[SC400] Kontrolka silnika

Awatar użytkownika
janasek
Lex Master
Posty: 1516
Rejestracja: 3 paź 2010, o 15:21
Model Lexusa: SC 400
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

[SC400] Kontrolka silnika

Post autor: janasek »

No i mamy pierwszą awarię. :(. Jadę sobie pięknym dzisiejszym dniem, bo przecież mamy jużweekend no i w pewnym momencie zapaliła sie żółta kontrolka silnika i TRAK Off (przełącznik do tego jest na panelu skrzyni biegów z przodu od strony pasażera. Może ktos miał taki przypadek? Nic się kompletnie nie dzieje, silnik idealnie pracuje, nic niepokojącego nie wydobya się spod maski (brak hałasów).

Generalnie mam dwa pytania:
1) Czy te SC-ki maja system diagnostyczny tzw migowy. Chodzi o to że nie u żywając komputera diagnostycznego po zwarciu określonych pinów w kostce zaczyna mrugac kontrolka silnika w okreslony sposób (częstotliwośc świecenia i czas wskazują kod błędu co się dzieje)? Podobno większość japońców da się tak zdiagnozować (Większość Hond napewno). Nie wiem czy do końca dobrze tłumacze...
2) Trak off - to jest przycisk wyłączający trakcję (a kontrola trakcji to jest to że auta nie poprowadzę bokiem bo mi skontruje tor jazdy). Dobrze myślę? Czy ta kontrolka/awaria może być powiązana z check engine?

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 8 maja 2011, o 12:37 przez janasek, łącznie zmieniany 1 raz.
Luxusem jadę... :)
Awatar użytkownika
Ralfx
Lex Master
Posty: 1547
Rejestracja: 3 paź 2010, o 03:56
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Kontrolka silnika

Post autor: Ralfx »

Normalnie ta kontrolka od trakcji w samochodach pali sie w dwóch przypadkach - pierwszy to w momencie poslizgu, drugi kiedy sam wyłączysz trakcje przyciskiem (z tego co pamietam w SC400 da sie ją odłączyć)
A to drugie to co Ci się włączyło? Check Engine? Może to jakiś chwilowy błąd. Latałeś coś bokami?

Na allegro są do kupienia takie złącza OBD do laptopa. Możesz się podpiąć w domu do jakiegoś programu ale jednak z tego co wiem nie obsługują one ABS, licznika i poduszek powietrznych. Był temat o tym już na tym forum albo na punie.
Obrazek Dołącz do Lexus-Forum na facebook.com/lexus-forum
Awatar użytkownika
janasek
Lex Master
Posty: 1516
Rejestracja: 3 paź 2010, o 15:21
Model Lexusa: SC 400
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Kontrolka silnika

Post autor: janasek »

Może sobie takie złącze kupię, dobra rzecz. A Ty Ralfx masz takie, bo coś mi się wydawało, że rozważałeś taki zakup.

Bokami nie latałem, ale depnałem mu na autostradzie chwilke wcześnie z 200km/h wiec może jak nie był jeźdzony to faktycznie jakiś chwilowy błąd załapał. A może od akumy to jest błąd bo mam chyb trochę słabą baterię. Jak odpalam to na chwilkę wszystko przygasa, ale pali raczej normalnie. A może rozrusznik potrzebuje tyle prądu, że to jest normalne w tym modelu?

W takim razie TRAK to jest taki antypoślizgowy system. U mnie teraz się pali cały czas na żółto, nie ważne czy przycisk jest wciśnięty czy nie. Może coś z przeniesieniem napędu? Kurcze nie wiem...

Pozdro
Luxusem jadę... :)
malykrata
Nowy lex user
Posty: 16
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:15
Model Lexusa: SC 400
Kontakt:

Re: Kontrolka silnika

Post autor: malykrata »

U mnie taka rzecz sie dziala jak mialem nieszczelnosc w ukladzie dolotowym , mialem to w kazdym lexie , zaczynalo sie od zalozenia LPG . Wystarczy dobrze posluchac I uszczelnic .
Awatar użytkownika
janasek
Lex Master
Posty: 1516
Rejestracja: 3 paź 2010, o 15:21
Model Lexusa: SC 400
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Kontrolka silnika

Post autor: janasek »

Dzięki malykrata, sprawdzę to na bank. :)

Pozdro
Luxusem jadę... :)
maxkow
Lex Maniak
Posty: 928
Rejestracja: 20 wrz 2010, o 00:00
Model Lexusa: is200
Kontakt:

Re: Kontrolka silnika

Post autor: maxkow »

Sprawdź tak jak ci pisze małykrata uklad wydechowy , kolejnym problemem moze byc sonda moze juz pada , albo wykryła błąd zbyt ubogiej/bogatej mieszanki. Zrób reset kompa i zobacz co sie dzieje.
ObrazekObrazekObrazek

To już ostatnie chwile na wzięcie udziału w zlocie 2012 klik --> ZLOT Lexus-Forum 2012 <-- klik
To już ostatnie chwile na wzięcie udziału w zlocie klik --> ZLOT Lexus-Forum 2012 <-- klik
Awatar użytkownika
Ralfx
Lex Master
Posty: 1547
Rejestracja: 3 paź 2010, o 03:56
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Kontrolka silnika

Post autor: Ralfx »

Jeden z was pisze o układzie dolotowym a drugi o wydechowym :P Zastanowcie sie czy ma chłopak sprawdzić jeden czy oba :D
Obrazek Dołącz do Lexus-Forum na facebook.com/lexus-forum
Awatar użytkownika
janasek
Lex Master
Posty: 1516
Rejestracja: 3 paź 2010, o 15:21
Model Lexusa: SC 400
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Kontrolka silnika

Post autor: janasek »

Na moje to błąd może wynikać i z tego i z tego. Reset komputera, czyli odłaczyć klemy? Ale na jak długo? Komputer nie ma pamięci podręcznej?

Pozdro
Luxusem jadę... :)
maxkow
Lex Maniak
Posty: 928
Rejestracja: 20 wrz 2010, o 00:00
Model Lexusa: is200
Kontakt:

Re: Kontrolka silnika

Post autor: maxkow »

janasek pisze:Na moje to błąd może wynikać i z tego i z tego. Reset komputera, czyli odłaczyć klemy? Ale na jak długo? Komputer nie ma pamięci podręcznej?

Pozdro

wystarczy ze wyciagniesz jeden bezpiecznik 30A(zielony)

Obrazek
ObrazekObrazekObrazek

To już ostatnie chwile na wzięcie udziału w zlocie 2012 klik --> ZLOT Lexus-Forum 2012 <-- klik
To już ostatnie chwile na wzięcie udziału w zlocie klik --> ZLOT Lexus-Forum 2012 <-- klik
Awatar użytkownika
janasek
Lex Master
Posty: 1516
Rejestracja: 3 paź 2010, o 15:21
Model Lexusa: SC 400
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: [Sc400] Kontrolka silnika

Post autor: janasek »

A gdzie jest gniazdo diagnostyczne do podpięcia komputera?

Pozdro
Luxusem jadę... :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „SC mk1 1991-2000”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość