Dziwne zachowanie skrzyni automatycznej po zmianie chlodnicy

n0rek
Lex user
Posty: 242
Rejestracja: 29 lip 2015, o 10:51
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Przemysl
Kontakt:

Dziwne zachowanie skrzyni automatycznej po zmianie chlodnicy

Post autor: n0rek »

Witam,
Ostatnio robilem uszczelke pod glowica wraz z wymiana chlodnicy oraz uszczelniacza na skrzyni od strony walu, podobno na wale mam niewielkie luzy i to trzeba gdzies w przyszlosci zrobic.
Przed naprawa wszystko chodzilo elegancko a teraz mam dziwny objaw, mianowicie jak zahamuje mocniej do zera powiedzmy z 80km/h jak dojezdzam do ronda to auto po zatrzymaniu zwieksza obroty na ok 2k i slychac delikatnie tykniecie skrzyni, po czym gdy chce ruszyc to wchodzi na obroty ok 3k i dopiero po sekundzie/dwoch rusza.
Dodatkowo jak jest zimny to zdarza mu sie przeciagnac bieg na 3-4k obrotow mimo ze nie dociskam gazu.

Mechanik twierdzi ze to moze byc efekt ze podczas wymiany chlodnicy 200-300ml oleju ze skrzyni ucieklo, sprawdzal stan i bylo ok 3/4 wiec nie interweniowal.

Dobrego mechanika od automatow u mnie ze swieca szukac wiec moze na forum ktos sie spotkal z czyms podobnym?
e_mil
Lex user
Posty: 28
Rejestracja: 11 cze 2016, o 20:39
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Re: Dziwne zachowanie skrzyni automatycznej po zmianie chlod

Post autor: e_mil »

Jakby Ci nikt nic nie uradził, to może zadzwoń na Karmelkową we Wrocławiu - mają na stronie numery telefonów, panowie specjalizują się w Lexach i Toyotach. Pewnie przez telefon ciężko będzie coś zgadnąć, ale może się uda.
carsik
Lex Master
Posty: 1051
Rejestracja: 24 sie 2012, o 20:45
Model Lexusa: IS200
Skąd:: GT4 Warszawa
Kontakt:

Re: Dziwne zachowanie skrzyni automatycznej po zmianie chlod

Post autor: carsik »

zachowuje się jakby miała mało oleju
www.gt4serwis.pl 695 13 25 28
Chiptuning również DENSO, serwis DPF, EGR i wszystkich funkcji sterownika silnika, pełny serwis mechaniki i elektroniki.
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Dziwne zachowanie skrzyni automatycznej po zmianie chlod

Post autor: owczar »

Zaczalbym od uzupełnienia oleju. Tak jak napisał carsik, może być go ciut za mało - co by potwierdzalo efekt przeciagnia na zimnym.
n0rek
Lex user
Posty: 242
Rejestracja: 29 lip 2015, o 10:51
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Przemysl
Kontakt:

Re: Dziwne zachowanie skrzyni automatycznej po zmianie chlod

Post autor: n0rek »

Tez jest taka moja pierwsza mysl. Dzisiaj nocowalismy u znajomych i Lex stal pod chmurka, rano na zimnym mocno przeciagal a na podjazd tylem nie moglem wyjechac... jak sie rozgrzal to szlo juz prawie normalnie, wiec moze faktycznie jest to wina oleju.
Czy ktos moglby mi powiedziec jaki olej tam sie leje? Dziekuje za odpowiedzi :)
XYZ
Lex user
Posty: 199
Rejestracja: 31 gru 2014, o 11:51
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Opolskie
Kontakt:

Re: Dziwne zachowanie skrzyni automatycznej po zmianie chlod

Post autor: XYZ »

ATF Type T-IV
n0rek
Lex user
Posty: 242
Rejestracja: 29 lip 2015, o 10:51
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Przemysl
Kontakt:

Re: Dziwne zachowanie skrzyni automatycznej po zmianie chlod

Post autor: n0rek »

Piekne dzieki! Jak cos to chetnie odwdziecze sie w sprawach informatycznych ;)
n0rek
Lex user
Posty: 242
Rejestracja: 29 lip 2015, o 10:51
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Przemysl
Kontakt:

Re: Dziwne zachowanie skrzyni automatycznej po zmianie chlod

Post autor: n0rek »

Pany koniec koncow okazalo sie ze skrzynia jest spalona bo nie bylo oleju. Prawdopodobnie olej wyciekl przy zmianie chlodnicy czy uszczelniacza u mechanika. Podobno sprawdzal ale chyba niezbyt solidnie choc to inna historia.
Mam teraz do wyboru albo kupic uzywana ze sprzeglem i wymienic co powinno sie zamknac w 2000zl pod warunkiem ze skrzynia bedzie sprawna oczywiscie lub zrobic remont aktualnej za 2500zl. Czy ktos robil taki remont? Co wedlug was lepiej robic?
Awatar użytkownika
pjetrooha
Lex user
Posty: 118
Rejestracja: 29 mar 2016, o 15:31
Model Lexusa: IS250 f-sport
Skąd:: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Dziwne zachowanie skrzyni automatycznej po zmianie chlod

Post autor: pjetrooha »

n0rek pisze:Pany koniec koncow okazalo sie ze skrzynia jest spalona bo nie bylo oleju. Prawdopodobnie olej wyciekl przy zmianie chlodnicy czy uszczelniacza u mechanika. Podobno sprawdzal ale chyba niezbyt solidnie choc to inna historia.
Mam teraz do wyboru albo kupic uzywana ze sprzeglem i wymienic co powinno sie zamknac w 2000zl pod warunkiem ze skrzynia bedzie sprawna oczywiscie lub zrobic remont aktualnej za 2500zl. Czy ktos robil taki remont? Co wedlug was lepiej robic?
Jak mechanik ma OC firmy to możesz zgłosić roszczenie do ubezpieczalni... gro mechaniorów ma zabezpieczenie.
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Dziwne zachowanie skrzyni automatycznej po zmianie chlod

Post autor: owczar »

Jak trafisz pewną uzywke to zmień skrzynie. To niezniszczalne konstrukcje pod warunkiem odpowiedniego poziomu oleju. A z remontami różnie bywa. Fachowcy różnie się przykładają, choć sama wymiana tarczek nie jest skomplikowana.
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości