[IS200] Geometria zawieszenia

Awatar użytkownika
firlejak
Lex user
Posty: 114
Rejestracja: 27 sty 2015, o 20:33
Model Lexusa: IS300
Skąd:: Firlej
Kontakt:

Re: Ustawienie zbierznosci is 200

Post autor: firlejak »

80% aut z wielowahaczem z przodu ma regulację kąta pochylenia koła koła, a z tyłu 90%, ustawiam geometrie na codzień i wiem że zbierzności nie ustawia się co do minuty bo nie ma takiej możliwości ( błąd każdego urządzenia jest większy dlatego zazwyczaj jest +-10' tolerancji), Różnica zbieżności połówkowej, pomiędzy "przednimi" kolami nie będzie miała wpływu na ściąganie auta a jedynie na ustawienie koła kierownicy, ważna jest zbieżność całkowita. Co innego jest na tylnej osi, gdzie zbieżność kół musi być ustawiona jak najbardziej dokładnie.
Awatar użytkownika
endrju1
Lex Master
Posty: 1019
Rejestracja: 13 lut 2015, o 17:11
Model Lexusa: is200
Skąd:: LLB
Kontakt:

Re: Ustawienie zbierznosci is 200

Post autor: endrju1 »

firlejak pisze:80% aut z wielowahaczem z przodu ma regulację kąta pochylenia koła koła, a z tyłu 90%,
Tu tak nie do końca bym był pewien, np civic (przynajmniej do 2000r, a wydaje mi się że nowsze też) mają wielowahacz, a regulacji konta pochylenia nie miały.
Awatar użytkownika
Solik88
Lex user
Posty: 142
Rejestracja: 20 sty 2013, o 22:56
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Świebodzice
Kontakt:

Re: Ustawienie zbierznosci is 200

Post autor: Solik88 »

Problem, zostal zdiagnozowany... Dzisiaj bylem znowu na zbierznosci w innym warsztacie, okazalo sie ze zbierznosc przez poprzedniego fachowca zostala zpier... Nie mogl odkrecic drazka od prawego tylnego kola, wiec sobie darowal ustawienie zbierznosci w tym miejscu ( piatek wieczor)... Niestety warsztat w ktorym bylem, tez nie chcial robic tego na sile wiec powiedzieli mi zebym wymienil drazek na nowy i wrocil do nich... Meczyli sie z tym prawie 2 godziny i nie wzieli ani grosza. Mam nadzieje ze jak wymienie ten drazek i zrobie zbierznosc to wszystko wroci do normy...
Tam gdzie kończy się ekonomia, zaczyna się przyjemność z jazdy!!!
Awatar użytkownika
adamsky73
Lex Driver
Posty: 621
Rejestracja: 20 maja 2014, o 17:14
Model Lexusa: LS460 '08
Skąd:: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Ustawienie zbierznosci is 200

Post autor: adamsky73 »

Gratuluję zdiagnozowania problemu, ale błagam, ustawiajcie zbieżność, bo zbierzność to z założenia jest spierd..ona :pala:
And in the end it's not the years in your life that count; it's the life in your years.
ABRAHAM LINCOLN
Awatar użytkownika
baniaq
Lex Maniak
Posty: 813
Rejestracja: 4 cze 2013, o 01:11
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: Ustawienie zbierznosci is 200

Post autor: baniaq »

Jeszcze jakby admin poprawił bykola w nazwie tematu, to już w ogóle by było majo :piwko:
Sprzedam graty do IS200/300:
- kanapę tylną bez zagłówków czarna skóra + alkantara (wyprana 99zł)
- boczki drzwiowe przejściowe (czarna ramka głosników) w czarnej alkantarze (40zł)
Awatar użytkownika
Solik88
Lex user
Posty: 142
Rejestracja: 20 sty 2013, o 22:56
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Świebodzice
Kontakt:

Re: Ustawienie zbierznosci is 200

Post autor: Solik88 »

Wymienie ten drążek, mam nadzieje do piatku i w sobote wracam na ponowne ustawienie juz calej geometri z kątami... Oby sie tym razem sie udało :) dziekuje wszystkim za pomoc :piwo: :ok:
Tam gdzie kończy się ekonomia, zaczyna się przyjemność z jazdy!!!
Awatar użytkownika
dead_beat
Lex Driver
Posty: 590
Rejestracja: 20 lut 2012, o 16:41
Model Lexusa: Stilo 2.4Abarth temporary
Skąd:: WWL
Lokalizacja: Starowola
Kontakt:

Re: Ustawienie zbierznosci is 200

Post autor: dead_beat »

Wczoraj robiłem przegląd i pstryknąłem foto jak wygląda zestaw do geometrii:
Obrazek
bez żadnych jebadełek zakładanych na koła itp.
na dole zdjęcia po lewej, szare pole o którym pisałem wcześniej, wystarczy na nie najechać lewym przednim kołem samochodu.
A podobno w drugiej hali już odpalają system "na pełnym laserze" i będzie im jeszcze łatwiej ustawiać w dużych i małych autach.
Awatar użytkownika
endrju1
Lex Master
Posty: 1019
Rejestracja: 13 lut 2015, o 17:11
Model Lexusa: is200
Skąd:: LLB
Kontakt:

Re: Ustawienie zbierznosci is 200

Post autor: endrju1 »

Takie coś mierzy tylko zbieżność (nie geometrię) i do tego najczęściej tylko przednich (a właściwie przedniego, bo mierzy tylko lewe) kół.
Jeśli jest coś z kątami porobione to tylko namieszać może.
Awatar użytkownika
blue
Lex Maniak
Posty: 983
Rejestracja: 2 sty 2014, o 20:16
Model Lexusa: IS200 Sport
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: Ustawienie zbierznosci is 200

Post autor: blue »

Żeby zrobić pełną geometrię, to musisz coś (miernika laserowy?) mieć założone na każde kolo. Inaczej jak sprawdzisz kąty?
Mój mechanik ustawia samą zbieżność bardzo dobrze za pomocą sznurka (czerwony, śmieje się że o zbieżność laserowa), więc pewnie i jakimiś "płytkami" się da...
Awatar użytkownika
dead_beat
Lex Driver
Posty: 590
Rejestracja: 20 lut 2012, o 16:41
Model Lexusa: Stilo 2.4Abarth temporary
Skąd:: WWL
Lokalizacja: Starowola
Kontakt:

Re: Ustawienie zbierznosci is 200

Post autor: dead_beat »

Możecie hejtować, ale mi przynajmniej tam w końcu dobrze ustawili kiedyś IS200 a teraz IS300.
Jak regenerowałem zawias w IS300 też mi zrobili z tymi uszami na kołach i było źle, podjechałem tam i chwila moment i wszystko git.
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość