[IS300 SC] Tuleje zawieszenia

rafiq2144
Lex user
Posty: 267
Rejestracja: 7 paź 2015, o 15:10
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Rybnik
Kontakt:

Re: [IS300 SC] Tuleje zawieszenia

Post autor: rafiq2144 »

Tego nie wiem, bo u siebie ich nie montowalem, tylko puscilem dalej(u mnie te tuleje sa jeszcze dobre jednak i zostane przy oemach).
Awatar użytkownika
endrju1
Lex Master
Posty: 1019
Rejestracja: 13 lut 2015, o 17:11
Model Lexusa: is200
Skąd:: LLB
Kontakt:

Re: [IS300 SC] Tuleje zawieszenia

Post autor: endrju1 »

Ja jeżdżę na poli z gt4 (m.in. te pływające) i od półtorej roku spisują się świetnie (gdzie febesty wymieniłem po jednej dłuższej trasie).
Tak tuleje pływające nie mają metalu z zewnątrz (tylko tuleja wewnętrzna) ale działają poprawnie.
leszcz
Lex user
Posty: 35
Rejestracja: 5 paź 2016, o 14:30
Model Lexusa: IS300 SportCross
Skąd:: podlasie
Kontakt:

Re: [IS300 SC] Tuleje zawieszenia

Post autor: leszcz »

endrju1 pisze:Ja jeżdżę na poli z gt4 (m.in. te pływające) i od półtorej roku spisują się świetnie (gdzie febesty wymieniłem po jednej dłuższej trasie).
To ten febest to taki shit :szok:
endrju1 pisze:Tak tuleje pływające nie mają metalu z zewnątrz (tylko tuleja wewnętrzna) ale działają poprawnie.
No to chyba będę musial sprobowac poliuretanu...

pozdr.
Awatar użytkownika
ghostmateus
Lex Driver
Posty: 554
Rejestracja: 5 sty 2014, o 14:39
Model Lexusa: GS 430
Skąd:: Prudnik/Opole
Lokalizacja: Opolskie
Kontakt:

Re: [IS300 SC] Tuleje zawieszenia

Post autor: ghostmateus »

Ja teraz mam do wymiany pływające z tyłu. Jakieś pół roku temu wymieniłem oem na febest, które wytrzymały jakieś 6kkm i szukam poliuretanów. Więc tylko gt4 ma tuleje poliuretanowe na tylną zwrotnicę? I ile takie tuleje kosztują?
rafiq2144
Lex user
Posty: 267
Rejestracja: 7 paź 2015, o 15:10
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Rybnik
Kontakt:

Re: [IS300 SC] Tuleje zawieszenia

Post autor: rafiq2144 »

Jak dobrze pamietam to w gt4 byly jakies 120+wysylka. Strongflex nie robi, bo mowia, ze taka tuleja sie nie sprawdzi i to byc nie moze, a czy inna firma moze by zrobila na zamowienie, ale trzebaby im podeslac projekt z wymiarami.
Awatar użytkownika
krzysiekdd
Nowy lex user
Posty: 15
Rejestracja: 6 sie 2016, o 11:04
Model Lexusa: is 200
Skąd:: opoczno
Kontakt:

Re: [IS300 SC] Tuleje zawieszenia

Post autor: krzysiekdd »

A czym się objawia zużycie tych tulei pływających w zwrotnicy?
Awatar użytkownika
endrju1
Lex Master
Posty: 1019
Rejestracja: 13 lut 2015, o 17:11
Model Lexusa: is200
Skąd:: LLB
Kontakt:

Re: [IS300 SC] Tuleje zawieszenia

Post autor: endrju1 »

Tym, że np po podniesieniu koła na podnośniku i złapaniu koła za spód, koło się delikatnie wychyla, co podczas jazdy może być odczuwane jako pływanie tyłu na nierównościach.
Awatar użytkownika
ghostmateus
Lex Driver
Posty: 554
Rejestracja: 5 sty 2014, o 14:39
Model Lexusa: GS 430
Skąd:: Prudnik/Opole
Lokalizacja: Opolskie
Kontakt:

Re: [IS300 SC] Tuleje zawieszenia

Post autor: ghostmateus »

endrju1 pisze:Tym, że np po podniesieniu koła na podnośniku i złapaniu koła za spód, koło się delikatnie wychyla, co podczas jazdy może być odczuwane jako pływanie tyłu na nierównościach.
U mnie jest tak skubana wybita, że jak podniesiesz samochód na podnośniku 2 kolumnowym gdzie koła opadną to nie ma luzów i nie wyczaisz tego. Dopiero na podnośniku nożycowym gdzie auto jest cały czas na kołach i zaczniesz szarpać za górę koła, wtedy dopiero idzie wyczuć luz na tych tulejach jak przyłożysz palucha do tuleji.
leszcz
Lex user
Posty: 35
Rejestracja: 5 paź 2016, o 14:30
Model Lexusa: IS300 SportCross
Skąd:: podlasie
Kontakt:

Re: [IS300 SC] Tuleje zawieszenia

Post autor: leszcz »

ghostmateus pisze:Ja teraz mam do wymiany pływające z tyłu. Jakieś pół roku temu wymieniłem oem na febest, które wytrzymały jakieś 6kkm i szukam poliuretanów. Więc tylko gt4 ma tuleje poliuretanowe na tylną zwrotnicę? I ile takie tuleje kosztują?

a czy GS ma taka sama tuleje jak IS? bo znalazłem tuleje febi-bilstein przeznaczone do GSa i mimo ze w opisie nie ma takiej informacji, to podane wymiary sa niemal identyczne z tymi podanymi na stronie febestu dla ISa :scratch:

http://e-katalog.intercars.com.pl/#/pro ... Items.html

http://www.ebay.ie/itm/Knuckle-Bush-Rea ... SwRH5XKyuV

pozdr.
Awatar użytkownika
ghostmateus
Lex Driver
Posty: 554
Rejestracja: 5 sty 2014, o 14:39
Model Lexusa: GS 430
Skąd:: Prudnik/Opole
Lokalizacja: Opolskie
Kontakt:

Re: [IS300 SC] Tuleje zawieszenia

Post autor: ghostmateus »

Chyba jak do GS-a zamawiałem te z febestu to nie wiem czy one nie miały oznaczeń takich samych jak w IS-ie. Dlatego chyba zamówię te z allegro z gt4 i zobaczymy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości