IS200 Manualna skrzynia biegów - opór przy wrzucaniu biegów

owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: IS200 Manualna skrzynia biegów - opór przy wrzucaniu bie

Post autor: owczar »

Uzywana skrzynia nawet jak będzie dobra w chwili zakupu to może długo nie pojeździć. Naprawa to rozsądniejsze rozwiazanie.

Manual do skrzynie znajdziesz tutaj:
http://lexus.solar3.eu/
Awatar użytkownika
k0zz
Lex user
Posty: 275
Rejestracja: 28 kwie 2013, o 08:26
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Mazowieckie
Kontakt:

Re: IS200 Manualna skrzynia biegów - opór przy wrzucaniu bie

Post autor: k0zz »

edis200 pisze: Moze ktos wymienial łozyska i podalby mi ilosc, oznaczenia łozysk, simeringow itp lub manuala w ktorym sa uwzglednione te czesci co podlegaja wymianie. Wymiana pewnie duzy koszt z tym ze moze mniejszy jak zakup kolejnych skrzyn, ktorych i tak raczej nie sprawdze przed zakupem
Daj znać jak uda Ci się ogarnąć temat.
Ja walczyłem z tym dosyć długo i bez rezultatu.
Znajdę chwilę to podrzucę jedną ze skrzyń do Carsika w celach badawczo - poznawczych.
Awatar użytkownika
Riki
Lex Driver
Posty: 480
Rejestracja: 20 paź 2013, o 23:24
Model Lexusa: is 200
Skąd:: Krasnystaw
Kontakt:

Re: IS200 Manualna skrzynia biegów - opór przy wrzucaniu bie

Post autor: Riki »

, chyba ze ktos ma dobra nie wyjaca, szumiaca skrzynke :biggrin2: .
Moze ktos wymienial łozyska i podalby mi ilosc, oznaczenia łozysk, simeringow itp lub manuala w ktorym sa uwzglednione te czesci co podlegaja wymianie. Wymiana pewnie duzy koszt z tym ze moze mniejszy jak zakup kolejnych skrzyn, ktorych i tak raczej nie sprawdze przed zakupem[/quote]
MAM taką skrzynie więcej na pw . Co do temontu skrzyni z is 200 jest nie opłacalna , samo rozebranie i złożenie to ok 600 zł do tego trzeba doliczyć łożyska np.łożysko igiełkowe kosztuje ok 100zł dobre. ceny które podałem mogą ulegać zmianie ja dzwoniłem w sprawie remontu skrzyni ok 4 miesięcy temu .
Części do lexusów
IS 200-300 MK1
IS 220-250 Mk 2
Gs300-430 Mk2 Mk3
Ls 430 ufc 30
ls400 Ufc 20

-silniki
-skrzynie biegów
-el.blacharskie
-wiele innych
Więcje informacji 720 814 923 Lub pW
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: IS200 Manualna skrzynia biegów - opór przy wrzucaniu bie

Post autor: owczar »

Według mnie zawsze bardziej opłaca się naprawić niż kupić skrzynię, której dni są policzone. Ceny zależą od warsztatów, a nie wszystkie łożyska trzeba wymieniać :) Uzywka ma sens jeśli ktoś szykuje auto na handel.

Sprawdzałem przed chwilą ceny łożysk i na Amayama.com można dostać w cenie 20-25 USD. Nawet jak doliczymy VAT i cło to cena jest śmiesznie mała. Skrzynia jest prosta jak konstrukcja cepa, a jej wyjęcie proste. Tylko w PL ciężko o mechanika, który naprawia, bo w większości to wymieniacze. Ale warto podzwonić i popytać.

Największy minus tego zabiegu to czas przestoju auta...
Awatar użytkownika
Riki
Lex Driver
Posty: 480
Rejestracja: 20 paź 2013, o 23:24
Model Lexusa: is 200
Skąd:: Krasnystaw
Kontakt:

Re: IS200 Manualna skrzynia biegów - opór przy wrzucaniu bie

Post autor: Riki »

owczar pisze:Według mnie zawsze bardziej opłaca się naprawić niż kupić skrzynię, której dni są policzone. Ceny zależą od warsztatów, a nie wszystkie łożyska trzeba wymieniać :) Uzywka ma sens jeśli ktoś szykuje auto na handel.

Sprawdzałem przed chwilą ceny łożysk i na Amayama.com można dostać w cenie 20-25 USD. Nawet jak doliczymy VAT i cło to cena jest śmiesznie mała. Skrzynia jest prosta jak konstrukcja cepa, a jej wyjęcie proste. Tylko w PL ciężko o mechanika, który naprawia, bo w większości to wymieniacze. Ale warto podzwonić i popytać.

Największy minus tego zabiegu to czas przestoju auta...
Zgodzę sie z tobą , lepiej jest naprawić niż wymienić,ale ja przerabiałem to w w58 zmieniałem łożyska które były zajechane a te co były dobre zostawiłem. skrzynie dałem do warsztatu który zajmuje sie takimi zabiegami. Cytuje mechanika ,, Jeśli wymieni pan kilka łożysk to możliwe ze te dobre za jakiś czas będą do wymiany " zrobiłem 7 tyś i łożyska się skończyły :ireful3: kasa poszła w błoto,teraz skrzynie kupiłem drugą używkę i jeżdżę do dziś.Moim zdaniem sens remontu jest wtedy jeśli auto jest dużo warte lub skrzynia nie do zdobycia.Skrzynia do is 200 w dobrym stanie kosztuje 400-500 zł.Kilku użytkowników forum poszło tą drogą i cieszą sie jazdą do dziś :)
Części do lexusów
IS 200-300 MK1
IS 220-250 Mk 2
Gs300-430 Mk2 Mk3
Ls 430 ufc 30
ls400 Ufc 20

-silniki
-skrzynie biegów
-el.blacharskie
-wiele innych
Więcje informacji 720 814 923 Lub pW
Jarek.K
Lex user
Posty: 145
Rejestracja: 6 kwie 2013, o 15:45
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Piotrków Tryb
Kontakt:

IS200 Manualna skrzynia biegów - opór przy wrzucaniu biegów

Post autor: Jarek.K »

Riki pisze:
owczar pisze:Według mnie zawsze bardziej opłaca się naprawić niż kupić skrzynię, której dni są policzone. Ceny zależą od warsztatów, a nie wszystkie łożyska trzeba wymieniać :) Uzywka ma sens jeśli ktoś szykuje auto na handel.

Sprawdzałem przed chwilą ceny łożysk i na Amayama.com można dostać w cenie 20-25 USD. Nawet jak doliczymy VAT i cło to cena jest śmiesznie mała. Skrzynia jest prosta jak konstrukcja cepa, a jej wyjęcie proste. Tylko w PL ciężko o mechanika, który naprawia, bo w większości to wymieniacze. Ale warto podzwonić i popytać.

Największy minus tego zabiegu to czas przestoju auta...
Zgodzę sie z tobą , lepiej jest naprawić niż wymienić,ale ja przerabiałem to w w58 zmieniałem łożyska które były zajechane a te co były dobre zostawiłem. skrzynie dałem do warsztatu który zajmuje sie takimi zabiegami. Cytuje mechanika ,, Jeśli wymieni pan kilka łożysk to możliwe ze te dobre za jakiś czas będą do wymiany " zrobiłem 7 tyś i łożyska się skończyły :ireful3: kasa poszła w błoto,teraz skrzynie kupiłem drugą używkę i jeżdżę do dziś.Moim zdaniem sens remontu jest wtedy jeśli auto jest dużo warte lub skrzynia nie do zdobycia.Skrzynia do is 200 w dobrym stanie kosztuje 400-500 zł.Kilku użytkowników forum poszło tą drogą i cieszą sie jazdą do dziś :)
Sam kupiłem skrzynie od ciebie i cieszę sie cisza i jazdą.Nastepna sprawa te skrzynie juz takie sa i nic sie z tym nie zrobi.Jezeli szlag trafił łożyska to i zęby sa tez pewnie zjechane poprzez luz jaki wystąpił wiec zmiana łożysk niewiele pomoże :)
kale
Lex user
Posty: 62
Rejestracja: 9 maja 2014, o 23:18
Model Lexusa: brak jeszcze, narazie Toyota
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Re: IS200 Manualna skrzynia biegów - opór przy wrzucaniu bie

Post autor: kale »

Skrzynia do is 200 w dobrym stanie kosztuje 400-500 zł.
Tylko skąd mam wiedzieć czy skrzynia jest w dobrym stanie czy nie?? Sprzedający przecież nie zgodzi się żeby rozkręcać skrzynie przed zakupem. Na słowo sprzedającego nie uwierzę, więc jak mam to sprawdzić?? Liczyć na szczęście??
Awatar użytkownika
Riki
Lex Driver
Posty: 480
Rejestracja: 20 paź 2013, o 23:24
Model Lexusa: is 200
Skąd:: Krasnystaw
Kontakt:

Re: IS200 Manualna skrzynia biegów - opór przy wrzucaniu bie

Post autor: Riki »

kale pisze:
Skrzynia do is 200 w dobrym stanie kosztuje 400-500 zł.
Tylko skąd mam wiedzieć czy skrzynia jest w dobrym stanie czy nie?? Sprzedający przecież nie zgodzi się żeby rozkręcać skrzynie przed zakupem. Na słowo sprzedającego nie uwierzę, więc jak mam to sprawdzić?? Liczyć na szczęście??
Mi jakoś wierzą i skrzynie nie wracają. Są inne sposoby jak można sprawdzić skrzynie
Części do lexusów
IS 200-300 MK1
IS 220-250 Mk 2
Gs300-430 Mk2 Mk3
Ls 430 ufc 30
ls400 Ufc 20

-silniki
-skrzynie biegów
-el.blacharskie
-wiele innych
Więcje informacji 720 814 923 Lub pW
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: IS200 Manualna skrzynia biegów - opór przy wrzucaniu bie

Post autor: owczar »

Kupując od znanego forumowicza ma się jakąś pewność, że skrzynia jest ok. Generalnie każdy wybiera najprostsze i najszybsze rozwiązanie. Ja natomiast napisałem, że jest jeszcze możliwa naprawa. Nie wiem czy w ogóle się ktoś na to zdecydował w IS200.

W galancie jest podobna sytuacja. Skrzynia dojeżdża do 250kkm i do wymiany są łożyska. Koszt regenracji zależy od regionu i waha się między 1000, a 1500zł. Wiele osób kupiło używane skrzynie, a pół roku później naprawiało.
Ja w swoim galancie TD naprawiłem sam. Tyle, że moja w TD była tak dojechana, że luz osiowy wałka sprawiał, że wyskakiwał 4 bieg jak się dodało gazu. Co ciekawe, ucierpiały tylko łożyska. Koła zębate i synchronizatory były ok.
Patrząc na rysunki, to w tej skrzyni są do wymiany praktycznie 3 łożyska, pozostałe powinny działać dożywotnio. Riki, które łożyska zostawiłeś w tej W58?

W ostateczności za kasę, o której napisał riki można kupić używaną i cieszyć się dalej jazdą, a na wszelki wypadek trzymać swoją starą i w razie czego ją zregenerować :)
Awatar użytkownika
dolina
Lex user
Posty: 295
Rejestracja: 10 lis 2011, o 15:49
Model Lexusa: IS300 + E39 4.4 V8
Skąd:: Łomża -> UK
Kontakt:

Re: IS200 Manualna skrzynia biegów - opór przy wrzucaniu bie

Post autor: dolina »

Tydzień temu kupiłem skrzynie od Rikiego i mimo ze dostała po dupie przy transporcie to hula aż miło. O okazyjnej cenie nie wspomne. Dzieki Riki swoją drogą :ok:
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 3 gości