Lexus gs300 mkIII nie kręci , gasną zegary !

DaSt
Lex user
Posty: 165
Rejestracja: 26 maja 2019, o 20:55
Model Lexusa: RX 300
Skąd:: Trójmiasto
Kontakt:

Re: Lexus gs300 mkIII nie kręci , gasną zegary !

Post autor: DaSt »

Fajnie, że napisałeś co było.
mlody
Lex user
Posty: 140
Rejestracja: 14 sie 2013, o 11:31
Model Lexusa: IS 200 gs 300 gs 250
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: Lexus gs300 mkIII nie kręci , gasną zegary !

Post autor: mlody »

Witam,
Dziś miałem podobny problem. Auto GS 300 rok 2008. Parkowane pod chmurką.
Wczoraj podjechałem na parking pod blokiem i nic nie wskazywało, że będzie problem. Dziś rano próbuje odpalić i nic się nie dzieje. Po włączeniu "start" wysuwa się kierownica, zapalają się kontrolki, słychać "trrrrrrr" i nic się nie dzieje.
Po pracy będę próbował odpalić go z kabli, sprawdzę, czy to akumulator, czy nie. Pokombinuję też z ustawieniem skrzyni na "P" poprawię kilka ray, może to jest przyczyna, chociaż bardziej wygląda na rozrusznik. Jak to nie pomoże to pewnie laweta i mechanik.
mlody
Lex user
Posty: 140
Rejestracja: 14 sie 2013, o 11:31
Model Lexusa: IS 200 gs 300 gs 250
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: Lexus gs300 mkIII nie kręci , gasną zegary !

Post autor: mlody »

To sprawdziłem akumulator, prąd na akumulatorze to 11,8 V ... mam nadzieję, że to akumulator.
Następny krok to go odpalić. Dodatkowo zauważyłem, że nie mogę biegu zmienić. musiałem wcisnąć "start" i już szło zmieniać biegi.
Jak kolega podjedzie autem to sprawdzę na kablach rozruch, przy okazji sprawdzę prąd ładowania.
Awatar użytkownika
kliMati
Lex user
Posty: 168
Rejestracja: 31 gru 2015, o 17:34
Model Lexusa: LS400
Skąd:: 2Bi
Kontakt:

Re: Lexus gs300 mkIII nie kręci , gasną zegary !

Post autor: kliMati »

mlody pisze:To sprawdziłem akumulator, prąd na akumulatorze to 11,8 V ... mam nadzieję, że to akumulator.
akumulator sprawdzisz tylko pod obciążeniem, bo napięcie może być nawet w normie, ale po objawach, które opisujesz akumulator wygląda na pierwszego podejrzanego :pala:
mlody pisze: musiałem wcisnąć "start" i już szło zmieniać biegi.
manual ? ;) jakby co to wybierak możesz przesunąć z P w inne położenie po wciśnięciu małego przycisku obok litery P
mlody
Lex user
Posty: 140
Rejestracja: 14 sie 2013, o 11:31
Model Lexusa: IS 200 gs 300 gs 250
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: Lexus gs300 mkIII nie kręci , gasną zegary !

Post autor: mlody »

Odpaliłem auto na przewodach, prąd ładowania to 14,2V więc alternator jest w porządku.
Rozrusznik też zadziałał bez problemu, więc i to odpadło. Po wymianie akumulatora (560 zł) już śmiga normalnie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „GS mk3 2005-2012”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość