. Dzięki
ODPOWIEDZ

Wróć do „GS mk3 2005-2012”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości