[IS200] Jakie klocki hamulcowe

Awatar użytkownika
max_damage
Lex user
Posty: 59
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:15
Model Lexusa: IS200
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Re: [Lexus] Klocki hamulcowe by Biris

Post autor: max_damage »

jak ktoś zrobi szablon to wklejcie na forum. chętnie sobie coś takiego zrobie:D

max damage
Obrazek
tomekb
Lex Master
Posty: 2643
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: Avensis t25 1,8 aut, rx300 2gen.
Skąd:: Sosnowiec, Będzin
Lokalizacja: Sosnowiec, Będzin
Kontakt:

Re: [Lexus] Klocki hamulcowe by Biris

Post autor: tomekb »

max_damage napisał:

jak ktoś zrobi szablon to wklejcie na forum. chętnie sobie coś takiego zrobie:D

http://www.lexus.pun.pl/viewtopic.php?id=62



tomekb
Awatar użytkownika
czaplon
Lex user
Posty: 134
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:33
Model Lexusa: IS 200
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: [Lexus] Klocki hamulcowe by Biris

Post autor: czaplon »

Odgrzeje kotleta:)
Kto z Was mógłby mi poradzić jakie klocki (tarcze też ale w późniejszym czasie) zakupić? Ważne jest aby nie pyliły i nie piszczały, no i oczywiście hamowały jak trzeba. A może ktoś wie co oryginalnie ląduje w Lexusach? Głowa boli od możliwych wyborów w necie a ja nie chciałbym kupić syfu. Pozdrawiam
tomekb
Lex Master
Posty: 2643
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: Avensis t25 1,8 aut, rx300 2gen.
Skąd:: Sosnowiec, Będzin
Lokalizacja: Sosnowiec, Będzin
Kontakt:

Re: [Lexus] Klocki hamulcowe by Biris

Post autor: tomekb »

tomekb pisze:właśnie zamówiłem komplet trw 400PLN klocki i tarcze zobaczymy ogólnie podobno jak poczytałem po róznych forach są spoko zobaczymy za tydzień założe

tomekb
Po zrobieniu ok 15000km polecam zestaw TRW jedyna wada to pylace klocki brudzace moje bielutkie felgi Wielki pozytyw jak na TRW w japonskim aucie dobra jakosc w stosunku do ceny

Jedyne co musze zfrobic to wymienic gumki których teraz nie ma nigdzie poza serwisem ale do konca miesiaca zrobi sie
Awatar użytkownika
janasek
Lex Master
Posty: 1516
Rejestracja: 3 paź 2010, o 15:21
Model Lexusa: SC 400
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: [Lexus] Klocki hamulcowe by Biris

Post autor: janasek »

lukaszb24 pisze:Gdyby ktos cos potrzebowal z czesci to moge zalatwic taniej bo prowadze warsztat samochodowy wraz z sklepem i na przyklad klocki z TRW moge spredac za 125 zl KPL na przod plus ew koszty przesylki. Takze im wiecej rzeczy do zamowienia tym bedzie taniej.

Ostatnio edytowany przez lukaszb24 (2010-03-19 21:37:28)
Biris, a dałbyś radę zorganizować rozrzą do SC400? Będę go musiał wymienić bo nie wiem kiedy był zrobiony.

Pozdro
Luxusem jadę... :)
lukas78
Lex Master
Posty: 1201
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:08
Model Lexusa: IS200-> GS 300-> GS 430
Skąd:: CT.
Kontakt:

Re: [Lexus] Klocki hamulcowe by Biris

Post autor: lukas78 »

janasek pisze:
lukaszb24 pisze:Gdyby ktos cos potrzebowal z czesci to moge zalatwic taniej bo prowadze warsztat samochodowy wraz z sklepem i na przyklad klocki z TRW moge spredac za 125 zl KPL na przod plus ew koszty przesylki. Takze im wiecej rzeczy do zamowienia tym bedzie taniej.

Ostatnio edytowany przez lukaszb24 (2010-03-19 21:37:28)
Biris, a dałbyś radę zorganizować rozrzą do SC400? Będę go musiał wymienić bo nie wiem kiedy był zrobiony.

Pozdro
Kolego Janasek części i rabat na nie oferował w marcu bieżącego roku kolega Lukaszb24, ale od kilku miesiecy jest zupełnie nie aktywny na naszym forum :(

ps. Jakiś czas temu natknąłem sie na niego na forum LPG, bo zagazował swojego IS u jakiegoś druciarza i miał problemy z autem.
Ostatnio zmieniony 21 paź 2010, o 22:44 przez lukas78, łącznie zmieniany 1 raz.
<Czas zmarnowany nie istnieje we wspomnieniach>
Awatar użytkownika
janasek
Lex Master
Posty: 1516
Rejestracja: 3 paź 2010, o 15:21
Model Lexusa: SC 400
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: [Lexus] Klocki hamulcowe by Biris

Post autor: janasek »

Heh, chyba żyje w innym świecie... Nie skojarzyłem ale faktycznie coś było na Puni'e. :)

Zasugerowałem się datą postu, a to jest wtedy chyba data przeniesienia z Pun'a.

Dzięki za przywrócenie mnie do pionu. :dance3:

Pozdro
Luxusem jadę... :)
Awatar użytkownika
biris
Nowy lex user
Posty: 16
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:13
Model Lexusa: IS 200
Kontakt:

Re: [Lexus] Klocki hamulcowe by Biris

Post autor: biris »

Panowie jesli chodzi o kolege lukaszb24 to wlasnie tydzien temu zamowilem u niego klocki i tarcze TRW i sa juz u mnie wiec udalo sie fakt ze zadko bywa na forum i kontakt jest utrudniony ale sprobowac jak widac nie zaszkodzi :) zatem pozdrawiam kolege lukasza i jeszcze raz dzieki za przesylke
Awatar użytkownika
Ralfx
Lex Master
Posty: 1547
Rejestracja: 3 paź 2010, o 03:56
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: [Lexus] Klocki hamulcowe by Biris

Post autor: Ralfx »

Ja pewnie z winy zapkiekającego zacisku bede mieć niedługo do wymiany tarcze i klocki. Planuję zamówić EBC green (lub red) stuff i tarcze ebc turbo groove jesli zajdzie taka potrzeba. Myślę że nikt nie ma ich na stanie ale jakby ładnie poprosic i poczekać to wszystko da sie zamowić.
Obrazek Dołącz do Lexus-Forum na facebook.com/lexus-forum
Awatar użytkownika
czaplon
Lex user
Posty: 134
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:33
Model Lexusa: IS 200
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: [Lexus] Klocki hamulcowe by Biris

Post autor: czaplon »

Mój dobry kumpel założył tarcze EBC turbo groove i EBC green do Seata Leona Cupra. Po jednym z mocniejszych hamowań (200-0) tarcze mu pękły! Widziałem to na własne oczy. Oczywiście po dupie dostał również zacisk a nawet felga. Poszła naprawa z AC. Montował wszystko wcześniej w serwisie (nie ASO). Piszę jako naoczny świadek. Ja odadzam EBC - chyba żeby uwierzyć producentowi "że to jednostkowy przypadek".
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości