[IS 200] Denerwujące odgłosy w zawieszeniu

Awatar użytkownika
michalm320
Lex Master
Posty: 1249
Rejestracja: 20 lip 2011, o 21:20
Model Lexusa: Celica VII
Skąd:: Tomaszów Maz./Turek
Kontakt:

Re: [IS 200] Denerwujące odgłosy w zawieszeniu

Post autor: michalm320 »

Więc może skrzypią mocowania stabilizatora? Podczas hamowania są na tyle obciążone że zaczynają skrzypieć.
Obrazek
tomekb
Lex Master
Posty: 2643
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: Avensis t25 1,8 aut, rx300 2gen.
Skąd:: Sosnowiec, Będzin
Lokalizacja: Sosnowiec, Będzin
Kontakt:

Re: [IS 200] Denerwujące odgłosy w zawieszeniu

Post autor: tomekb »

Wcześniej zrobilem mocowanie drazka kierowniczego i 4 wahacze
Dziś Lex-Klinika-Śląsk zainstalowała mi nowe amortyzatorki TOKICO i auto duzo lepiej sie prowadzi :) trzeba szukać teraz amorów do tyłu by zobic docelowo komplecik :)
Stuki są duzo mniejsze oraz wystepuja żadziej ale dalej są juto jeszce 2 wahacze dolne proste zrobie i zobaczymy co z tego wyjdzie
Cały przód bedzie nowy
Awatar użytkownika
michalm320
Lex Master
Posty: 1249
Rejestracja: 20 lip 2011, o 21:20
Model Lexusa: Celica VII
Skąd:: Tomaszów Maz./Turek
Kontakt:

Re: [IS 200] Denerwujące odgłosy w zawieszeniu

Post autor: michalm320 »

Ja w swoim Lexie problem skrzypienia mam nadzieje że rozwiązałem. Dzisiaj rozebrałem wszystkie zaciski, wszystko poczyściłem, zrobiłem pływania cylinderków, nasmarowałem co trzeba i skrzypienia nie ma. Mam nadzieje że szybko nie wróci.
Obrazek
tomekb
Lex Master
Posty: 2643
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: Avensis t25 1,8 aut, rx300 2gen.
Skąd:: Sosnowiec, Będzin
Lokalizacja: Sosnowiec, Będzin
Kontakt:

Re: [IS 200] Denerwujące odgłosy w zawieszeniu

Post autor: tomekb »

Wahacze dolne zainstalowane metaliczny trzask zniknol zostaly ciche stuki ktore są zdiagnozowane jako zepsuty drążek kierowniczy. Oczywiście pobiegłem do sklepu po nowy kupiłem YAMATO ale okazało sie ze mi sprzedali za długi tzn od gs300 prawdopodobnie jest źle skatalogowany w katalogu JC jutro wrzóce numey jakie nie pasuja do Ia i tu następny problem ciężko znaleść drążki do ISa. zajmę sie tym tematem w tym tygodniu po urlopie ale mze być ciezko gdyż kolega sergiusz miał juz ten problem w ostatecznosci drazek od gsa skróce i zobaczymy jaki bedize efekt. Na nowym zawieszeniu poprostu sie plynie

P.S.
Regenerowałem wahacze w kilku warsztatach na śląsku już w życiu ale NAJLEPIEJ udało sie to STAXHOWI z LEX-KLINIKI po ocenie organoleptycznej oraz po założeniu do ałta jestem wstanie to stwierdzic teraz zobacyzmy ile wytrzymaja poprzednie wytrzymały 15000km nie polecam zakladu z PIEKAR ŚLĄSKICH nie pamietam adresu poszukam to napisze
Awatar użytkownika
michalm320
Lex Master
Posty: 1249
Rejestracja: 20 lip 2011, o 21:20
Model Lexusa: Celica VII
Skąd:: Tomaszów Maz./Turek
Kontakt:

Re: [IS 200] Denerwujące odgłosy w zawieszeniu

Post autor: michalm320 »

Ma ktoś z Was doświadczenia z amortyzatorami KYB? Ja u siebie założyłem na przód (stare pukały) jakieś 7-10 tyś km temu razem ze sprężynami Vogtland -35mm. Po wymianie pukanie a nawet walenie ustało a teraz znowu się pojawiło delikatne pukanie z prawej strony. I tak się zastanawiam czy to nie wina tych amorów. Kumpel w Mercedesie też założył KYB i też po jakimś niedługim czasie zaczęło coś pukać. Jak jadę z pasażerem z przodu to jakby pukanie zanika. Co myślicie???
Obrazek
rsz1981/2
Lex user
Posty: 256
Rejestracja: 1 sty 2012, o 22:38
Model Lexusa: GS300
Skąd:: M-je
Kontakt:

Re: [IS 200] Denerwujące odgłosy w zawieszeniu

Post autor: rsz1981/2 »

Panowie ja mam następujący problem. Kola na wprost, delikatne ruchy kierownica lewo-prawo i slychac delikatne metaliczne stuki z okolicy przedniego lewego koła.
Diagnosta uparcie przekonuje,że wszystko OK.Teraz przy tych samych ruchach kierą słychać delikatne skrzypienie.
Jakieś sugestie?Czyżby sworzeń wahacza dolnego?
Ostatnio zmieniony 14 paź 2012, o 00:11 przez rsz1981/2, łącznie zmieniany 1 raz.
Noclegi nad morzem!!! CLIFF HOUSE Międzyzdroje-pok.1,2,3 i 4-osobowe, apartament 5-osobowy
Więcej informacji PW lub 535-550-888
Awatar użytkownika
legato97
Administrator
Posty: 3747
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: GS300,GS430,RX400,CT
Skąd:: OLSZTYN
Kontakt:

Odp: [IS 200] Denerwujące odgłosy w zawieszeniu

Post autor: legato97 »

A rsz masz isa teraz?
rsz1981/2
Lex user
Posty: 256
Rejestracja: 1 sty 2012, o 22:38
Model Lexusa: GS300
Skąd:: M-je
Kontakt:

Re: [IS 200] Denerwujące odgłosy w zawieszeniu

Post autor: rsz1981/2 »

Wiem, że temat dla IS200 ale nie chcę zaśmiecać forum zakładając nowego tematu skoro osoby posiadające GSy również się tutaj już wypowiadały :)
Noclegi nad morzem!!! CLIFF HOUSE Międzyzdroje-pok.1,2,3 i 4-osobowe, apartament 5-osobowy
Więcej informacji PW lub 535-550-888
Awatar użytkownika
maniek_ls400
Lex Master
Posty: 1478
Rejestracja: 7 cze 2011, o 23:19
Model Lexusa: W221 S500
Skąd:: Piaseczno
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Re: [IS 200] Denerwujące odgłosy w zawieszeniu

Post autor: maniek_ls400 »

michalm320 pisze:Ma ktoś z Was doświadczenia z amortyzatorami KYB? Ja u siebie założyłem na przód (stare pukały) jakieś 7-10 tyś km temu razem ze sprężynami Vogtland -35mm. Po wymianie pukanie a nawet walenie ustało a teraz znowu się pojawiło delikatne pukanie z prawej strony. I tak się zastanawiam czy to nie wina tych amorów. Kumpel w Mercedesie też założył KYB i też po jakimś niedługim czasie zaczęło coś pukać. Jak jadę z pasażerem z przodu to jakby pukanie zanika. Co myślicie???
Czy wymieniając amory wymieniłeś też górne mocowania ? W LS i GS są w tych 'czapach' łożyska i kolega Barteg10ggmiał małe przejscia z ASO dzieki temu..
Ostatnio zmieniony 14 paź 2012, o 10:29 przez maniek_ls400, łącznie zmieniany 1 raz.
Mariusz M.
Sprzedam części do LS430 2001 President Tel. 606-103-211
Awatar użytkownika
michalm320
Lex Master
Posty: 1249
Rejestracja: 20 lip 2011, o 21:20
Model Lexusa: Celica VII
Skąd:: Tomaszów Maz./Turek
Kontakt:

Re: [IS 200] Denerwujące odgłosy w zawieszeniu

Post autor: michalm320 »

W IS nie ma łożysk w górnych mocowaniach, jest tylko kawał gumy i to wszystko
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości