[is200] LSD Szpera oznaczenia.

Awatar użytkownika
LinkPL
Lex Maniak
Posty: 793
Rejestracja: 9 lis 2010, o 00:59
Model Lexusa: RX 500h
Skąd:: Iłża
Kontakt:

Re: [is200] LSD Szpera oznaczenia.

Post autor: LinkPL »

Hmmm ...

Muszę was trochę zasmucić, ponieważ jeśli chodzi o przełożenie napędu lsd, to nie jest szpera ... i tak się tego nie nazywa. Jest to wynalazek Toyoty, który działa trochę podobnie, ale nie spina sztywno napędów, tylko jest to przekładnia o ograniczonym ruchu. Nie wiem dokładnie na jakiej zasadzie to działa, ale mam coś takiego w swoim 4 runner-ze. Szukałem tego, ale ciężko cokolwiek znaleźć. W mojej sztuce akurat nie ma tego oznaczenia, i tylnego mostu od środka nie widziałem ... jeszcze. Łatwo sprawdzić czy działa ;) Wystarczy podnieść na tylnym moście aby oba koła były w górze... Jeśli kręcąc jednym w prawo, drugie kręci się w lewą stronę tzn, że LSD nie ma w tym samochodzie, ale jeśli koła kręcą się w tym samym kierunku, tzn że musi być lsd. Jeśli kręci się tylko jedno tzn, że tylny most jest do roboty. Dobrze jest sprawdzać w dwie osoby, aby ta druga mogła przytrzymać drugie koło i zobaczyć czy przekładnia lsd działa prawidłowo... ponieważ może być sytuacja w której drugie koło kręcić się nie będzie przy użyciu lekkiej siły hamowania...
Ostatnio zmieniony 30 mar 2011, o 22:33 przez LinkPL, łącznie zmieniany 1 raz.
How far We can go ...
Awatar użytkownika
Ralfx
Lex Master
Posty: 1547
Rejestracja: 3 paź 2010, o 03:56
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: [is200] LSD Szpera oznaczenia.

Post autor: Ralfx »

Nie bardzo rozumiem. Jak sie nie używa? Do tej pory byłem przekonany że szpera i LSD to słowa zamienne. LSD nie spina Ci napędu "sztywno" chyba że masz 100% ale to tylko do driftu takie bajery sie kładzie. To działa tak że przenosi Ci moment tak aby nie bylo sytuacji że jedno koło się kręci a drugie stoi. Na tym polega mechanizm różnicowy o ograniczonym poslizgu (czyli LSD) i w seryjnych samochodach do codziennej jazdy kładzie się szpery 15-25%. Ja nadal jstem zdania że najłatwiej sprawdzać czy jest LSD ruszając na pełnym gazie i obejrzeć sobie ślady po ruszaniu jak są 2 jest szpera, jak 1 to nie ma.
Obrazek Dołącz do Lexus-Forum na facebook.com/lexus-forum
Awatar użytkownika
forest
Lex Master
Posty: 3692
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:09
Model Lexusa: stanced VIP
Skąd:: WeST
Kontakt:

Re: [is200] LSD Szpera oznaczenia.

Post autor: forest »

LinkPL pisze:Jeśli kręcąc jednym drugie kręci się w tą samą stronę tzn, że LSD nie ma w tym samochodzie, ale jeśli koła kręcą się w tym samym kierunku, tzn że musi być lsd. Jeśli kręci się tylko jedno tzn, że tylny most jest do roboty.
... albo źle coś czytam, albo nic z tego nie rozumiem. To jak się kręcą w TYM SAMYM KIERUNKU to jest LSD czy nie???
Ralfx pisze:Ja nadal jstem zdania że najłatwiej sprawdzać czy jest LSD ruszając na pełnym gazie i obejrzeć sobie ślady po ruszaniu jak są 2 jest szpera, jak 1 to nie ma.
no to wg. Twojej teorii mam LSD, a wg. oznaczenia z tabliczki nie mam...

ten temat dostarcza tylu wątpliwości że już wymiękam i zaczyna mnie to nudzić.... :pala:
SC430 '2002
Awatar użytkownika
LinkPL
Lex Maniak
Posty: 793
Rejestracja: 9 lis 2010, o 00:59
Model Lexusa: RX 500h
Skąd:: Iłża
Kontakt:

Re: [is200] LSD Szpera oznaczenia.

Post autor: LinkPL »

forest pisze:
LinkPL pisze:Jeśli kręcąc jednym drugie kręci się w tą samą stronę tzn, że LSD nie ma w tym samochodzie, ale jeśli koła kręcą się w tym samym kierunku, tzn że musi być lsd. Jeśli kręci się tylko jedno tzn, że tylny most jest do roboty.
... albo źle coś czytam, albo nic z tego nie rozumiem. To jak się kręcą w TYM SAMYM KIERUNKU to jest LSD czy nie???
Ralfx pisze:Ja nadal jstem zdania że najłatwiej sprawdzać czy jest LSD ruszając na pełnym gazie i obejrzeć sobie ślady po ruszaniu jak są 2 jest szpera, jak 1 to nie ma.
no to wg. Twojej teorii mam LSD, a wg. oznaczenia z tabliczki nie mam...

ten temat dostarcza tylu wątpliwości że już wymiękam i zaczyna mnie to nudzić.... :pala:

Już poprawiłem ;) Sam się z tym zamieszałem, dzięki za uwagę ;)
How far We can go ...
Prezes
Lex user
Posty: 86
Rejestracja: 20 paź 2010, o 18:22
Model Lexusa: IS 250
Skąd:: KOŁOBRZEG
Lokalizacja: KOŁOBRZEG
Kontakt:

Re: [is200] LSD Szpera oznaczenia.

Post autor: Prezes »

;)

Panowie to jak to wreszcie jest z ta szpera?

Prosze o podsumowanie debaty...
Awatar użytkownika
forest
Lex Master
Posty: 3692
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:09
Model Lexusa: stanced VIP
Skąd:: WeST
Kontakt:

Re: [is200] LSD Szpera oznaczenia.

Post autor: forest »

trzeba poprostu sprawdzić auto o oznakowaniu A02B i auto z A02A i sprawdzić czy faktycznie jeden ma szpere a drugi nie...
SC430 '2002
Awatar użytkownika
Ralfx
Lex Master
Posty: 1547
Rejestracja: 3 paź 2010, o 03:56
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: [is200] LSD Szpera oznaczenia.

Post autor: Ralfx »

Trzeba tak zrobić, jak będzie jakieś spotkanie :)
Obrazek Dołącz do Lexus-Forum na facebook.com/lexus-forum
Prezes
Lex user
Posty: 86
Rejestracja: 20 paź 2010, o 18:22
Model Lexusa: IS 250
Skąd:: KOŁOBRZEG
Lokalizacja: KOŁOBRZEG
Kontakt:

Re: [is200] LSD Szpera oznaczenia.

Post autor: Prezes »

Witam.
Znalazlem cos takiego..moze tutaj jest cos podane czy szpera jest czy jej nie ma ;)

Slaba jakosc , bo niestety fotki robione szybko telefonem ...
Załączniki
20110414164.jpg
20110414163.jpg
20110414162.jpg
demolik
Nowy lex user
Posty: 13
Rejestracja: 11 lip 2011, o 11:34
Model Lexusa: brak
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Re: [is200] LSD Szpera oznaczenia.

Post autor: demolik »

A czy ktoś z was wie może jak odróżnić z zewnątrz dyfer z LSD od dyfra bez LSD?
Ze względu na fakt że łatwej kupić is'a bez LSD, rozważam kupno takiej wersji i podmianę dyfra na dyfer ze szperą.
Awatar użytkownika
dS
Lex Master
Posty: 2932
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:30
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Wołomin
Kontakt:

Re: [is200] LSD Szpera oznaczenia.

Post autor: dS »

na ścianie grodziowej, na środku pod szybą, masz tabliczkę i na niej jest informacja czy jest LSD czy go nie ma
na 1 stronie tego tematu masz info co oznacza jaki kod a nawet foto tej tabliczki
"Nie masz talentu? Zawsze możesz pokazać cycki."
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości