[is200] LSD Szpera oznaczenia.

ODPOWIEDZ
demolik
Nowy lex user
Posty: 13
Rejestracja: 11 lip 2011, o 11:34
Model Lexusa: brak
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Re: [is200] LSD Szpera oznaczenia.

Post autor: demolik »

dS pisze:na ścianie grodziowej, na środku pod szybą, masz tabliczkę i na niej jest informacja czy jest LSD czy go nie ma
na 1 stronie tego tematu masz info co oznacza jaki kod a nawet foto tej tabliczki
ok zgadza się, ale kiedy kupujesz sam dyfer np na allegro, to nie masz pewności czy ma LSD czy nie.
W is 300 był ten sam dyfer czy tam sąmocowania na 6 srób jak w altezzie?
Awatar użytkownika
Ralfx
Lex Master
Posty: 1547
Rejestracja: 3 paź 2010, o 03:56
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: [is200] LSD Szpera oznaczenia.

Post autor: Ralfx »

demolik pisze:W is 300 był ten sam dyfer czy tam sąmocowania na 6 srób jak w altezzie?
Nie wiem jak jest z mocowaniami ale dyferencjały się różniły w IS200 i IS300. Nie wiem na czym polegają różnice ale na pewno było inne przełożenie główne.

Z tego co wyszukałem, istnieją zarówno wersje dyferencjałów z LSD do IS200 jak i do IS300
Obrazek Dołącz do Lexus-Forum na facebook.com/lexus-forum
demolik
Nowy lex user
Posty: 13
Rejestracja: 11 lip 2011, o 11:34
Model Lexusa: brak
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Re: [is200] LSD Szpera oznaczenia.

Post autor: demolik »

a udało Ci się może znaleźć jakieś info czy na dyfrze są nabite jakieś oznaczenia?
Awatar użytkownika
Ralfx
Lex Master
Posty: 1547
Rejestracja: 3 paź 2010, o 03:56
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: [is200] LSD Szpera oznaczenia.

Post autor: Ralfx »

Zerkałem na katalog Toyoty tylko. Poprosić trzeba Stachulexa żeby obczaił jak to jest z tymi dyframi w ISach które do niego przyjeżdżają, a troche mu się przecież ich przewala na warsztacie.
Obrazek Dołącz do Lexus-Forum na facebook.com/lexus-forum
Marchol
Lex Driver
Posty: 515
Rejestracja: 22 sie 2011, o 23:02
Model Lexusa: is 200
Skąd:: Ruda Śląska
Kontakt:

Re: [is200] LSD Szpera oznaczenia.

Post autor: Marchol »

Odnośnie ilości śrub wychodziły dwa rodzaje ? Z wypowiedzi Demolika można wywnioskować że Altezza miała mocowanie na 6 śrub czyli inne niż nasze IS'y bo u nas tylko 4... Jeżeli tak to czy istnieje dalej możliwość aby to wbudować do naszego IS'a ? np przekładając wiecej niż tylko dyfer ? No i najważniejsze czy Altezzy wszystkie miały LSD ?

Trochę poszperałem i znalazłem taki temat na innym angielskim forum gościu ma ten sam problem i wychodzi na to że trzeba by wymienić wraz z przegubami o ile dobrze zrozumiałem ...
http://www.lexusownersclub.co.uk/forum/ ... opic=66153
Obrazek
demolik
Nowy lex user
Posty: 13
Rejestracja: 11 lip 2011, o 11:34
Model Lexusa: brak
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Re: [is200] LSD Szpera oznaczenia.

Post autor: demolik »

Marchol pisze:Odnośnie ilości śrub wychodziły dwa rodzaje ? Z wypowiedzi Demolika można wywnioskować że Altezza miała mocowanie na 6 śrub czyli inne niż nasze IS'y bo u nas tylko 4... Jeżeli tak to czy istnieje dalej możliwość aby to wbudować do naszego IS'a ? np przekładając wiecej niż tylko dyfer ? No i najważniejsze czy Altezzy wszystkie miały LSD ?

Trochę poszperałem i znalazłem taki temat na innym angielskim forum gościu ma ten sam problem i wychodzi na to że trzeba by wymienić wraz z przegubami o ile dobrze zrozumiałem ...
http://www.lexusownersclub.co.uk/forum/ ... opic=66153
Problem z dyfrem od Altezzy jest taki ze ma nie tylko inne mocowanie osiek, ale też jeszcze inne mocowanie wału...
Z tego co mi wiadomo jeszcze inaczej jest w is300.

Prawdopodobnie w IS200 jest ten sam dyfer Torsena co w Mazdzie MX-5 (oczywiście w wersjach ze szperą) ale to nie jest jeszcze sprawdzone.
Nie mogę znaleźć oznaczeń dyfrów.
Jeżeli uda wam się znaleźć takowe byłbym wdzięczny za wrzucenie ich tutaj.
Marchol
Lex Driver
Posty: 515
Rejestracja: 22 sie 2011, o 23:02
Model Lexusa: is 200
Skąd:: Ruda Śląska
Kontakt:

Re: [is200] LSD Szpera oznaczenia.

Post autor: Marchol »

Hmm MX-5 NA z roku 9X stoi u mnie przed domem wersja 1.8 z szperą jak przyjedzie od lakiernika to zobaczę czy coś idzie odczytać z niej

znalazłem na forum Mx-5 ciekawy artykuł odnośnie rozróżniania czy ma się LSD czy nie , i wychodzi na to że nie zaglądając do środka lub testując na aucie nie jesteśmy w stanie po obudowie stwierdzić z czym mamy do czynienia .
w tym temacie wypowiada się na ten temat Fiveopac http://www.mx-5.pl/viewtopic.php?t=920&highlight=lsd

a tutaj robi przekładkę http://www.mx-5.pl/viewtopic.php?t=1606&highlight=lsd
Obrazek
Awatar użytkownika
IgoR_KilleR
Lex user
Posty: 262
Rejestracja: 3 paź 2010, o 10:00
Model Lexusa: Is 200
Kontakt:

Re: [is200] LSD Szpera oznaczenia.

Post autor: IgoR_KilleR »

Chcę sobie wstawić dyfer z LSD. Na allegro jest kilka takich części w przedziale cenowym 140-599zł. Z moich informacji wynika, że można natrafić na dyfer z LSD, bądź bez niego. Czy były jeszcze inne rodzaje dyferencjału? Jak rozpoznać na zdjęciu dyfer z LSD. Dysponuje ktoś fotą? Ile procent ma LSD w Lexie?

Skoro tyle lexusów miało to LSD, to nie powinno być problemów ze znalezieniem takiej części. Mylę się?
Ostatnio zmieniony 27 paź 2011, o 13:43 przez IgoR_KilleR, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Travis
Lex Master
Posty: 1441
Rejestracja: 8 gru 2010, o 14:33
Model Lexusa: GS430 MK3
Skąd:: Nowy Targ
Lokalizacja: Nowy Targ
Kontakt:

Re: [is200] LSD Szpera oznaczenia.

Post autor: Travis »

IgoR_KilleR pisze:Ile procent ma LSD w Lexie?
chyba 15%-25%
Marchol
Lex Driver
Posty: 515
Rejestracja: 22 sie 2011, o 23:02
Model Lexusa: is 200
Skąd:: Ruda Śląska
Kontakt:

Re: [is200] LSD Szpera oznaczenia.

Post autor: Marchol »

IgoR_KilleR pisze:Jak rozpoznać na zdjęciu dyfer z LSD. Dysponuje ktoś fotą?
Tak wygląda dyfer bez LSD
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

a tak z LSD
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

Zdjęcia pochodzą z forum MX-5.pl
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości