Lexus GS 430 Komputer silnika

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
DawGad
Lex Driver
Posty: 362
Rejestracja: 16 lis 2012, o 17:30
Model Lexusa: IS200 >> GS430 mkIII
Skąd:: Gliwice
Kontakt:

Lexus GS 430 Komputer silnika

Post autor: DawGad »

Witam. Proszę o pomoc. Chodzi o komputer/sterownik silnika, w moim samochodzie jest oznaczony kodem 89666-30290 rok samochodu 2005. Czy mogę wymienić sterownik na taki z modelu 2007 o oznaczeniu 89661-30E10. Rozważam wymianę sterownika ponieważ nie trzyma pamięci immo oraz wyskakuje błąd tempomatu aktywnego w który samochód nie jest wyposażony (nie mam radaru, nawet nie ma wtyczki która świadczyłaby o tym że radar kiedyś był). Proszę o wypowiedzenie się osób które miały do czynienia z tematyką ECU. Pozdrawiam DawGad
Obrazek
Miłosz
Lex Master
Posty: 1425
Rejestracja: 29 lut 2016, o 14:59
Model Lexusa: Civic 2.2
Skąd:: Trójmiasto
Kontakt:

Re: Lexus GS 430 Komputer silnika

Post autor: Miłosz »

Samo wrzucenie uzywanego/innego sterownika skończy się nieodpaleniem auta(chyba że da się zrobić z niego virgin, ale to też tuner musi). Zacznij od wizyty u tunera żeby
1 immo off (tylko wtedy wrzuć np bezobslugowe odcięcie z pilocikiem w portfelu)
2 błędy radaru z tablicy dtc off
Jak sterownik wysrany to nie wiem do końca jak to jest z tym virtual read czy czyta całość czy tylko pewne elementy, ale wtedy możesz sklonować ecu.
https://www.facebook.com/groups/lexuspolska
Awatar użytkownika
DawGad
Lex Driver
Posty: 362
Rejestracja: 16 lis 2012, o 17:30
Model Lexusa: IS200 >> GS430 mkIII
Skąd:: Gliwice
Kontakt:

Lexus GS 430 Komputer silnika

Post autor: DawGad »

Ok czyli mam rozumieć że przyuczenie immo po wymianie ecu na inny się nie powiedzie?
Miałem już wymieniany ecu i „fachowcy” spaprali robotę, przylutował jakieś kości ze starego ecu i do momentu jak nie pojawił się błąd tempomatu i nie wypiąłem akumulatora było dobrze.
Czy znasz może jakiegoś dobrego speca na Śląsku który rozwiązałby mój problem ??


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „GS mk3 2005-2012”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości