[IS 200] System SNOW & TRC kontrola Trakcji

Awatar użytkownika
Travis
Lex Master
Posty: 1441
Rejestracja: 8 gru 2010, o 14:33
Model Lexusa: GS430 MK3
Skąd:: Nowy Targ
Lokalizacja: Nowy Targ
Kontakt:

Re: [IS 200] System SNOW & TRC kontrola Trakcji

Post autor: Travis »

Lukas pisze:Haa, no właśnie, mam vsc.

I wygląda u mnie to trochę inaczej:

Przy włączonym snow auto jest mniej podatne na gaz ( zamulone).

SNOW+TRC off = jazda bokiem ale nie zawsze ( chyba mam coś z żyroskopem) . Raz idzie bokiem a raz włącza sie vsc i dupa.

Jak wyjeżdżam rano od siebie z garażu w prawo to przy włączonym snow i wyłączonym trc auto pięknie leci bokiem i mogę kontrować jak tylko chcę i jest spoko ale jak mam wyłączone wszystko tzn snow off i trc off to niestety ale chyba vsc działa bo za cholercie nie da się postawić bokiem.

Chyba faktycznie żeby polatać bokami to muszę wyjąc bezpiecznik, heh.
Czyli nie ma włącznika/wyłącznika w środku tak? Czyli w tamtym temacie na bank chodziło i VSC :/
Awatar użytkownika
bulikcbr
Lex user
Posty: 288
Rejestracja: 15 mar 2012, o 20:42
Model Lexusa: był IS 200 jest RX 400
Skąd:: Gliwice
Kontakt:

Re: [IS 200] System SNOW & TRC kontrola Trakcji

Post autor: bulikcbr »

Panowie kiedy jest włączone SNOW? Jak się swieci na desce?Wczoraj na wyłaczonym TRC 2bieg gaz w podłoge i auto miele bez względu czy SNOW świeci czy nie.Czy SNOW dział tylko na 1-szym biegu?
Awatar użytkownika
michalm320
Lex Master
Posty: 1249
Rejestracja: 20 lip 2011, o 21:20
Model Lexusa: Celica VII
Skąd:: Tomaszów Maz./Turek
Kontakt:

Re: [IS 200] System SNOW & TRC kontrola Trakcji

Post autor: michalm320 »

bulikcbr pisze:Panowie kiedy jest włączone SNOW? Jak się swieci na desce?Wczoraj na wyłaczonym TRC 2bieg gaz w podłoge i auto miele bez względu czy SNOW świeci czy nie.Czy SNOW dział tylko na 1-szym biegu?
Snow jest włączone jak się pali kontrolka. TRC jest wyłączone jak się pali kontrolka. Oczywiście to mielenie na 2 biegu występuje na śniegu/lodzie? Bo na asfalcie na 2 biegu nie mieli za specjalnie. Snow działa na każdym biegu a jego zadaniem jest nie otwierać za bardzo przepustnicy, czuć że auto takie zmulone jest
Obrazek
grucha2666
Lex Driver
Posty: 457
Rejestracja: 6 maja 2012, o 22:53
Model Lexusa: IS 300
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: [IS 200] System SNOW & TRC kontrola Trakcji

Post autor: grucha2666 »

Mam pytanie: mam IS 200, który podobno nie ma VSC ale ostatnio jechałem po wilgotnej drodze i na długim łuku auto wpadło w podsterowność i (bez dotykania hamulca/gazu) przyhamowane zostały koła i było słychać jak przednie koło zostaje spowalniane (troche jakby abs ale na 100% nie nacisnąłem hamulca). Co to mogło być???
Awatar użytkownika
Damian87
Lex Driver
Posty: 687
Rejestracja: 11 lip 2011, o 14:53
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: łódzkie
Kontakt:

Odp: [IS 200] System SNOW & TRC kontrola Trakcji

Post autor: Damian87 »

grucha2666 pisze:Mam pytanie: mam IS 200, który podobno nie ma VSC ale ostatnio jechałem po wilgotnej drodze i na długim łuku auto wpadło w podsterowność i (bez dotykania hamulca/gazu) przyhamowane zostały koła i było słychać jak przednie koło zostaje spowalniane (troche jakby abs ale na 100% nie nacisnąłem hamulca). Co to mogło być???
To było TRC- kontrola trakcji.
grucha2666
Lex Driver
Posty: 457
Rejestracja: 6 maja 2012, o 22:53
Model Lexusa: IS 300
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: [IS 200] System SNOW & TRC kontrola Trakcji

Post autor: grucha2666 »

trc działa również na przednie koła?
tomekb
Lex Master
Posty: 2643
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: Avensis t25 1,8 aut, rx300 2gen.
Skąd:: Sosnowiec, Będzin
Lokalizacja: Sosnowiec, Będzin
Kontakt:

Re: [IS 200] System SNOW & TRC kontrola Trakcji

Post autor: tomekb »

Tak jest powiązany z abs taka namiastka vsc
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości