[IS200] Lekkie szarpanie przy ruszaniu

Awatar użytkownika
dS
Lex Master
Posty: 2932
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:30
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Wołomin
Kontakt:

Re: [IS200] Lekkie szarpanie przy ruszaniu

Post autor: dS »

Po wymianie dwumasy przez stachulexa w moim ISie mogę z pełnym przekonaniem powiedzieć że szarpanie przy ruszaniu to jego sprawka. Trochę jeździłem z tym szarpaniem , a czasem szarpało naprawdę mocno, co mnie mocno irytowało. Teraz rusza bardzo płynnie. Pozostało tylko wrażenie że zaraz zacznie szarpać, ale nic takiego nie ma już miejsca :puchar:
"Nie masz talentu? Zawsze możesz pokazać cycki."
Awatar użytkownika
Kukis
Lex user
Posty: 80
Rejestracja: 3 paź 2010, o 11:40
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Gdynia
Lokalizacja: Gdynia/CWA
Kontakt:

Re: [IS200] Lekkie szarpanie przy ruszaniu

Post autor: Kukis »

A pochwalisz się ile Cię taka przyjemność kosztowała ;)?
To juz na pw panowie
Jakie założenie masz??? - PROSTE!!! Walczyć i wygrywać!!!
Awatar użytkownika
michalm320
Lex Master
Posty: 1249
Rejestracja: 20 lip 2011, o 21:20
Model Lexusa: Celica VII
Skąd:: Tomaszów Maz./Turek
Kontakt:

Re: [IS200] Lekkie szarpanie przy ruszaniu

Post autor: michalm320 »

dS pisze:Po wymianie dwumasy przez stachulexa w moim ISie mogę z pełnym przekonaniem powiedzieć że szarpanie przy ruszaniu to jego sprawka. Trochę jeździłem z tym szarpaniem , a czasem szarpało naprawdę mocno, co mnie mocno irytowało. Teraz rusza bardzo płynnie. Pozostało tylko wrażenie że zaraz zacznie szarpać, ale nic takiego nie ma już miejsca :puchar:
Wymieniałeś sprzęgło razem z dwu-masem czy tylko samo koło regenerowałeś/wymieniłeś?
Obrazek
Awatar użytkownika
stachulex
Lex Driver
Posty: 306
Rejestracja: 12 lut 2011, o 00:42
Model Lexusa: gs 300 mk1
Lokalizacja: poznan
Kontakt:

Re: [IS200] Lekkie szarpanie przy ruszaniu

Post autor: stachulex »

michalm320 pisze:
dS pisze:Po wymianie dwumasy przez stachulexa w moim ISie mogę z pełnym przekonaniem powiedzieć że szarpanie przy ruszaniu to jego sprawka. Trochę jeździłem z tym szarpaniem , a czasem szarpało naprawdę mocno, co mnie mocno irytowało. Teraz rusza bardzo płynnie. Pozostało tylko wrażenie że zaraz zacznie szarpać, ale nic takiego nie ma już miejsca :puchar:
Wymieniałeś sprzęgło razem z dwu-masem czy tylko samo koło regenerowałeś/wymieniłeś?
do slawka zalozylismy zregenerowane kolo dwumasowe i nowe sprzeglo.te kola maja to do siebie ze sie klinuja i czasem szarpie-w momencie sklinowania kola a czasem szarpanie znika-kolo chodzi prawidlowo.jednak jest to oznaka ze za jakis czas sklinuje sie na dobre i trzeba bedzie je wymienic.przez klinowanie kola dwumasowego niszcza sie tlumiki drgan na tarczy sprzegla wiec przy jednej robocie nalezy wymienic caly komplet-kolo i zestaw sprzegla.
Obrazek
PRZEDNI NAPED JEST DLA DZIEWCZYNEK
doOh
Lex user
Posty: 133
Rejestracja: 25 paź 2010, o 16:54
Model Lexusa: IS 250 A/T
Skąd:: Galway IRL
Kontakt:

Re: [IS200] Lekkie szarpanie przy ruszaniu

Post autor: doOh »

Dokladnie w IS 200 czesto padaja kola dwumasowe ;/ To samo u mnie przy przebiegu 140k km ;/
Awatar użytkownika
michalm320
Lex Master
Posty: 1249
Rejestracja: 20 lip 2011, o 21:20
Model Lexusa: Celica VII
Skąd:: Tomaszów Maz./Turek
Kontakt:

Re: [IS200] Lekkie szarpanie przy ruszaniu

Post autor: michalm320 »

A ile kosztuje taka regeneracja i gdzie ją najlepiej zrobić?
Obrazek
Awatar użytkownika
konik_80
Lex Driver
Posty: 426
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:13
Model Lexusa: kiedyś IS200 obecnie Avensis T25
Skąd:: Szkocja
Lokalizacja: Szkocja / Stargard Szczec
Kontakt:

Re: [IS200] Lekkie szarpanie przy ruszaniu

Post autor: konik_80 »

Nie wiem jak ceny i dostępność części do ISów ale na przykłądzie mojego Subaru gdzie dwumasa mi piszczała (przypadłość każdego Legasa z większym przebiegiem) to cała impreza z przerobieniem 2 masy na normalne koło masowe + komplet sprzęgła (EXEDY) i łożysko dociskowe w dodatku części ściągane ze stanów to koszt około 1200zł + śruby do jedno masy (bo z 2masy nie pasują) około 100zł. Wymianę robiłem sam także odpadł koszt robocizny.
Po wymianie przynajmniej nie martwię się, że jakaś 2masa może się zaciąć lub w skrajnym przypadku skręcić i zerwać co uniemożliwiłoby jazdę.
Awatar użytkownika
michalm320
Lex Master
Posty: 1249
Rejestracja: 20 lip 2011, o 21:20
Model Lexusa: Celica VII
Skąd:: Tomaszów Maz./Turek
Kontakt:

Re: [IS200] Lekkie szarpanie przy ruszaniu

Post autor: michalm320 »

Też bym chętnie przeszedł na zwykłe koło. Tylko czy jest dostępne do IS-a
Obrazek
doOh
Lex user
Posty: 133
Rejestracja: 25 paź 2010, o 16:54
Model Lexusa: IS 250 A/T
Skąd:: Galway IRL
Kontakt:

Re: [IS200] Lekkie szarpanie przy ruszaniu

Post autor: doOh »

Oczywiscie ze sa, tylko ze bodajrze od okolo 650 euro w gore, sam sie zastanawialem ale dodac do tego sprzeglo dedykowane wychodzi lekko ponad 1000euro
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: [IS200] Lekkie szarpanie przy ruszaniu

Post autor: carinus »

Czytając o coraz to innych,nowych bolączkach nowej technologii w naszych samochodach coraz bardziej skłaniam się do pomysłu wkładania starszych ,sprawdzonych i prostych konstrukcyjnie silników z osprzętem.
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości