[IS 200] Stukające hamulce przód

maro85
Lex user
Posty: 107
Rejestracja: 15 lut 2015, o 19:36
Model Lexusa: IS 300 Sportcross
Skąd:: Ząbki
Kontakt:

Re: [IS 200] Stukające hamulce przód

Post autor: maro85 »

adeq4 pisze:
ghostmateus pisze:
muzz pisze:Hmm. Wymienimy i zobaczymy co będzie. Dzięki za podpowiedź.
Tylko nie zakładaj tych badziewnych gumek na prowadnice bo u mnie tylko problemy z tego tytułu były.
Jakie problemy ? Bez nich będzie się woda dostawać. Ja rok temu miałem robione prowadnice u siebie z przodu i muszę je zaś zrobić... Nie wiem czy mechanik spier...lił robotę, czy co jest z tym grane.
Chodzi o te malutkie gumki na koncu prowadnic dolnych ktore z czasem puchna i prowadnica staje
adeq4
Lex Driver
Posty: 306
Rejestracja: 28 paź 2014, o 15:19
Model Lexusa: is250
Skąd:: S-c
Kontakt:

Re: [IS 200] Stukające hamulce przód

Post autor: adeq4 »

No wiem, wiem o których mówisz. Bez nich woda nie będzie podchodzić do środka i w rezultacie się zatrą ?
rafiq2144
Lex user
Posty: 267
Rejestracja: 7 paź 2015, o 15:10
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Rybnik
Kontakt:

Re: [IS 200] Stukające hamulce przód

Post autor: rafiq2144 »

Bylo o tym wczesniej mowione i ja niedlugo to bede testowal: gorna prowadnica wstawiona na dol. Bez tych gumek z oryginalnych sa luzy, a u mnie to napierdziela jak glupie przy hamowaniu, moze sie uda i to bedzie trwalsze.
Awatar użytkownika
ghostmateus
Lex Driver
Posty: 554
Rejestracja: 5 sty 2014, o 14:39
Model Lexusa: GS 430
Skąd:: Prudnik/Opole
Lokalizacja: Opolskie
Kontakt:

Re: [IS 200] Stukające hamulce przód

Post autor: ghostmateus »

rafiq2144 pisze:Bylo o tym wczesniej mowione i ja niedlugo to bede testowal: gorna prowadnica wstawiona na dol. Bez tych gumek z oryginalnych sa luzy, a u mnie to napierdziela jak glupie przy hamowaniu, moze sie uda i to bedzie trwalsze.
Ja sobie kupiłem komplet oryginalnych w ASO. Ale przy zakładaniu prowadnic nie założyłem tych malutkich które są nakładane na prowadnice. Te duże normalnie założyłem bo to podstawa ochrony prowadnic. I mam spokój od roku tylko profilaktycznie raz na 3-4 je smaruję na nowo i git :biggrin2:
exlex
Nowy lex user
Posty: 14
Rejestracja: 9 kwie 2016, o 16:10
Model Lexusa: is300
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: [IS 200] Stukające hamulce przód

Post autor: exlex »

Ja tez te male gumeczki wywalilem nawalilem do oporu smaru ale dalej stuka cos. Ewnidentnie z dwoch stron przy gwaltownym wpadnieciu w dziure. Na pewno nie prowadnice bo po pierwsze sa nowki a po drugie po nasmarowaniu zadnej zmiany. Zamowilem w aso te blaszki i sprezynki antypiskowe zobaczymy. Zawias caly rozbierany i sprawdzong dwukrotnie, amory nowe, jak hamuje i wpadam w dziury jest cicho
exlex
Nowy lex user
Posty: 14
Rejestracja: 9 kwie 2016, o 16:10
Model Lexusa: is300
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: [IS 200] Stukające hamulce przód

Post autor: exlex »

Dobra Panowie, bylem na zakupach w aso, w sobote mocuje te blaszki i sprezynki, dla swietego spokoju kupilem tez OEM klocki hamulcowe



http://s2.ifotos.pl/img/201607071_sqasshx.jpg

U mnie nie bylo tych blaszek i sprezynek. Rozumiem ze te sprezynki maja za zadanie rozpierac klocki do zewnatrz zeby podczas jazdy jak najmniej dotykaly tarczy?

Walcze z tymi hamulcami. Kupuje wszystko ori i uzupelniam czego nie bylo, az do skutku, nie odpuszcze jak nie ogarne.
Awatar użytkownika
blue
Lex Maniak
Posty: 983
Rejestracja: 2 sty 2014, o 20:16
Model Lexusa: IS200 Sport
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: [IS 200] Stukające hamulce przód

Post autor: blue »

Możesz wstawić numery OEM i ceny tych blaszek?
exlex
Nowy lex user
Posty: 14
Rejestracja: 9 kwie 2016, o 16:10
Model Lexusa: is300
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: [IS 200] Stukające hamulce przód

Post autor: exlex »

blue pisze:Możesz wstawić numery OEM i ceny tych blaszek?
Blaszki na klocki komplet 8 szt nr 04945-30140 to koszt 193,13

4 sprezynki odciagajace klocki od tarczy nr 47743-30020 to koszt 58,15

Tanio moze nie jest ale ja mam wrazenie ze skoro japonczycy to sobie tak wymysli to tak ma byc, a ze pozniej mechanicy papracy wymieniajac klocki wyrzucaja stare ze wszystkim co bylo i wkladaja nowe zamienniki przykrecaja zacisk i " gotowe mozna odbierac".

Tak maja wygladac uzbrojone klocki
http://s10.ifotos.pl/img/c982c32s-_sqqpqpn.jpg
exlex
Nowy lex user
Posty: 14
Rejestracja: 9 kwie 2016, o 16:10
Model Lexusa: is300
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: [IS 200] Stukające hamulce przód

Post autor: exlex »

Hm no to wymienilem to wszystko a stuka wlasciwie wali przy takim gwaltownym wpadaniu w dziure. Zo obu stron. Zadne bujanie ani powolna jazda nie wywoluje stukania. Juz sam nie wiem czy to hamulce. 2x sprawdzone zawieszenie przez Blonskiego, Carsik tez sprawdzal i nic tam nie widac. Zmienilem amory. Zero jakiejkolwiek poprawy. Myslalem o maglu ale on jest mega sztywny, zero luzu, a stuki dochodza ewidentnie z okolic obu kół.
Awatar użytkownika
blue
Lex Maniak
Posty: 983
Rejestracja: 2 sty 2014, o 20:16
Model Lexusa: IS200 Sport
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: [IS 200] Stukające hamulce przód

Post autor: blue »

Mam podobnie. Coś wali ale nie wiem co. Na diagnostyce "wykryli", że to tylne klocki ale dzwięk jest chyba zbyt "mocny". Mam typ na tuleje w górnym tylnym wahaczu (ten ze sworzniem).
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości