[IS200] Geometria zawieszenia

tomekb
Lex Master
Posty: 2643
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: Avensis t25 1,8 aut, rx300 2gen.
Skąd:: Sosnowiec, Będzin
Lokalizacja: Sosnowiec, Będzin
Kontakt:

Re: Ustawienie zbierznosci is 200

Post autor: tomekb »

na 0 to ja bym nie ustawiał bo z tego co wiem to jakis drobny minus w lexie musi byc oczywiscie wszystko jest w książce diagnostycznej od zbierznosci
Awatar użytkownika
michalm320
Lex Master
Posty: 1249
Rejestracja: 20 lip 2011, o 21:20
Model Lexusa: Celica VII
Skąd:: Tomaszów Maz./Turek
Kontakt:

Re: Ustawienie zbierznosci is 200

Post autor: michalm320 »

Producent podaje wartości od -0,5 do +1,5. Więc nie uważam że ustawienie na 0 jest błędne.
Obrazek
Emanuel
Nowy lex user
Posty: 2
Rejestracja: 24 paź 2013, o 18:25
Model Lexusa: CT
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Ustawienie zbierznosci is 200

Post autor: Emanuel »

Ja się na geometrii kompletnie nie znam mój mechanik - geometria kół warszawa - wiem że nie ustawiał na 0 tylko minimalnie na +.
Jarek.K
Lex user
Posty: 145
Rejestracja: 6 kwie 2013, o 15:45
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Piotrków Tryb
Kontakt:

Ustawienie zbierznosci is 200

Post autor: Jarek.K »

Ustawialem 4 razy!!! Wkoncu sie wkurzylem i pojechałem do aso w Łodzi. Ustawili lepiej nie pokazywać wydruku bo wstyd.... Mechanik który wymieniał mi sworznie i inne rzeczy w zawieszeniu kasował po 140zl i ciagle było coś nie tak. Okazało sie ze troche nie miał pojęcia jak na jednym kole było -9 a na drugim +12.aso zrobiło ok i jest ok do dzisiaj zrobiłem 5 tys km.
Awatar użytkownika
baniaq
Lex Maniak
Posty: 813
Rejestracja: 4 cze 2013, o 01:11
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: Ustawienie zbierznosci is 200

Post autor: baniaq »

Ktoś z Was wie, jakie powinny być kąty wyprzedzenia sworznia w IS200?
Sprzedam graty do IS200/300:
- kanapę tylną bez zagłówków czarna skóra + alkantara (wyprana 99zł)
- boczki drzwiowe przejściowe (czarna ramka głosników) w czarnej alkantarze (40zł)
Awatar użytkownika
lexus155
Lex user
Posty: 187
Rejestracja: 2 lis 2011, o 00:01
Model Lexusa: is200 kompresor
Skąd:: Londyn-Enfield-Brzes
Lokalizacja: UK
Kontakt:

Re: Ustawienie zbierznosci is 200

Post autor: lexus155 »

Z tego co się orientuje co piszą ludzie na forum Uk że nawet ustawienia fabryczne nie gwarantuja dobrego prowadzenia auta, trzeba mieć dobrego specjalisce co sie na tym zna i dobry sprzęt poprawnie zkalibrowany. W Uk jest firma co ponoc' poprawia fabryke' i auto sie swietnie prowadzi. Takie są bynajmiej opinie. Ja miałem geometrie 3 razy i zawsze coś było nie tak. Więc wychodzi na to że w Lexach nie jest prosta sprawa z ustawieniem albo mechanicy co nie kumaci.
Bart
carsik
Lex Master
Posty: 1051
Rejestracja: 24 sie 2012, o 20:45
Model Lexusa: IS200
Skąd:: GT4 Warszawa
Kontakt:

Re: Ustawienie zbierznosci is 200

Post autor: carsik »

nie ma czegoś takiego jak ustawienia fabryczne. Rozpiętość każdego parametru podana przez fabryke jest bardzo duża. To gość od ustawiania geometrii i czasem właściciel może zdecydować jak zmienić prowadzenie samochodu utrzymując się w fabrycznych widełkach.
www.gt4serwis.pl 695 13 25 28
Chiptuning również DENSO, serwis DPF, EGR i wszystkich funkcji sterownika silnika, pełny serwis mechaniki i elektroniki.
zgooras
Nowy lex user
Posty: 14
Rejestracja: 17 paź 2013, o 00:47
Model Lexusa: is200
Skąd:: krakoff
Kontakt:

Re: Ustawienie zbierznosci is 200

Post autor: zgooras »

baniaq pisze:Ktoś z Was wie, jakie powinny być kąty wyprzedzenia sworznia w IS200?
wahacza czy zwrotnicy?

KWSZ czyli zwrotnicy (to czesciej stosowany parametr) z tego co pamietam to 4.5 stopnia jest nominałem na środku z tolerancja 0.5 (czyli 4-5 stopni).

Tak na prawde to nie jest to jakis niezwykle wazny parametr w codzinnej jezdzie. Raczej dąży sie do tego, zeby ustawic pochylenie oraz zbieznosc na wartosci nominalne a KWSZ wychodzi w praniu i wazne jest tylko zeby z obu stron byl zblizony do siebie.

PS: a'propos wczesniejszych dywagacji n/t zbieznosci i jej ewentualnego zera to zasada jest taka, ze oś napędowa musi być zbiezna lekko, os pasywna roznie - zaleznie od konstrukcji zawieszenia, tzn od tego jak sie zachowuje podczas pracy.
Awatar użytkownika
Solik88
Lex user
Posty: 142
Rejestracja: 20 sty 2013, o 22:56
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Świebodzice
Kontakt:

Re: Ustawienie zbierznosci is 200

Post autor: Solik88 »

Odswiezam temat:) wymienilem w aucie amortyzatory i sprezyny, profilaktycznie zrobilem zbierznosc, mimo ze wszystko po wymianie bylo dobrze nie sciagalo mnie na zadna strone... Mechanik cos pogrzebal i sie zaczela lipa straszna, samochod sciaga w lewo przy normalnej jezdzie a przy hamowaniu w prawo :ireful3: W srode oddaje go na poprawke i mam pytanie, czy kiedys probowaliscie podczas ustawiania zbierznosci dociazyc fotel kierowcy? Polozyc np 75kg i wtedy ustawic zbierznosc? Tak mi znajomy doradził, bo podobno niektore samochody dociaza sie przy geometri... Z gory dziekuje za pomoc ;)
Tam gdzie kończy się ekonomia, zaczyna się przyjemność z jazdy!!!
Awatar użytkownika
tomcio105
Lex Driver
Posty: 441
Rejestracja: 10 maja 2015, o 17:15
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Ch-w/DG
Kontakt:

Re: Ustawienie zbierznosci is 200

Post autor: tomcio105 »

Solik88 pisze:Odswiezam temat:) wymienilem w aucie amortyzatory i sprezyny, profilaktycznie zrobilem zbierznosc, mimo ze wszystko po wymianie bylo dobrze nie sciagalo mnie na zadna strone... Mechanik cos pogrzebal i sie zaczela lipa straszna, samochod sciaga w lewo przy normalnej jezdzie a przy hamowaniu w prawo :ireful3: W srode oddaje go na poprawke i mam pytanie, czy kiedys probowaliscie podczas ustawiania zbierznosci dociazyc fotel kierowcy? Polozyc np 75kg i wtedy ustawic zbierznosc? Tak mi znajomy doradził, bo podobno niektore samochody dociaza sie przy geometri... Z gory dziekuje za pomoc ;)
Teoretycznie powinno to pomóc, ale z drugiej strony musiałbyś zadać sobie pytanie co w wypadku jak jedziesz z pasażerem/pasażerami (wtedy masz inne dociążenia) ?. Osobiście twierdze, że te dociążenie nie powinno mieć wpływu przy ustawianiu zbieżności, albo wręcz nie odczuwalny...
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości