[IS200] Lekkie szarpanie przy ruszaniu

ODPOWIEDZ
carsik
Lex Master
Posty: 1051
Rejestracja: 24 sie 2012, o 20:45
Model Lexusa: IS200
Skąd:: GT4 Warszawa
Kontakt:

Re: [IS200] Lekkie szarpanie przy ruszaniu

Post autor: carsik »

wielokrotnie pisałem, że dostępne są dwa rodzaje AISINa na rynku, ale wszyscy wolą tańsze :biggrin2:
www.gt4serwis.pl 695 13 25 28
Chiptuning również DENSO, serwis DPF, EGR i wszystkich funkcji sterownika silnika, pełny serwis mechaniki i elektroniki.
Awatar użytkownika
twiti7
Lex user
Posty: 221
Rejestracja: 28 paź 2012, o 21:32
Model Lexusa: is200
Skąd:: wawa
Kontakt:

Re: [IS200] Lekkie szarpanie przy ruszaniu

Post autor: twiti7 »

carsik pisze:wielokrotnie pisałem, że dostępne są dwa rodzaje AISINa na rynku, ale wszyscy wolą tańsze :biggrin2:
A pisales jak w hurtowni poznać który jest który, bez zniżek ten był za około 900PLN
medyss
Lex Driver
Posty: 510
Rejestracja: 17 lis 2013, o 17:11
Model Lexusa: IS 200 Classic
Skąd:: mazowsze
Kontakt:

Re: [IS200] Lekkie szarpanie przy ruszaniu

Post autor: medyss »

ZielonyHG pisze:U mnie również wystepuje problem z szarpaniem, z tym że szarpie przy zmianie biegów z 1 na 2 i z 2 na 3, na wyższych jest ok. Zauwazyłem też że jak jade np. na 2 czy 3 lub 4 odpuszczę gaz, i dodam go z powrotem to szarpnie raz czy dwa razy. Bardziej wygląda mi to na luzy na układzie przeniesienia napędu. Ktoś ma podobnie?

U mnie to samo, póki co zdiagnozowałem lekko naderwaną poduszkę skrzyni biegów i luz w dyfrze, półosiach + luzy na tulejach dyfra i przodu wózka. Szczerze to nie wiem co z tym zrobić .....

Co do tematu, ile wytrzyma takie zregenerowane sprzęgło?
Awatar użytkownika
twiti7
Lex user
Posty: 221
Rejestracja: 28 paź 2012, o 21:32
Model Lexusa: is200
Skąd:: wawa
Kontakt:

Re: [IS200] Lekkie szarpanie przy ruszaniu

Post autor: twiti7 »

Takie szarpnięcia to mogą być własnie mocowania elementów przeniesienia napędu, luzy na dyferencjale podobnie mam w rav 4 żony ale to z 2000 roku auto z nie znanym przebiegiem.
Jak auto całe nie rdzewieje można się pobawić w poliuretan zwymiarowac elementy np febest - maja sporo elementów ale takiej sobie jakości.
GT4 maja elementy zawieszenia o gumach do wózka nie słyszałem ale pewnie gdzieś ktoś coś robił ew ASO :(

Co do sprzęgła spokojnie powinno wytrzymać. Tarcza ma nowe okładziny luka wszystko wygląda jak nowe sprzęgło jakieś zużycie ma tylko docisk. Sprzęgła było w takim stanie że mogłem zakładać bez regeneracji.
Awatar użytkownika
ZielonyHG
Lex user
Posty: 40
Rejestracja: 22 lis 2015, o 19:29
Model Lexusa: Lexus IS200
Skąd:: ok. Poznania
Kontakt:

Re: [IS200] Lekkie szarpanie przy ruszaniu

Post autor: ZielonyHG »

medyss pisze:
ZielonyHG pisze:U mnie również wystepuje problem z szarpaniem, z tym że szarpie przy zmianie biegów z 1 na 2 i z 2 na 3, na wyższych jest ok. Zauwazyłem też że jak jade np. na 2 czy 3 lub 4 odpuszczę gaz, i dodam go z powrotem to szarpnie raz czy dwa razy. Bardziej wygląda mi to na luzy na układzie przeniesienia napędu. Ktoś ma podobnie?

U mnie to samo, póki co zdiagnozowałem lekko naderwaną poduszkę skrzyni biegów i luz w dyfrze, półosiach + luzy na tulejach dyfra i przodu wózka. Szczerze to nie wiem co z tym zrobić .....

Co do tematu, ile wytrzyma takie zregenerowane sprzęgło?
Gumy tylnego wózka były wymieniane na nowe jakoś dwa miesiące temu, oczywiście na oryginalne od Toyoty. Żadnej poprawy nie zauważyłem :(
medyss
Lex Driver
Posty: 510
Rejestracja: 17 lis 2013, o 17:11
Model Lexusa: IS 200 Classic
Skąd:: mazowsze
Kontakt:

Re: [IS200] Lekkie szarpanie przy ruszaniu

Post autor: medyss »

a gumy trzymające dyfer? U mnie jest taki luz że każde lekkie odpuszczenie i muśniecie gazu powoduje głuche łupnięcie z tyłu. Dyfer się rusza góra dół na tych gumach ale czy tak ma byc to nie wiem dlatego pytam jak u was?
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości