[is200] LSD Szpera oznaczenia.

ODPOWIEDZ
eustachy
Nowy lex user
Posty: 7
Rejestracja: 5 sie 2017, o 17:27
Model Lexusa: is200
Skąd:: Swidnik
Kontakt:

Re: [is200] LSD Szpera oznaczenia.

Post autor: eustachy »

no wlasnie jak dotad mialem wrazenie ze wszystko super bylo w porownaniu do poprzedniego tylko ta sytuacja ze sniegiem mnie przerazila wczesniej mialem wrazenie ze spina na mokrym a nie rozbieralem po kupnie bo lanie byl wymyty sylikonik czerwony mysle bedzie latal tym bardziej ze osoba od ktorej kupilem tez pewna ale tak mi przeszlo rpezz mysl a co jak sobie wkrecilem ze spina a tej osobie prezz przypadek sie spakowal zwykly :D
Awatar użytkownika
Dawid0ss
Lex Master
Posty: 1774
Rejestracja: 14 sty 2013, o 12:46
Model Lexusa: Lexus GS450h mk3
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: [is200] LSD Szpera oznaczenia.

Post autor: Dawid0ss »

Pany,

Ma ktoś może rzetelne info o tych przełożeniach dyfra w IS200 i 300?

Kupiłem od Rikiego kompletny most IS300 B04B i kompletnie nie różni się od mojego A03A. Niby przełożenie powinno się skrócić, ale różnicy nie widać absolutnie żadnej.

Btw. To miał być ten najdłuższy dyfer, ale dostałem "nierzetelne" info od jeszcze nnego kolegi z forum hee

Chcę maksymalnie wydłużyć u siebie przełożenie i dać Torsena. Mam w takim razie szukać B01B czy może jeszcze coś innego?

Pzdr
Awatar użytkownika
Damian87
Lex Driver
Posty: 687
Rejestracja: 11 lip 2011, o 14:53
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: łódzkie
Kontakt:

[is200] LSD Szpera oznaczenia.

Post autor: Damian87 »

eustachy pisze:Witam mam problem tego typu iz zakupilem torsen zamontowalem stanalem jednym kolem na sniegu drugim na asfalcie i... stalem w miejscu? czyzby to oznaczalo ze ktos mi sprezdal za ponad tys zwykly most otwarty ? daj cie znac bo trzeba bedzie nakreic afere
Torsen aby "zadziałał" oba koła muszą znajdować się na podobnej, stawiające duży opór nawierzchni. Tj. Na śniegu będzie zachowywał się jak otwarty dyfer( niestety nie pomoże gdy się zakopiemy w sniegu). Dopiero na asfalcie torsen spina jak powinien. To nie jest szpera płytkowa jak np. w BMW, a ludzie często to mylą..
Darecki
Lex user
Posty: 54
Rejestracja: 13 lis 2015, o 22:46
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Częstochowa
Kontakt:

Re: [is200] LSD Szpera oznaczenia.

Post autor: Darecki »

@Dawid0ss: Ja wziąłem dyfer z angola IS300, szczerze mówiąc pojęcia nie mam jakie miał oznaczenie na aucie, ale na dyfrze widnieje M22. Teoretycznie ten dyfer powinien mieć z tego co pamiętam coś w okolicach 3,58:1 (z 200 3,909 albo 4 z małym haczykiem) i różnica jest taka, że na dyfrze z is200 jadąc 100km/h teraz jadę 110. Taka różnica :) I to by się zgadzało bo między nimi jest niecałe 10% różnicy w przełożeniu.
Awatar użytkownika
Dawid0ss
Lex Master
Posty: 1774
Rejestracja: 14 sty 2013, o 12:46
Model Lexusa: Lexus GS450h mk3
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: [is200] LSD Szpera oznaczenia.

Post autor: Dawid0ss »

Darecki pisze:@Dawid0ss: Ja wziąłem dyfer z angola IS300, szczerze mówiąc pojęcia nie mam jakie miał oznaczenie na aucie, ale na dyfrze widnieje M22. Teoretycznie ten dyfer powinien mieć z tego co pamiętam coś w okolicach 3,58:1 (z 200 3,909 albo 4 z małym haczykiem) i różnica jest taka, że na dyfrze z is200 jadąc 100km/h teraz jadę 110. Taka różnica :) I to by się zgadzało bo między nimi jest niecałe 10% różnicy w przełożeniu.
Dzięki za info.
Dogadałem się już z Rikim (tutaj duży + dla kolegi za szybką wymianę). Jedzie do mnie długi dyfer z Torsenem, właśnie 3,58 przełożenie. I to jest oznaczenie 01B.
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości