[IS 200] Denerwujące odgłosy w zawieszeniu

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
maniek_ls400
Lex Master
Posty: 1478
Rejestracja: 7 cze 2011, o 23:19
Model Lexusa: W221 S500
Skąd:: Piaseczno
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Re: [IS 200] Denerwujące odgłosy w zawieszeniu

Post autor: maniek_ls400 »

michalm320 pisze:W IS nie ma łożysk w górnych mocowaniach, jest tylko kawał gumy i to wszystko
A czy ten kawał gumy nie może być wibity przez lata pracy amora ? Jesli tylko kawał gumy to pewnie też nie kosztuje majątku ?
Mariusz M.
Sprzedam części do LS430 2001 President Tel. 606-103-211
Awatar użytkownika
klexus
Lex Master
Posty: 1713
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:01
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Silesia
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: [IS 200] Denerwujące odgłosy w zawieszeniu

Post autor: klexus »

rsz1981/2 pisze:Panowie ja mam następujący problem. Kola na wprost, delikatne ruchy kierownica lewo-prawo i slychac delikatne metaliczne stuki z okolicy przedniego lewego koła.
Diagnosta uparcie przekonuje,że wszystko OK.Teraz przy tych samych ruchach kierą słychać delikatne skrzypienie.
Jakieś sugestie?Czyżby sworzeń wahacza dolnego?
Stawiam na dolne sworznie, jak skrzypią to ich żywot dobiegł końca
tomekb
Lex Master
Posty: 2643
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: Avensis t25 1,8 aut, rx300 2gen.
Skąd:: Sosnowiec, Będzin
Lokalizacja: Sosnowiec, Będzin
Kontakt:

Re: [IS 200] Denerwujące odgłosy w zawieszeniu

Post autor: tomekb »

klexus pisze:
rsz1981/2 pisze:Panowie ja mam następujący problem. Kola na wprost, delikatne ruchy kierownica lewo-prawo i slychac delikatne metaliczne stuki z okolicy przedniego lewego koła.
Diagnosta uparcie przekonuje,że wszystko OK.Teraz przy tych samych ruchach kierą słychać delikatne skrzypienie.
Jakieś sugestie?Czyżby sworzeń wahacza dolnego?
Stawiam na dolne sworznie, jak skrzypią to ich żywot dobiegł końca
tak samo jak Tomek, a co do zawieszenia w isie ja się dużo dowiedziałem dopiero po rozpięciu zawieszenia bo w wielowahaczu na szarpakach ciężko coś wyczuć, Robert lata robią swoje
maniek_ls400 pisze:
michalm320 pisze:W IS nie ma łożysk w górnych mocowaniach, jest tylko kawał gumy i to wszystko
A czy ten kawał gumy nie może być wibity przez lata pracy amora ? Jesli tylko kawał gumy to pewnie też nie kosztuje majątku ?
na pewno lepiej ją wymienić koszt około 150pln guma parcieje i amor się inaczej układa
Awatar użytkownika
akira
Lex user
Posty: 133
Rejestracja: 3 sty 2011, o 06:22
Model Lexusa: GS 300 w najszybszym kolorze ;)
Skąd:: Łódź
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: [IS 200] Denerwujące odgłosy w zawieszeniu

Post autor: akira »

Nie chcę zakładać nowego tematu, bo był już taki ze zbiorowym zamówieniem i został zamknięty a na PW nikt nie odpowiada.
Orientuje się ktoś gdzie i w jakiej cenie dostanę prowadnice/sworznie przedniego zacisku hamulcowego do IS 200?
Po ostatnim czyszczeniu denerwujące luzy zacisk dostał i na dziurach irytuje.
Pozdrawiam :ok:
Awatar użytkownika
michalm320
Lex Master
Posty: 1249
Rejestracja: 20 lip 2011, o 21:20
Model Lexusa: Celica VII
Skąd:: Tomaszów Maz./Turek
Kontakt:

Re: [IS 200] Denerwujące odgłosy w zawieszeniu

Post autor: michalm320 »

Panowie zrobiło się zimno w zasadzie z dnia na dzień... i tak też z dnia na dzień zaczęło napierdalać w prawym przednim kole. Słychać to najbardziej jak dojeżdżam do świateł gdzie jest pofalowany asfalt. Na diagnostyce oczywiście nic nie wykazuje. Amory mają ok max 10tyś km (KYB), dolne sworznie wymieniałem rok temu, łączniki też. Powiedzcie mi jak w IS200 objawiają się zużyte gumy na stabilizatorze. I przy okazji od czego można je dopasować bo podobno zamienników nie ma a ori są drogie jak na niewielkie kawałki gumy. Z góry dzięki. Pzdr
Obrazek
Awatar użytkownika
klexus
Lex Master
Posty: 1713
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:01
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Silesia
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: [IS 200] Denerwujące odgłosy w zawieszeniu

Post autor: klexus »

michalm320 pisze:Panowie zrobiło się zimno w zasadzie z dnia na dzień... i tak też z dnia na dzień zaczęło napierdalać w prawym przednim kole. Słychać to najbardziej jak dojeżdżam do świateł gdzie jest pofalowany asfalt. Na diagnostyce oczywiście nic nie wykazuje. Amory mają ok max 10tyś km (KYB), dolne sworznie wymieniałem rok temu, łączniki też. Powiedzcie mi jak w IS200 objawiają się zużyte gumy na stabilizatorze. I przy okazji od czego można je dopasować bo podobno zamienników nie ma a ori są drogie jak na niewielkie kawałki gumy. Z góry dzięki. Pzdr

sprawdz górne wachacze, u mnie prawy jest do wymiany a na szarpakach nie był w stanie sprawdzić bo za bardzo auto siedzi i nie miał jak łapy wsadzić.
Skręć kołami chwyć za sworzeń górnego wahacza i szarpnij za koło,
W aso gumy stabilizatora do GS-a jak sie nie mylę płaciłem 60zł
Marchol
Lex Driver
Posty: 515
Rejestracja: 22 sie 2011, o 23:02
Model Lexusa: is 200
Skąd:: Ruda Śląska
Kontakt:

Re: [IS 200] Denerwujące odgłosy w zawieszeniu

Post autor: Marchol »

michalm320 pisze:Panowie zrobiło się zimno w zasadzie z dnia na dzień... i tak też z dnia na dzień zaczęło napierdalać w prawym przednim kole. Słychać to najbardziej jak dojeżdżam do świateł gdzie jest pofalowany asfalt. Na diagnostyce oczywiście nic nie wykazuje. Amory mają ok max 10tyś km (KYB), dolne sworznie wymieniałem rok temu, łączniki też. Powiedzcie mi jak w IS200 objawiają się zużyte gumy na stabilizatorze. I przy okazji od czego można je dopasować bo podobno zamienników nie ma a ori są drogie jak na niewielkie kawałki gumy. Z góry dzięki. Pzdr
Przednia guma stabilizatora ma symbol TSB-771(oem 48815-51010) w firmie Febest (http://fe-best.de/index.php?page=catalog&pid=196) , zamówić elementy można na stronce http://www.toko.pl/index.php/pl/, albo bezpośrednio u Pana Rafała Turskiego rafal.turski@eurotradeplus.pl, ceny nie znam, ale pewnie będzie to jakieś 15-16 zł ...
Obrazek
Awatar użytkownika
michalm320
Lex Master
Posty: 1249
Rejestracja: 20 lip 2011, o 21:20
Model Lexusa: Celica VII
Skąd:: Tomaszów Maz./Turek
Kontakt:

Re: [IS 200] Denerwujące odgłosy w zawieszeniu

Post autor: michalm320 »

Marchol pisze: Przednia guma stabilizatora ma symbol TSB-771(oem 48815-51010) w firmie Febest (http://fe-best.de/index.php?page=catalog&pid=196) , zamówić elementy można na stronce http://www.toko.pl/index.php/pl/, albo bezpośrednio u Pana Rafała Turskiego rafal.turski@eurotradeplus.pl, ceny nie znam, ale pewnie będzie to jakieś 15-16 zł ...
Dziękuję Ci dobry człowieku :piwko:
Obrazek
Marchol
Lex Driver
Posty: 515
Rejestracja: 22 sie 2011, o 23:02
Model Lexusa: is 200
Skąd:: Ruda Śląska
Kontakt:

Re: [IS 200] Denerwujące odgłosy w zawieszeniu

Post autor: Marchol »

michalm320 pisze:
Marchol pisze: Przednia guma stabilizatora ma symbol TSB-771(oem 48815-51010) w firmie Febest (http://fe-best.de/index.php?page=catalog&pid=196) , zamówić elementy można na stronce http://www.toko.pl/index.php/pl/, albo bezpośrednio u Pana Rafała Turskiego rafal.turski@eurotradeplus.pl, ceny nie znam, ale pewnie będzie to jakieś 15-16 zł ...
Dziękuję Ci dobry człowieku :piwko:
Nie ma problem :ok: tak mi dałeś do myślenia tym stabilizatorem przednim, bo wymieniam cały zawias z przodu ale ten element akurat pominąłem... zobaczymy, jak dalej coś będzie tłukło to przynajmniej za dużo elementów nie zostanie do wymiany :szyja:
Obrazek
Awatar użytkownika
michalm320
Lex Master
Posty: 1249
Rejestracja: 20 lip 2011, o 21:20
Model Lexusa: Celica VII
Skąd:: Tomaszów Maz./Turek
Kontakt:

Re: [IS 200] Denerwujące odgłosy w zawieszeniu

Post autor: michalm320 »

Marchol pisze:
Nie ma problem :ok: tak mi dałeś do myślenia tym stabilizatorem przednim, bo wymieniam cały zawias z przodu ale ten element akurat pominąłem... zobaczymy, jak dalej coś będzie tłukło to przynajmniej za dużo elementów nie zostanie do wymiany :szyja:
Też się dawno tym nie interesowałem. Niby jak się patrzy na tą gumę to wygląda ok, ale podobno gumy staba tak mają, że wyglądają ok a są wyjebane. Napisałem maila to tego Pana z pytaniem o ceny i dostępność. Jak się okaże groszowa sprawa to wymienię profilaktycznie. Ogólnie dziwna sprawa. Jak było ciepło to ledwie było coś słychać, jak temp. spadła do -2 st. to wali jak cholera. Tłumacze sobie to tym że guma stwardniała, skurczyła się i daje taki dźwięki.
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości