Chłodnica skrzyni IS 300

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
swiezy21
Nowy lex user
Posty: 15
Rejestracja: 13 lut 2016, o 12:55
Model Lexusa: IS 300 SportCross
Skąd:: Wąbrzeźno
Kontakt:

Chłodnica skrzyni IS 300

Post autor: swiezy21 »

Witam wszystkich. Jestem nowy i to mój pierwszy temat. Szukałem już na forum info, ale w sumie nic nie znalazłem. Mam pytanie. W moim aucie węże od skrzyni idą do takiego jakby wymiennika (chłodniczki), która jest przykręcona do bloku silnika. Jak auto jest jeszcze nie zagrzane to skrzynia zmienia biegi pięknie, jak jest gorący silnik to trochę gorzej. Tak sobie myślę czy nie lepszym rozwiązaniem było by założenie osobnej chłodnicy przed chłodnicą wody i do niej podpiąć węże od skrzyni? Wiem, że dużo ludzi stosuje takie rozwiązanie w autach, które trochę ciężej pracują. Rozwiązanie fabryczne wydaje mi się dziwne i chyba mało wydajne. Co myślicie o takim rozwiązaniu?
Nigdy nie patrz na nikogo z góry chyba, że właśnie pomagasz mu wstać
iwan920
Lex user
Posty: 24
Rejestracja: 24 maja 2015, o 21:57
Model Lexusa: IS200
Skąd:: południe
Kontakt:

Re: Chłodnica skrzyni IS 300

Post autor: iwan920 »

Podbijam pytanie. Ktoś zmieniał chłodzenie skrzyni w swoim is300?
rke71608
Nowy lex user
Posty: 4
Rejestracja: 24 gru 2018, o 14:49
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Chłodnica skrzyni IS 300

Post autor: rke71608 »

Można dołożyć dodatkową chłodnicę oleju albo kompletnie zamiast tego wymiennika ciepła spod chłodnicy (wtedy oba węże przepinamy do nowej chłodnicy, odpalamy, na rozgrzanym uzupełniamy olej i działa) albo jako dodatkowe chłodzenie (wtedy jeden z węży wymiennika przecinamy i dajemy na przedłużkach do nowej chłodnicy i z powrotem do skrzyni. Ale najpierw pytanie czy jest sens, czy rzeczywiście olej skrzyni się przegrzewa. Wypadałoby sprawdzić temperaturę w czasie jazdy ,nie wiem jak w IS300 ale w IS200 da się to zrobić ELM327 + appką Car Scanner. Kolejny temat że problemy skrzyni po rozgrzaniu to może być pierwszy dzwonek innego problemu. Dawno nie zmieniany, przepalony olej, problem w module , zaworów itp. zacząłbym od zmiany oleju ,najlepiej dynamicznie.

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka
Pawcio1979
Lex Driver
Posty: 381
Rejestracja: 27 wrz 2017, o 18:31
Model Lexusa: GS300 MkII
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: Chłodnica skrzyni IS 300

Post autor: Pawcio1979 »

Tylko jaka temp oleju jest właściwa?
Alkohol niszczy skórę........głównie na kolanach i łokciach.
Awatar użytkownika
eusebio18
Nowy lex user
Posty: 4
Rejestracja: 16 gru 2020, o 16:43
Model Lexusa: RX 450h
Skąd:: Zielona Góra
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Chłodnica skrzyni IS 300

Post autor: eusebio18 »

Chłodnica w samochodzie http://centrumauto.pl/marka/1-100102--chlodnica-wody w pośredni sposób współpracuje z silnikiem, dlatego jej prawidłowe działanie jest niezwykle ważne dla sprawności pojazdu. To rodzaj wymiennika ciepła – w czasie pracy silnika temperatura znacząco wzrasta, co mogłoby prowadzić do jego przepalenia, gdyby nie układ chłodniczy. Dbajmy o nią jak tyko możemy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości