IS200 Manualna skrzynia biegów - opór przy wrzucaniu biegów

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
blue
Lex Maniak
Posty: 983
Rejestracja: 2 sty 2014, o 20:16
Model Lexusa: IS200 Sport
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: IS200 Manualna skrzynia biegów - opór przy wrzucaniu bie

Post autor: blue »

Ta skrzynia tak działa. Gdzieś widziałem wątek z 2003 roku, gdzie ludzie skarżyli się na to jeszcze na gwarancji. Przypuszczam, że z racji zasady działania shortshifter tu niczego nie polepszy jeśli chodzi o to "walnięcie".
Awatar użytkownika
dzida
Lex Driver
Posty: 506
Rejestracja: 18 kwie 2015, o 14:13
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Biłgoraj
Kontakt:

Re: IS200 Manualna skrzynia biegów - opór przy wrzucaniu bie

Post autor: dzida »

Mnie denerwowało w tej skrzyni to, że jak szybko wrzucałem z 1 na 2 to było czasem słychać nawet zgrzytniecie jakbym nie wcisnął do końca sprzęgła - winne synchronizatory.
Szybko odkryłem, że jak wrzucam 2kę przez luz (1 - luz - 2) to problem nie występuje.

Uderzenie to również kwestia synchronizatorów, które nie wyrabiają z dostosowaniem prędkości obrotowej silnika i wału i chyba każdy to ma na niskich biegach tak jak miauczące łożyska po 200tys. to pewniak.
Awatar użytkownika
Patryk15201
Lex user
Posty: 26
Rejestracja: 9 sie 2015, o 17:38
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Łowicz
Lokalizacja: Łowicz
Kontakt:

Re: IS200 Manualna skrzynia biegów - opór przy wrzucaniu bie

Post autor: Patryk15201 »

Ten Short Shifter tak tylko wrzuciłem. Nawet niegłupie.

Dokładnie tak jak u mnie jak wrzucę 1 - luz - 2 to również jest spokój. Ale czasami chce jak najszybciej zmienić bieg i łuup.. Łożysko u mnie również słychać. Czyli u Was Panowie również są takie objawy? Mimo wszystko chciałbym to wyeliminować, bo nienawidzę takich niedociągnięć.
Awatar użytkownika
dzida
Lex Driver
Posty: 506
Rejestracja: 18 kwie 2015, o 14:13
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Biłgoraj
Kontakt:

Re: IS200 Manualna skrzynia biegów - opór przy wrzucaniu bie

Post autor: dzida »

możesz poszukać drugiej skrzyni za 500-700zł ale nie ma pewności, że za jakiś czas nie będzie tak samo
medyss
Lex Driver
Posty: 510
Rejestracja: 17 lis 2013, o 17:11
Model Lexusa: IS 200 Classic
Skąd:: mazowsze
Kontakt:

Re: IS200 Manualna skrzynia biegów - opór przy wrzucaniu bie

Post autor: medyss »

uu mnie jest to samo i też mnie to wku*wia... Jeżdżę już tak 3 rok i przy wymianie sprzęgła spróbuję też podmienić skrzynię, tylko jeszcze pytanie ile używana skrzynia pochodzi, bo może pochodzić z rok i potem znowu to samo będzie :doh:
czech4
Lex user
Posty: 55
Rejestracja: 25 lis 2015, o 17:35
Model Lexusa: is 200
Skąd:: Dębica
Lokalizacja: Dębica
Kontakt:

Re: IS200 Manualna skrzynia biegów - opór przy wrzucaniu bie

Post autor: czech4 »

U mnie jest to samo co u kolegów walnięcię przy zmianie biegów i czasami przychacza 1i2, oraz opór przy w zmianie biegów gdy jest zimny.Zmieniłem olej na Motul 75w90, wymieniłem sprzęgło i wymieniłem płyn hydrauliczny w sprzęgle ale nic nie pomogło.Ale zdaje mi się że skrzynia przed zmianą na Motul lepiej chodziła.
Awatar użytkownika
blue
Lex Maniak
Posty: 983
Rejestracja: 2 sty 2014, o 20:16
Model Lexusa: IS200 Sport
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: IS200 Manualna skrzynia biegów - opór przy wrzucaniu bie

Post autor: blue »

Ja po nowym roku zmieniam olej w skrzyni z Motula 75W90 na Millersa 75W90. Zobaczymy.
Awatar użytkownika
michalllw
Lex Master
Posty: 1540
Rejestracja: 2 sty 2011, o 11:43
Model Lexusa: IS-F
Skąd:: Bielawa
Kontakt:

Re: IS200 Manualna skrzynia biegów - opór przy wrzucaniu bie

Post autor: michalllw »

Nie chcę Was martwić ale jeszcze nie jeździłem IS200 gdzie skrzynia działała idealnie, kilkoma sztukami już jeździłem ale jak to ktoś kiedyś napisał to tylko u mnie źle działają skrzynie i szumi spod uszczelek :ok:
Jedyne co możecie zrobić to wymienić synchronizatory i łożysko to będzie lepiej ale i tak będzie ją słychać a by zrobić tak jak powinno być to zroblić kompletny remont skrzyni, wymiana dwumasy, sprzęgła profilaktycznie i likwidacja luzów na wale napędowym i w dyfrze bo jeśli ktoś nie ma dyfra z LSD to pewnie ma już znaczący luz i może będzie dobrze ale obstawiam że i tak będzie ją słychać. W IS250 manual jest ten sam problem, w mojej w58 jest to samo i ja znalazłem skuteczny sposób na ten problem: GŁOŚNO RADIO + :zryw: :biggrin2:
https://www.facebook.com/MMniceCARS/
XYZ
Lex user
Posty: 199
Rejestracja: 31 gru 2014, o 11:51
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Opolskie
Kontakt:

Re: IS200 Manualna skrzynia biegów - opór przy wrzucaniu bie

Post autor: XYZ »

A ja wam mogę powiedzieć, że moja działa prawie idealnie. Nic nie haczy, żadnych stuków, tylko gwizda podczas przyspieszania na 6 biegu. Kolega jak ze mną jechał to mówił, że się czuję trochę jak w samolocie. :lol:
Awatar użytkownika
Pepe_GD
Lex user
Posty: 244
Rejestracja: 15 paź 2014, o 21:37
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Gdańsk
Kontakt:

Re: IS200 Manualna skrzynia biegów - opór przy wrzucaniu bie

Post autor: Pepe_GD »

czech4 pisze:U mnie jest to samo co u kolegów walnięcię przy zmianie biegów i czasami przychacza 1i2, oraz opór przy w zmianie biegów gdy jest zimny.Zmieniłem olej na Motul 75w90, wymieniłem sprzęgło i wymieniłem płyn hydrauliczny w sprzęgle ale nic nie pomogło.Ale zdaje mi się że skrzynia przed zmianą na Motul lepiej chodziła.
Też zmieniłem na motula i skrzynia zaczęła gorzej chodzić, nie wiem czemu go ludzie na forum polecali... U mnie na szczęście skrzynia nie hałasuje, tylko zdarza się problem z wbiciem 2 i bardzo rzadko 3. Przed wymianą lepiej to chodziło. Dziwne jest to że czasem chodzi skrzynia bardzo gładko, a czasem tak że jest opór przy wrzucaniu na 2 i czuć zgrzyt.

W styczniu wymieniam olej na ORI Toyoty A08885-80606 75W90, z nadzieją że pomoże, tak jak innym ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości