[IS 200]Tuleja Pływająca w tylnej Zwrotnicy by tomekb

ODPOWIEDZ
tomekb
Lex Master
Posty: 2643
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: Avensis t25 1,8 aut, rx300 2gen.
Skąd:: Sosnowiec, Będzin
Lokalizacja: Sosnowiec, Będzin
Kontakt:

Re: [IS 200]Tuleja Pływająca w tylnej Zwrotnicy by tomekb

Post autor: tomekb »

a jestes pewny że to zawieszenie moze masz luźny klocek jeden i sie obija nie znam dzwieku twojego stukania ale ja miałem taki problem rok temu

Ostatnio edytowany przez tomekb (2010-03-22 15:58:32)
Awatar użytkownika
konik_80
Lex Driver
Posty: 426
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:13
Model Lexusa: kiedyś IS200 obecnie Avensis T25
Skąd:: Szkocja
Lokalizacja: Szkocja / Stargard Szczec
Kontakt:

Re: [IS 200]Tuleja Pływająca w tylnej Zwrotnicy by tomekb

Post autor: konik_80 »

Jak naciskam na pedał hamulca to nic się nie zmienia. Owszem miałem stukanie z tyłu jak kupiłem auto i to były właśnie klocki bo brakowało takiego metalowego docisku za nimi.

W przyszłym tyg będę w Polsce i jestem już umówiony do znajomego zaufanego mechanika - zobaczę co on powie.

konik80
tomekb
Lex Master
Posty: 2643
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: Avensis t25 1,8 aut, rx300 2gen.
Skąd:: Sosnowiec, Będzin
Lokalizacja: Sosnowiec, Będzin
Kontakt:

Re: [IS 200]Tuleja Pływająca w tylnej Zwrotnicy by tomekb

Post autor: tomekb »

najlepiej jak bedziesz w polssce to podjec na szarpaki na stacje diagnostyczna jaką to ci powiedzom co

Ostatnio edytowany przez tomekb (2010-03-22 16:10:03)
ma3x988

Re: [IS 200]Tuleja Pływająca w tylnej Zwrotnicy by tomekb

Post autor: ma3x988 »

Witam wszystkich. Choć to mój pierwszy post to z góry przepraszam że zabrakło mi czasu na przywitanie się w dziale powitalnym. Nie omieszkam uczynić tego w najbliższym czasie, aczkolwiek informacja którą posiadam powinna pomóc wielu posiadaczom IS-ów... otóż sam jako posiadacz 200 zderzyłem się z problemem zużytych tulei pływających tylnego zawieszenia. Po wielu różnorakich patentach udało mi się dojść do konstruktywnego wademekum. Otóż tuleja oryginalna daje się łatwo wyprasować ze zwrotnicy (ale to już wiemy), mi udało się ją zastąpić tuleją pływającą Lemforedera przeznaczoną do mercedesa (bodajże jakaś wersja LS-a) o wymiarach średnica 40mm gdzie znajomy tokarz wyfrezował mi nakładki na tuleję zmieniające jej średnicę do 43 wymaganych mm. dodatkowo potrzebne były 4 podkładki dokładające po kilka mm na długości tulei. Dzisiaj założyłem dany zestaw i mogę śmiało napisać że spełnia on w 100 % założenie producenta (moje osobiste wrażenia z jazdy po wymianie). Dokładniejszych informacji oczywiście udzielę w razie potrzeby. W każdym razie Można bo Można i bez regeneracji. Koszt: Tuleje 89zł*2 od Mercedesa + koszt natoczenia 2ch nakładek na tuleje + 4 podkładek u tokarza jakieś 100 zł profesjonalnie. Działa zapewniam wyśmienicie. Pozdrawiam gorąco wszystkich forumowiczów. Sposób nie przypuszczalny aczkolwiek sprawdzony!!!

ma3x988
Awatar użytkownika
Rici
Administrator
Posty: 1021
Rejestracja: 15 wrz 2010, o 18:30
Model Lexusa: 3GS
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: [IS 200]Tuleja Pływająca w tylnej Zwrotnicy by tomekb

Post autor: Rici »

Proponował bym po całkowitym rozwiązaniu tego problemu poradę krok po kroku umieścić w temacie zrób to sam. Pewnie jeszcze wiele pytań padnie na temat tego problemu od nowych użytkowników którym nie będzie chciało się przeglądać tematów,więc ułatwmy im zadanie.

rici
Obrazek
Awatar użytkownika
konik_80
Lex Driver
Posty: 426
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:13
Model Lexusa: kiedyś IS200 obecnie Avensis T25
Skąd:: Szkocja
Lokalizacja: Szkocja / Stargard Szczec
Kontakt:

Re: [IS 200]Tuleja Pływająca w tylnej Zwrotnicy by tomekb

Post autor: konik_80 »

Sorki za trochę zaśmiecanie tematu o tulei pływającej - wrócę tylko do pukania z przodu o którym wspomniałem - po dogłębnym sprawdzeniu okazało się, że padł amortyzator - zaczął się przycierać - po wymianie na nowe nastała cisza i autko od razu przyjemniej się prowadzi.

konik80
tomekb
Lex Master
Posty: 2643
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: Avensis t25 1,8 aut, rx300 2gen.
Skąd:: Sosnowiec, Będzin
Lokalizacja: Sosnowiec, Będzin
Kontakt:

Re: [IS 200]Tuleja Pływająca w tylnej Zwrotnicy by tomekb

Post autor: tomekb »

no to super jakie amory zalozyles

tomekb
Awatar użytkownika
forest
Lex Master
Posty: 3692
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:09
Model Lexusa: stanced VIP
Skąd:: WeST
Kontakt:

Re: [IS 200]Tuleja Pływająca w tylnej Zwrotnicy by tomekb

Post autor: forest »

odkopuje temat ponieważ mam pytanie (pisze w imieniu mojego wujka który ma IS200 sportcross) chodzi o tylne zawieszenie, podczas jazdy (na luzie i na biegu) słychać "buczenie" które nasila się podczas hamowania (?) na 100% to nie klocki ani tarcze, napewno jest to w tylnym zawieszaniu... a może to wał napędowy???

Co o tym sądzicie?


forest
SC430 '2002
tomekb
Lex Master
Posty: 2643
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: Avensis t25 1,8 aut, rx300 2gen.
Skąd:: Sosnowiec, Będzin
Lokalizacja: Sosnowiec, Będzin
Kontakt:

Re: [IS 200]Tuleja Pływająca w tylnej Zwrotnicy by tomekb

Post autor: tomekb »

A łożyska

tomekb
Awatar użytkownika
forest
Lex Master
Posty: 3692
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:09
Model Lexusa: stanced VIP
Skąd:: WeST
Kontakt:

Re: [IS 200]Tuleja Pływająca w tylnej Zwrotnicy by tomekb

Post autor: forest »

...a może to być łożysko wału ????

forest
SC430 '2002
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości