[IS200] Geometria zawieszenia

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kupiec1985
Lex Driver
Posty: 532
Rejestracja: 22 lip 2013, o 12:11
Model Lexusa: IS200 SC
Skąd:: Karlino
Lokalizacja: Karlino
Kontakt:

Re: Ustawienie zbierznosci is 200

Post autor: kupiec1985 »

ja też byłem na geometrii laserowej gdzie zakłada sie na każdą felgę taką tarczę z punktami , później kalibruje przed takim stojakiem laserowym i ustawia ,

kiedyś sam ustawiałem tez na sprzęcie komputerowym zakładanym na koła ale zamiast lasera były gumki zakładane na te urzadzenia , to był szał :)
Awatar użytkownika
firlejak
Lex user
Posty: 114
Rejestracja: 27 sty 2015, o 20:33
Model Lexusa: IS300
Skąd:: Firlej
Kontakt:

Re: Ustawienie zbierznosci is 200

Post autor: firlejak »

endrju1 pisze:Takie coś mierzy tylko zbieżność (nie geometrię) i do tego najczęściej tylko przednich (a właściwie przedniego, bo mierzy tylko lewe) kół.
Jeśli jest coś z kątami porobione to tylko namieszać może.
Nie mierzy tylko lewego koła, ponieważ zbieżność całkowita na przedniej osi to suma lewego i prawego,, z tyłem się zgodzę bo tam lewe i prawe koło jest ustawiane odzielnie.
Awatar użytkownika
endrju1
Lex Master
Posty: 1019
Rejestracja: 13 lut 2015, o 17:11
Model Lexusa: is200
Skąd:: LLB
Kontakt:

Re: Ustawienie zbierznosci is 200

Post autor: endrju1 »

Oczywiscie, jeśli chodzi o zbieżność, ustawia się ją drążkami wiec zbieżność całkowita wyjdzie ok, co najwyżej będzie kierownica krzywo podczas jazdy na wprost, chodziło mi o to, że urządzenie mierzy tylko lewe kolo przez co jeśli są jaja z np pochyleniem to mogą powstawać się cuda. No i tak jak mówisz, tylu się tym nie ustawi, bo przy sporych odchyłkach może auto potem 4 ślady zostawiać.
Awatar użytkownika
Damian87
Lex Driver
Posty: 687
Rejestracja: 11 lip 2011, o 14:53
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: łódzkie
Kontakt:

Post autor: Damian87 »

Na których srobach z przodu i z tylu ustawia się geometrię i kąty? Pytam bo musze coś zrobić przy przedniej zwrotnicy i chce wiedzieć których srob lepiej nie tykac:)
Awatar użytkownika
endrju1
Lex Master
Posty: 1019
Rejestracja: 13 lut 2015, o 17:11
Model Lexusa: is200
Skąd:: LLB
Kontakt:

Re: Ustawienie zbierznosci is 200

Post autor: endrju1 »

Z przodu zbieżność masz na drążkach, zaś pochylenia chyba się nie reguluje, zaś z tyłu pochylenie regulujesz śrubą na końcu wahacza dolnego, zaś zbieżność śrubą na początku wahacza ze sworzniem przy kole.
W razie co, wszystko jest w manualu dostępnym na forum.
Awatar użytkownika
Damian87
Lex Driver
Posty: 687
Rejestracja: 11 lip 2011, o 14:53
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: łódzkie
Kontakt:

Post autor: Damian87 »

Hmm bo do wymiany ma m z przodu tuleje dolnego tylnego wahacza i zastanawiałem się czy tam nie reguluje się też kątów, bo tuleje widzę ze sprzedawane są z metalową rurką, co by wskazywało ze jest tam jakaś regulacja...?
Awatar użytkownika
endrju1
Lex Master
Posty: 1019
Rejestracja: 13 lut 2015, o 17:11
Model Lexusa: is200
Skąd:: LLB
Kontakt:

Re: Ustawienie zbierznosci is 200

Post autor: endrju1 »

Z tego co się orientuję, tym wahaczem nic się nie reguluje, gdyż można by co najwyżej przesunąć koło w przód lub tył.
Awatar użytkownika
blue
Lex Maniak
Posty: 983
Rejestracja: 2 sty 2014, o 20:16
Model Lexusa: IS200 Sport
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: Ustawienie zbierznosci is 200

Post autor: blue »

Potwierdzam, że wymieniając tą tulejkę nie zmienisz geometrii. Tym nic się nie reguluje, choć ta stożkowato zakańczana śruba mogłaby to sugerować.
Awatar użytkownika
firlejak
Lex user
Posty: 114
Rejestracja: 27 sty 2015, o 20:33
Model Lexusa: IS300
Skąd:: Firlej
Kontakt:

Re: Ustawienie zbierznosci is 200

Post autor: firlejak »

Rozbita tulejka albo sworzeń zmieni ci pochylenie koła, wrzucając nową tulejkę wszystko wraca do normalności bez ustawiania.
Awatar użytkownika
Damian87
Lex Driver
Posty: 687
Rejestracja: 11 lip 2011, o 14:53
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: łódzkie
Kontakt:

Post autor: Damian87 »

Dzięki za odpowiedzi;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości