[IS 200] System SNOW & TRC kontrola Trakcji

carsik
Lex Master
Posty: 1051
Rejestracja: 24 sie 2012, o 20:45
Model Lexusa: IS200
Skąd:: GT4 Warszawa
Kontakt:

Re: [IS 200] System SNOW & TRC kontrola Trakcji

Post autor: carsik »

no niestety, u mnie było raz nieszczęście gdy zbyt mocno przycisnąłem na dwójce podczas przyśpieszania w okolicach 30 na godzinę a znalazłem się nieoczekiwanie tyłem w stronę kierunku jazdy, TRC nie zdążyło zadziałać a widać Torsen przerzucił power na lewe tylne koło i było pozamiatane.
www.gt4serwis.pl 695 13 25 28
Chiptuning również DENSO, serwis DPF, EGR i wszystkich funkcji sterownika silnika, pełny serwis mechaniki i elektroniki.
Awatar użytkownika
michalm320
Lex Master
Posty: 1249
Rejestracja: 20 lip 2011, o 21:20
Model Lexusa: Celica VII
Skąd:: Tomaszów Maz./Turek
Kontakt:

Re: [IS 200] System SNOW & TRC kontrola Trakcji

Post autor: michalm320 »

Ja w zeszłą zimę chciałem kilka bączków wykręcić... pojechałem na parking, trochę lodu i chyba śniegu, koła skręcone gaz i dupa...zero poślizgu...myślę sobie jakie to auto słabe że nawet na lodzie nie pójdzie bokiem. Po chwili się skapowałem że TRC załączone. Po wyłączeniu kręcił się aż miło... w sumie to nawet mam filmik nakręcony z moich poczynań więc teoretycznie jak by ktoś chciał dla porównania zobaczyć co i jak to mogę go załączyć.
Obrazek
grucha2666
Lex Driver
Posty: 457
Rejestracja: 6 maja 2012, o 22:53
Model Lexusa: IS 300
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: [IS 200] System SNOW & TRC kontrola Trakcji

Post autor: grucha2666 »

ja jakiś czas temu na ulicy lekko pokrytej wodą dodałem gazu na łuku i bokiem leciałem na dwu-pasmówce... :) kontrowałem kierą żeby w latarnie nie walnąć więc samochód latał po całej drodze.. (a mina gościa w Fabii z tyłu była bezcenna :dance3: )
Awatar użytkownika
Damian87
Lex Driver
Posty: 687
Rejestracja: 11 lip 2011, o 14:53
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: łódzkie
Kontakt:

Re: [IS 200] System SNOW & TRC kontrola Trakcji

Post autor: Damian87 »

przy włączonej kontroli?
grucha2666
Lex Driver
Posty: 457
Rejestracja: 6 maja 2012, o 22:53
Model Lexusa: IS 300
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: [IS 200] System SNOW & TRC kontrola Trakcji

Post autor: grucha2666 »

no właśnie! włączona kontrola. szybko wcale nie jechałem temp około 10 stopni dobre opony!!! więc radzę uważać! ktoś kiedyś napisał że IS 200 ciężko postawić bokiem, ja uważam że jest to jeden z najłatwiej stawianych bokiem tylno napędowców ( tej klasie mocy)... głównie przez niedociążony tył. zobaczymy jak śnieg będzie bo na razie optymistą nie jestem..:) :dance3:
Awatar użytkownika
dead_beat
Lex Driver
Posty: 590
Rejestracja: 20 lut 2012, o 16:41
Model Lexusa: Stilo 2.4Abarth temporary
Skąd:: WWL
Lokalizacja: Starowola
Kontakt:

Odp: [IS 200] System SNOW & TRC kontrola Trakcji

Post autor: dead_beat »

Ja tam potwierdzam, mojego nawet jak nie miałem LSD w niektórych zakrętach stawiało bokiem, trakcja czasem nie zdąży zadziałać.

Wysłane przez MOTOBLUR™ za pomocą Tapatalk 2
Lukas
Lex user
Posty: 184
Rejestracja: 4 paź 2012, o 18:40
Model Lexusa: is300
Skąd:: Piaseczno
Kontakt:

Re: [IS 200] System SNOW & TRC kontrola Trakcji

Post autor: Lukas »

Witam,

Mam pytanko.

Pogoda widać jaka za oknem ;)

Jak autko (is300) powinno się zachowywać gdy mamy wciśnięty snow i wyłączone TRC?
Tzn. powinno latać bokami bez ingerecji?
I jak z załączonym snow i trc?
Bo u mnie przy włączonym jednym i drugim ciężko się jeździ ( cały czas tryka )

pozdrawiam
Awatar użytkownika
dommell
Lex Driver
Posty: 601
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:21
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Kielce, Warszawa
Lokalizacja: Kielce, Warszawa
Kontakt:

Re: [IS 200] System SNOW & TRC kontrola Trakcji

Post autor: dommell »

moim skromnym zdaniem, żeby sobie polatać :) to trzeba wyłączyć TRC i nie włączać Snow. Pierwsze jak wyłączysz to samochód nie będzie próbował wychodzić z poślizgu, a drugie ....po prostu będzie wyłączone :) Bo gdy włączasz Snow to jak bys pedału gazu nie wcisnął to komputer CIę ogranicza, żebyś np powoli ruszył. Tak na ludzki rozum robi z auta muła... więc na czymś takim to na pewno nie polatasz :P
Awatar użytkownika
Travis
Lex Master
Posty: 1441
Rejestracja: 8 gru 2010, o 14:33
Model Lexusa: GS430 MK3
Skąd:: Nowy Targ
Lokalizacja: Nowy Targ
Kontakt:

Re: [IS 200] System SNOW & TRC kontrola Trakcji

Post autor: Travis »

a mas VSC w is300? Kiedyś ktoś już opisywał że w 300 mimo że wyłączasz wszystkie kontrole coś tam działa i trzeba wyciągnąć bezpiecznik od czegoś. Temat chyba z przed 2 lat bodajże.
Lukas
Lex user
Posty: 184
Rejestracja: 4 paź 2012, o 18:40
Model Lexusa: is300
Skąd:: Piaseczno
Kontakt:

Re: [IS 200] System SNOW & TRC kontrola Trakcji

Post autor: Lukas »

Haa, no właśnie, mam vsc.

I wygląda u mnie to trochę inaczej:

Przy włączonym snow auto jest mniej podatne na gaz ( zamulone).

SNOW+TRC off = jazda bokiem ale nie zawsze ( chyba mam coś z żyroskopem) . Raz idzie bokiem a raz włącza sie vsc i dupa.

Jak wyjeżdżam rano od siebie z garażu w prawo to przy włączonym snow i wyłączonym trc auto pięknie leci bokiem i mogę kontrować jak tylko chcę i jest spoko ale jak mam wyłączone wszystko tzn snow off i trc off to niestety ale chyba vsc działa bo za cholercie nie da się postawić bokiem.

Chyba faktycznie żeby polatać bokami to muszę wyjąc bezpiecznik, heh.
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości