Szarpanie przy zmianie biegów

Awatar użytkownika
ghostmateus
Lex Driver
Posty: 554
Rejestracja: 5 sty 2014, o 14:39
Model Lexusa: GS 430
Skąd:: Prudnik/Opole
Lokalizacja: Opolskie
Kontakt:

Re: Szarpanie przy zmianie biegów

Post autor: ghostmateus »

brat_z pisze:A jeśli jest uczucie nadrzucania tyłu to co jest do wymiany?;)

Sprawdzałeś wszystkie gumy na zawieszeniu(tam gdzieś może być luz) są mocne sztywne wszystko jest bez grama luzu to sprawdź te poduchy na wózku bo często nikt nie zagląda na nie. Na tych poduchach wszystko jest zamontowane. Ja u siebie mam wymienione całe zawieszenie na nowe, nowe amory, a okazuje się że poduchy są popękane oraz te podkładki gumowe są powyrabiane i wózek się tłucze na nierównościach, przy przyśpieszaniu oraz właśnie pływanie tyłu na zakrętach
medyss
Lex Driver
Posty: 510
Rejestracja: 17 lis 2013, o 17:11
Model Lexusa: IS 200 Classic
Skąd:: mazowsze
Kontakt:

Re: Szarpanie przy zmianie biegów

Post autor: medyss »

u mnie właśnie dupa pływa przy maksymalnym wyboju w góre na zakręcie... Może dopiero po rozkręceniu poduch wyjdzie luz? Te duże poduszki w aso trochę kosztują ale za to poduszki dyfra to tam jeszcze idzie przeżyć... Chyba że ktoś podrzuci jakiś link z poliuretanem na wózek :)
Awatar użytkownika
ghostmateus
Lex Driver
Posty: 554
Rejestracja: 5 sty 2014, o 14:39
Model Lexusa: GS 430
Skąd:: Prudnik/Opole
Lokalizacja: Opolskie
Kontakt:

Re: Szarpanie przy zmianie biegów

Post autor: ghostmateus »

medyss pisze:u mnie właśnie dupa pływa przy maksymalnym wyboju w góre na zakręcie... Może dopiero po rozkręceniu poduch wyjdzie luz? Te duże poduszki w aso trochę kosztują ale za to poduszki dyfra to tam jeszcze idzie przeżyć... Chyba że ktoś podrzuci jakiś link z poliuretanem na wózek :)
Wystarczy że będą popękane i osłabione. Na szarpakach jesteś wstanie sprawdzić luz poprzeczny oraz wzdłużny. Góra dół ciężko zaobserwować luz chyba że spróbujesz pokręcić tymi gumowymi odbojami między wózkiem z budą. No u mnie to koszt prawie 1900 samych 4 poduszek na wózek oraz dodatkowo trzeba podkładki montażowe(odboje gumowe) i śruby to pewnie lekko 2 tys. za same części. I ponad dwa tysie :bye: :crazy:
Awatar użytkownika
Patryk15201
Lex user
Posty: 26
Rejestracja: 9 sie 2015, o 17:38
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Łowicz
Lokalizacja: Łowicz
Kontakt:

Re: Szarpanie przy zmianie biegów

Post autor: Patryk15201 »

Mój Lex po tej wymianie sprzęgła okropnie szarpie przy zmianie biegów i przy ruszania. Myślicie, że mechanik mógł coś źle złożyć przy wymianie albo ogólnie coś popieprzyć? Wcześniej tak nie było. Biegi zmieniało się idealnie, a teraz szarpie jak nie wiem.
W ogóle to nowe sprzęgło bardzo wysoko bierze i tak nagle. Nie wiem może da się to jakoś wyregulować czy coś? Pedał sprzęgła?
Awatar użytkownika
Patryk15201
Lex user
Posty: 26
Rejestracja: 9 sie 2015, o 17:38
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Łowicz
Lokalizacja: Łowicz
Kontakt:

Re: Szarpanie przy zmianie biegów

Post autor: Patryk15201 »

Panowie problem po części mam rozwiązany. Sprzęgło się ułożyło i teraz chodzi już normalnie. Ponadto wymieniłem poduszkę skrzyni biegów co znacząco poprawiło komfort jazdy. Biegi chodzą szybko i płynnie. Szarpanie już prawie ustało ale nie do końca. Mechanik zdiagnozował mi, że mocowanie tylnego mostu jest w nie najlepszej formie. Tylne poduszki mostu już kupiłem z allegro firmy Febest ale nigdzie nie mogę znaleźć przednich. W ASO powiedzieli mi, że jest to element obudowy mostu, którego się nie wymienia osobno. Tzn nie można kupić go osobno. Żeby rozwiązać problem powiedzieli, że trzeba kupić nowy most :szok:
Może ktoś z Was miał podobny problem i wie gdzie można nabyć takie poduchy albo jak sobie z tym poradzić?
Awatar użytkownika
bulikcbr
Lex user
Posty: 288
Rejestracja: 15 mar 2012, o 20:42
Model Lexusa: był IS 200 jest RX 400
Skąd:: Gliwice
Kontakt:

Re: Szarpanie przy zmianie biegów

Post autor: bulikcbr »

Poducha z ASO? Podpory wału nie ruszałeś?
Awatar użytkownika
Patryk15201
Lex user
Posty: 26
Rejestracja: 9 sie 2015, o 17:38
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Łowicz
Lokalizacja: Łowicz
Kontakt:

Re: Szarpanie przy zmianie biegów

Post autor: Patryk15201 »

Z podporą wału wszystko jest w porządku. Potrzebuje przednie poduszki tylnego mostu. Mam już to zdiagnozowane.
Awatar użytkownika
blue
Lex Maniak
Posty: 983
Rejestracja: 2 sty 2014, o 20:16
Model Lexusa: IS200 Sport
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: Szarpanie przy zmianie biegów

Post autor: blue »

Poduszki do wózka ma Strong Flex w ofercie - czerwony poliuretan. Febest to nie był dobry pomysł. Za jakiś czas znów będziesz wózek ściągał...
Awatar użytkownika
Patryk15201
Lex user
Posty: 26
Rejestracja: 9 sie 2015, o 17:38
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Łowicz
Lokalizacja: Łowicz
Kontakt:

Re: Szarpanie przy zmianie biegów

Post autor: Patryk15201 »

Blue jesteś wielki. Dziękuje Ci bardzo za pomoc :ok:
Awatar użytkownika
GOLDI
Lex user
Posty: 207
Rejestracja: 9 kwie 2012, o 03:44
Model Lexusa: IS200 SportCross / mr2 sw21
Skąd:: KRK
Kontakt:

Re: Szarpanie przy zmianie biegów

Post autor: GOLDI »

I jak tam panowie :) montował ktoś Strong Flexa :)? OEM w sumie drogi nie jest bo cos koło 1200zł na komplet i troche bardziej do mnie przemawia niz poliurethan w tym miejscu. ktoś cos :)?
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości