[IS 200]Tuleja Pływająca w tylnej Zwrotnicy by tomekb

ODPOWIEDZ
lukas78
Lex Master
Posty: 1201
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:08
Model Lexusa: IS200-> GS 300-> GS 430
Skąd:: CT.
Kontakt:

Re: [IS 200]Tuleja Pływająca w tylnej Zwrotnicy by tomekb

Post autor: lukas78 »

Jeśli to nie któreś z łóżysk kół to napewno coś buczy w moście - (może to być łożysko na wale lub tez siada dyfer z powodu np. wycieku oleju).

lukas78
<Czas zmarnowany nie istnieje we wspomnieniach>
dv24d

Re: [IS 200]Tuleja Pływająca w tylnej Zwrotnicy by tomekb

Post autor: dv24d »

Byłem na diagnostyce i okazało sie, ze mam zerwane tylne tuleje belki. Czyli te pionowe cztery, poduszki. Tyle, ze nie jestem całkowicie pewien czy to jest to. Ponieważ diagnosta wyszedł z kanału i wykłócał, że mój is ma napęd na przod:) Spotkal sie ktos, z czymś takim?? Wymieniał juz ktos, takie poduszki?? Jakie objawy moga dawać?? Gdzie kupic i jakie moga byc ceny dla forumowiczów

dv24d
Lex

Re: [IS 200]Tuleja Pływająca w tylnej Zwrotnicy by tomekb

Post autor: Lex »

dv24v napisał:

diagnosta wyszedł z kanału i wykłócał, że mój is ma napęd na przod:)

mam nadzieję że szybko uciekłeś z tej stacji a diagnostę usmażyłeś
a tak na poważnie to z tego co pamiętam tomekb ma na te tuleje jakiś patent musisz pogrzebać lub pisać priva


lex
tomekb
Lex Master
Posty: 2643
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: Avensis t25 1,8 aut, rx300 2gen.
Skąd:: Sosnowiec, Będzin
Lokalizacja: Sosnowiec, Będzin
Kontakt:

Re: [IS 200]Tuleja Pływająca w tylnej Zwrotnicy by tomekb

Post autor: tomekb »

Jesli chodzi o tuleje plywajace wtylnej zwrotnicy to zakupic trzeba cala zwrotnice koszt jej ok 700PLN w serwisie probowalem dopasowac z opla vectry i peugota 406 ale nie dalo rady wiec gosc od regeneracji zawieszania w koncu dal sie namowic na regeneracje gdyz nie zajamoje sie takimi na codzien drobiazgami zrobilem na regenerowanych juz 6000km i jak nowe pozatym regenerowalem przednie wahacze wszystko oki ale powiedzial ze jak ktos bedzie chcial to to zrobi teraz bez problemu skoro jesttaki problem kioszt regeneracji 45PLN warto u nich robic jest to warszatt regeneracjii z ponad 30letnim stazem na rynku

P.S tuleje vectry i 406 ogolnie dalo by sie dopasowac z tym ze my mamy grubdsze sruby od wahaczy wiec tuleje plywajace podczas rozwiercania sie rozlatuja tak przynajmniej twierdzil tokarz


tomekb
dv24v

Re: [IS 200]Tuleja Pływająca w tylnej Zwrotnicy by tomekb

Post autor: dv24v »

Dzieki. Tyle, ze mi chodzi o te poduszki ktore trzymaja belke, sanki do podwozia. One sa pionowe tak jak w bemkach, mercach itp. ...

dv24v
tomekb
Lex Master
Posty: 2643
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: Avensis t25 1,8 aut, rx300 2gen.
Skąd:: Sosnowiec, Będzin
Lokalizacja: Sosnowiec, Będzin
Kontakt:

Re: [IS 200]Tuleja Pływająca w tylnej Zwrotnicy by tomekb

Post autor: tomekb »

no to z tym ci nie pomoge bo u mnie sa jeszcze ok

tomekb
HeinzZ.
Nowy lex user
Posty: 3
Rejestracja: 17 paź 2016, o 17:10
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Olesno/Kluczbork
Kontakt:

Re: [IS 200]Tuleja Pływająca w tylnej Zwrotnicy by tomekb

Post autor: HeinzZ. »

dv24v pisze:Dzieki. Tyle, ze mi chodzi o te poduszki ktore trzymaja belke, sanki do podwozia. One sa pionowe tak jak w bemkach, mercach itp. ...

dv24v
Odkopuję temat, mam ten sam problem. Z tego co wiem tuleje belki są elementem niewymienialnym. Ktoś zna jakiś speców od regeneracji?
rafiq2144
Lex user
Posty: 267
Rejestracja: 7 paź 2015, o 15:10
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Rybnik
Kontakt:

Re: [IS 200]Tuleja Pływająca w tylnej Zwrotnicy by tomekb

Post autor: rafiq2144 »

Strongflex ma poliuretany, ale w zwiazku z tymi tulejami ja mam jeszcze inne pytanie, mianowicie czy jesli chce je wymienic to oprocz tulei potrzebuje jakichs blach/podkladek/specjalnych srub? Chce za jednym zrzuceniem belki u mechanika wymienic tuleje dyfra, mocujace belke do podwozia i w wahaczach tylnych, tylko nie wiem, czy poza samymi poliuretanami cos bedzie jeszcze potrzebne.
Awatar użytkownika
blue
Lex Maniak
Posty: 983
Rejestracja: 2 sty 2014, o 20:16
Model Lexusa: IS200 Sport
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: [IS 200]Tuleja Pływająca w tylnej Zwrotnicy by tomekb

Post autor: blue »

Nie potrzeba nic więcej oprócz samych tulei i smaru.
rkiljan
Lex user
Posty: 84
Rejestracja: 2 cze 2014, o 15:36
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Mogielnica
Kontakt:

Re: [IS 200]Tuleja Pływająca w tylnej Zwrotnicy by tomekb

Post autor: rkiljan »

Odkopię temat, czy ktoś próbował założyć tuleje pływającą poliuretanową z GT4 ? Z tego co sprzedawca mi odpowiedział jest ona pełna zamiast pływającej.
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości