Tuleje Strong Flex PROBLEM

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
yasmin80
Lex user
Posty: 39
Rejestracja: 28 wrz 2015, o 10:07
Model Lexusa: IS300 Sport Cross
Skąd:: Poznań
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Tuleje Strong Flex PROBLEM

Post autor: yasmin80 »

Panowie,

Zakupiłem w niejakiej firmie STRONG FLEX tuleje poliuretanowe przedniego zawieszenia w kolorze żółtym do Lexusa IS300 Sport Cross. Problem objawia się nastepująco... zawieszenie mega skrzypi na każdym wyboju nie mówiąc już o np. progach zwalniających :( W czym leży problem ? Tuleje zamontowane przez warsztat znający się na rzeczy... twierdzą, że posmarowane smarem tak jak w instrukcji Bozia nakazała...a skrzypi tak, że szok !!! Co robić ? Gdzie tkwi problem ?

Dzięki
Awatar użytkownika
blue
Lex Maniak
Posty: 983
Rejestracja: 2 sty 2014, o 20:16
Model Lexusa: IS200 Sport
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: Tuleje Strong Flex PROBLEM

Post autor: blue »

Problem tkwi w tym,że albo tylko mówią że posmarowali albo zrobili to złym smarem. Skrzypią pewnie górne wahacze ale to też wina konstrukcji tulei. Z tego co widziałem, to tylko Super Pro robi te tuleje takie jak powinny być. :?
Awatar użytkownika
baniaq
Lex Maniak
Posty: 813
Rejestracja: 4 cze 2013, o 01:11
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: Tuleje Strong Flex PROBLEM

Post autor: baniaq »

Mam super pro od jakichś 5kkm i jest cicho. Rozbierałem zawieszenie w międzyczasie i śmigają gładko jak w dniu założenia.
Wcześniej GT4 skrzypiało jak cholera po 2 tygodniach https://www.youtube.com/watch?v=Z_pK1XSG0O8
Niby te z Rosji: viewtopic.php?f=43&t=6362&start=190#p127870 wyglądają jak OEMy i SuperPro
Sprzedam graty do IS200/300:
- kanapę tylną bez zagłówków czarna skóra + alkantara (wyprana 99zł)
- boczki drzwiowe przejściowe (czarna ramka głosników) w czarnej alkantarze (40zł)
rafiq2144
Lex user
Posty: 267
Rejestracja: 7 paź 2015, o 15:10
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Rybnik
Kontakt:

Re: Tuleje Strong Flex PROBLEM

Post autor: rafiq2144 »

Trzeba je przesmarowac w srodku(na styku poliuretanu i metalowej tulejki) i bedzie spokoj. Ja jakos na poczatku sierpnia mialem montowane tuleje i cisza, przynajmniej jesli chodzi o tuleje. A nie pamietam na 100% ale te tuleje ze strongflexa mialy takie rowki, ktore sie krzyzuja, ktore sluza do rozprowadzania smaru na styku z ta metalowa tuleja. Obecnosc tych rowkow jak dla mnie powinno gwarantowac cisze przy odpowiedniej ilosci smaru w srodku.
Pe_pe
Lex user
Posty: 139
Rejestracja: 3 lis 2013, o 20:52
Model Lexusa: Gs430 mkIII, Rx400h, Sc430
Skąd:: WOT
Kontakt:

Re: Tuleje Strong Flex PROBLEM

Post autor: Pe_pe »

baniaq pisze:Mam super pro od jakichś 5kkm i jest cicho. Rozbierałem zawieszenie w międzyczasie i śmigają gładko jak w dniu założenia.
Wcześniej GT4 skrzypiało jak cholera po 2 tygodniach https://www.youtube.com/watch?v=Z_pK1XSG0O8
Niby te z Rosji: viewtopic.php?f=43&t=6362&start=190#p127870 wyglądają jak OEMy i SuperPro
Kupiłeś je w Gt4 Ołtarzew? Sam mam zamontować je w rx-ie żony i jeśli będą skrzypiały to lipa
Awatar użytkownika
baniaq
Lex Maniak
Posty: 813
Rejestracja: 4 cze 2013, o 01:11
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: Tuleje Strong Flex PROBLEM

Post autor: baniaq »

Tak. Nie dość, że tam kupiłem, to jeszcze wysyłałem im wahacze żeby to oni założyli (i dopasowali) tuleje, bo nie pasowały.
Sprzedam graty do IS200/300:
- kanapę tylną bez zagłówków czarna skóra + alkantara (wyprana 99zł)
- boczki drzwiowe przejściowe (czarna ramka głosników) w czarnej alkantarze (40zł)
Awatar użytkownika
blue
Lex Maniak
Posty: 983
Rejestracja: 2 sty 2014, o 20:16
Model Lexusa: IS200 Sport
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: Tuleje Strong Flex PROBLEM

Post autor: blue »

U mnie z GT4 nie pasowały do przednich górnych wahaczy, więc nie wiem czy by skrzypiały. Strongflex wygląda na stronie, że może pasować.
kskarol217
Lex user
Posty: 25
Rejestracja: 20 mar 2015, o 01:40
Model Lexusa: IS200 TTE Kompressor
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: Tuleje Strong Flex PROBLEM

Post autor: kskarol217 »

U mnie świeżo założone GT4, dam znać jak będą się zachowywały po czasie.
Awatar użytkownika
Damian91
Lex Driver
Posty: 450
Rejestracja: 4 lut 2015, o 17:31
Model Lexusa: IS300 SC
Skąd:: Pruszków/Warszawa
Lokalizacja: Pruszków/Warszawa
Kontakt:

Re: Tuleje Strong Flex PROBLEM

Post autor: Damian91 »

Cały przód na poli z GT4 kilkaset kilometrów temu - póki co cisza. Powiedzieli, że jeśli zaczną hałasować to żeby do nich wpaść. :)
Awatar użytkownika
endrju1
Lex Master
Posty: 1019
Rejestracja: 13 lut 2015, o 17:11
Model Lexusa: is200
Skąd:: LLB
Kontakt:

Re: Tuleje Strong Flex PROBLEM

Post autor: endrju1 »

U mnie niemal 1,5 roku na gt4 i nic się nie dzieje, jedna tulejka chyba nieco poskrzypuje (możliwe że zapomniałem nasmarować), ale dzieje się to na tyle sporadycznie, a dodatkowo dość cicho to słychać i na razie nie zaczepiam.
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość