[IS 200] Denerwujące odgłosy w zawieszeniu

Awatar użytkownika
stachulex
Lex Driver
Posty: 306
Rejestracja: 12 lut 2011, o 00:42
Model Lexusa: gs 300 mk1
Lokalizacja: poznan
Kontakt:

Re: [IS 200] Denerwujące odgłosy w zawieszeniu

Post autor: stachulex »

jesli to bedzie wina prowadnic to musisz je wymienic na nowe.niestety chyba tylko aso takie posiada.koszt miedzy 50-100pln
Obrazek
PRZEDNI NAPED JEST DLA DZIEWCZYNEK
carfun

Re: [IS 200] Denerwujące odgłosy w zawieszeniu

Post autor: carfun »

stachulex pisze:jesli to bedzie wina prowadnic to musisz je wymienic na nowe.niestety chyba tylko aso takie posiada.koszt miedzy 50-100pln
No to nie ma kłopotu - od razu je zamówię jeśli są w takiej cenie - to konkretnie nazywa się prowadnica klocka?
Awatar użytkownika
stachulex
Lex Driver
Posty: 306
Rejestracja: 12 lut 2011, o 00:42
Model Lexusa: gs 300 mk1
Lokalizacja: poznan
Kontakt:

Re: [IS 200] Denerwujące odgłosy w zawieszeniu

Post autor: stachulex »

prowadnica zacisku sie to nazywa
Obrazek
PRZEDNI NAPED JEST DLA DZIEWCZYNEK
Awatar użytkownika
klexus
Lex Master
Posty: 1713
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:01
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Silesia
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: [IS 200] Denerwujące odgłosy w zawieszeniu

Post autor: klexus »

stachulex pisze:jesli to bedzie wina prowadnic to musisz je wymienic na nowe.niestety chyba tylko aso takie posiada.koszt miedzy 50-100pln
wydaje mi sie ze to nie odgłos z zacisków, tylko raczej zawieszenia bo to po prostu czuć pod nogami i nie jest to metaliczny odgłos tylko bardzo stłumiony, być może przy zglebowanym zawiasie tak jak u mnie po prostu dobija juz amor ale wątpie :(
carfun

Re: [IS 200] Denerwujące odgłosy w zawieszeniu

Post autor: carfun »

klexus pisze:
stachulex pisze:jesli to bedzie wina prowadnic to musisz je wymienic na nowe.niestety chyba tylko aso takie posiada.koszt miedzy 50-100pln
wydaje mi sie ze to nie odgłos z zacisków, tylko raczej zawieszenia bo to po prostu czuć pod nogami i nie jest to metaliczny odgłos tylko bardzo stłumiony, być może przy zglebowanym zawiasie tak jak u mnie po prostu dobija juz amor ale wątpie :(
Ja mam oem i nowe amory z mocowaniami - to zawias ( sworzeń, może łożysko) albo magiel - przy większych prędkościach dziś zauważyłem, że mam efekt jakby niedoważonego koła ( felgi super proste, wyważone koła i nowe opony ).
Muszę to zmęczyć bo wtedy w 100% będę cieszył się z tego auta - wrodzony perfekcjonizm :laugh1:
Choć myślałem, że jak wstawię auto do warsztatu do dojdziemy co i jak, wymienimy część i po krzyku, ale jak widać nie ma tak łatwo.
Awatar użytkownika
michalm320
Lex Master
Posty: 1249
Rejestracja: 20 lip 2011, o 21:20
Model Lexusa: Celica VII
Skąd:: Tomaszów Maz./Turek
Kontakt:

Re: [IS 200] Denerwujące odgłosy w zawieszeniu

Post autor: michalm320 »

Podepnę się pod temat co by nowego nie zakładać. U mnie w zawieszeniu przednim podczas hamowania na skręconych kołach i przejeżdżaniu po nierównościach (nie dziurach) słychać wyraźne skrzypienie. Na równym asfalcie tego nie ma, na prostych kołach też nie ma nawet po nierównej nawierzchni. Wydaje mi się że to występuje tylko jak hamuje. Obstawiam sworznie a Wy?
Obrazek
tomekb
Lex Master
Posty: 2643
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: Avensis t25 1,8 aut, rx300 2gen.
Skąd:: Sosnowiec, Będzin
Lokalizacja: Sosnowiec, Będzin
Kontakt:

Re: [IS 200] Denerwujące odgłosy w zawieszeniu

Post autor: tomekb »

moga byc sworznuie ale i nie musza bo ja sie z tym mecze od maja zrobilem juz wszystkie sworznie wahacze oraz mocowanie magla i dalej to jest teraz pora na amory i ich mocowania badz łozyska macpersona ale dam sobie tydzien spokoju
Awatar użytkownika
michalm320
Lex Master
Posty: 1249
Rejestracja: 20 lip 2011, o 21:20
Model Lexusa: Celica VII
Skąd:: Tomaszów Maz./Turek
Kontakt:

Re: [IS 200] Denerwujące odgłosy w zawieszeniu

Post autor: michalm320 »

tomekb pisze:moga byc sworznuie ale i nie musza bo ja sie z tym mecze od maja zrobilem juz wszystkie sworznie wahacze oraz mocowanie magla i dalej to jest teraz pora na amory i ich mocowania badz łozyska macpersona ale dam sobie tydzien spokoju
Tak przy okazji. Powiedz mi w jakich cenach są te elementy zawieszenia które wymieniłeś? Kładłeś zamienniki czy ASO? Wahacze mają wymienne tuleje czy trzeba całe wahacze zmieniać?
Obrazek
tomekb
Lex Master
Posty: 2643
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: Avensis t25 1,8 aut, rx300 2gen.
Skąd:: Sosnowiec, Będzin
Lokalizacja: Sosnowiec, Będzin
Kontakt:

Re: [IS 200] Denerwujące odgłosy w zawieszeniu

Post autor: tomekb »

wszystko poddałem regeneracji
Awatar użytkownika
konik_80
Lex Driver
Posty: 426
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:13
Model Lexusa: kiedyś IS200 obecnie Avensis T25
Skąd:: Szkocja
Lokalizacja: Szkocja / Stargard Szczec
Kontakt:

Re: [IS 200] Denerwujące odgłosy w zawieszeniu

Post autor: konik_80 »

michalm320 pisze:Podepnę się pod temat co by nowego nie zakładać. U mnie w zawieszeniu przednim podczas hamowania na skręconych kołach i przejeżdżaniu po nierównościach (nie dziurach) słychać wyraźne skrzypienie. Na równym asfalcie tego nie ma, na prostych kołach też nie ma nawet po nierównej nawierzchni. Wydaje mi się że to występuje tylko jak hamuje. Obstawiam sworznie a Wy?
Ja bym najpierw sprawdził prowadnice hamulców - u mnie jak się zapiekły były bardzo podobne objawy
tomekb pisze:moga byc sworznuie ale i nie musza bo ja sie z tym mecze od maja zrobilem juz wszystkie sworznie wahacze oraz mocowanie magla i dalej to jest teraz pora na amory i ich mocowania badz łozyska macpersona ale dam sobie tydzien spokoju
IS nie ma łożysk mcphersonów - amortyzator podczas skręcania pozostaje w jednej pozycji - zaleta wielowahaczowego zawieszenia. Jest tylko poduszka która nie wydaje żadnych dźwięków ;) Jeśli coś puka to może to być amorek.
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości