[is200] prowadzenie

Awatar użytkownika
michalm320
Lex Master
Posty: 1249
Rejestracja: 20 lip 2011, o 21:20
Model Lexusa: Celica VII
Skąd:: Tomaszów Maz./Turek
Kontakt:

Re: [is200] prowadzenie

Post autor: michalm320 »

Ja po przesiadce z Civic'a też musiałem się przyzwyczaić do zupełnie innego prowadzenia. Szokiem dla mnie były koleiny. Civic przy wyjeździe z kolein był niesłychanie stabilny (był lekko obniżony), bardzo lekko się go prowadziło. W IS trzeba mocno kierownice trzymać która pracuje z przyjemnym oporem. Co też istotne to to że IS pomimo serii zawiasu jest twardy, nie można o nim powiedzieć że jest komfortowy albo że płynie po drodze. No ale już się przyzwyczaiłem i jazda tym autem jest naprawdę przyjemna :)
Obrazek
Awatar użytkownika
konik_80
Lex Driver
Posty: 426
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:13
Model Lexusa: kiedyś IS200 obecnie Avensis T25
Skąd:: Szkocja
Lokalizacja: Szkocja / Stargard Szczec
Kontakt:

Re: [is200] prowadzenie

Post autor: konik_80 »

Lex jak ma sprawne zawieszenie i poprawną geometrię prowadzi się elegancko zarówno na zakrętach jak i na wprost.
Jak kupiłem swojego to nie prowadził się rewelacyjnie ale po zrobieniu zbieżności w PL u pewnego dziadka który robi starymi metodami - tak jak robiło się Warszawy i Syrenki to Lexik śmigał pięknie - nie ściągał - na wprost jechał jak po szynach (chyba, że były koleiny...) a na rondach czy zakrętach latał jak przyklejony - dodatkowo nie ciął opon.
Nadmienię tylko jakich metod używał "dziadek" - miał rurkę z podziałką ;) bardzo proste i niezawodne narzędzie - nie to co lasery. Gość jest znany w mieście z tego ,że poprawia po laserach.
W swoim warsztacie miałem okazję pobawić się trochę właśnie laserem do zbieżności i po kilku godzinach zabawy zauważyłem, że jak się ustawi zbieżność i ściągnie urządzenie a następnie założy je ponownie (bez ruszania auta) to odczyty już nie są identyczne...
Awatar użytkownika
LinkPL
Lex Maniak
Posty: 792
Rejestracja: 9 lis 2010, o 00:59
Model Lexusa: RX 500h
Skąd:: Iłża
Kontakt:

Re: [is200] prowadzenie

Post autor: LinkPL »

Franko powiedział, że najlepiej założyć felgi stalowe. A jeśli już to na prawdę proste aluminium do zbieżności.
Akurat znam zasadę ustawiania na rurce, ale moim zdaniem z wózkami pod kołami i dobrym hunterem też da się ogarnąć temat ...

Trzeba jednak przyznać, że samochód jest bardzo czuły na kierownicy w porównaniu do BMW, gdzie zasada działania napędu jest identyczna. Więc jeśli sprawdziłeś dobrze zawias i wiesz, że wszystko jest ok to jest wysoce prawdopodobne, że tak właśnie jest :crazy:

Możesz wykonać kilka prostych testów. Wyjedź na prostą drogę, rozpędź się do 100 puść kierownicę i naciśnij hamulec, jeśli zacznie uciekać, tzn, że gdzieś są luzy. Jeśli ucieka Ci samochód przy przyspieszaniu tzn, że też coś nie bangla jak trzeba ... Zrobisz z 10 tyś i zaczniesz zwracać uwagę na to w jaki sposób samochód prowadzisz i sam zobaczysz, że on sam jedzie :crazy:

Na początku też byłem przewrażliwiony, ale tylnonapędowce tak mają. Trochę mniej się to odczuwa w większych samochodach pokroju GS czy BMW 5 lub 7.

Poczekaj do jakiegoś spotu w Warszawie, przyjadą inni to sobie pojeździsz innymi, jak będę to sam Ci dam potrzymać fajerę ...
How far We can go ...
Awatar użytkownika
ccamillo
Lex user
Posty: 168
Rejestracja: 30 maja 2011, o 10:02
Model Lexusa: brak
Skąd:: Wołomin
Kontakt:

Re: [is200] prowadzenie

Post autor: ccamillo »

LinkPL pisze:Będziesz zawiedziony tym co napiszę ale przeczytaj do końca ...
Miałeś rację ... zawiodłeś mnie ;)

Wracając do tematu, to chyba za stary jestem do tego samochodu:). Podobno Is 200 prowadzi się rewelacyjnie, takie sa opinie i wyniki testow. Jednak skoro nie tylko ja zauważyłem złe prowadzenie na wprost, to chyba tak super nie jest.
Nie mam doświadczenie z samochodami sportowymi, ale uważam, ze uczyc to sie powinno bestii 400KM:). Kazdy kierowca ma inne odczucie właściwości jezdnych i inne oczekiwania. Jeździłem rożnych samochodami (z tylnym napęd też, osobowymi i dostawczymi) i uważam, że lex powinien prowadzić sie lepiej.
To jest moje subiektywne odczycie, weryfikowane jedynie na przykładzie innych niz lex samochodów. Oczywiście najlepiej byłoby sie przejechać innym is'em lub poprosić inne uzytkownika o przejechanie się moim.
MączeK
Lex user
Posty: 233
Rejestracja: 4 lis 2010, o 11:52
Model Lexusa: RX
Skąd:: ***
Kontakt:

Re: [is200] prowadzenie

Post autor: MączeK »

Jak masz czas w weekend to mozemy sie gdzies styknac i porównasz sobie z moim ISem:)
Awatar użytkownika
ccamillo
Lex user
Posty: 168
Rejestracja: 30 maja 2011, o 10:02
Model Lexusa: brak
Skąd:: Wołomin
Kontakt:

Re: [is200] prowadzenie

Post autor: ccamillo »

MączeK pisze:Jak masz czas w weekend to mozemy sie gdzies styknac i porównasz sobie z moim ISem:)
Dzięki za propozycję :D
Zobaczę jak w trasie będzie się zachowywał.
Po rejestracji wnioskuję, że kręcisz się z drugiej strony Warszawy, może koledzy z tej strony dadzą się namówić na przejażdżkę moim (ja płacę za paliwo :biggrin2: )
Awatar użytkownika
Flash
Lex user
Posty: 83
Rejestracja: 16 paź 2010, o 20:27
Model Lexusa: IS200; IS300
Skąd:: Katowice
Kontakt:

Re: [is200] prowadzenie

Post autor: Flash »

ccamillo pisze:Witam

Jak Wam się Is prowadzi na wprost?
Mój jakoś delikatnie wężykuje, tzn. jak lekko skręcę w lewo to jedzie w lewo, jak w prawo to w prawo, generalnie wydaje mi sie, że ma problem z prostowaniem kół. W długich łukach jest OK, ładnie jedzie.
Byłem na geometrii w trzech różnych miejscach i jest OK.
Trochę lepiej się prowadzi jak ciśnienie w oponach ma powyżej 2,5 ... ale to nie jest rozwiązanie.
Wg mnie to co piszesz jest standardowym objawem luzu w układzie kierowniczym - przy maglownicy albo na końcówkach drążków. Miałem podobny objaw, sprawdź to dokładnie. Przy ew. wymianie zwróć uwagę na długość drążka (!). Hurtownie mają opisany drążek o długości 32cm do IS200/GS300 a w rzeczywistości potrzebujesz drążek o dług. 27cm.
Awatar użytkownika
ccamillo
Lex user
Posty: 168
Rejestracja: 30 maja 2011, o 10:02
Model Lexusa: brak
Skąd:: Wołomin
Kontakt:

Re: [is200] prowadzenie

Post autor: ccamillo »

Po ostatniej regulacji geometrii jest dużo lepiej, ale oczekuję więcej od tego samochodu :)
Jak nadal mi nie będzie pasować, to jeszcze raz pojadę na zbieżność i ustawię bardziej na "+" (w granicy tolerancji), teraz mam ustawione "w punkt", a było na "-" .
tomekb
Lex Master
Posty: 2643
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: Avensis t25 1,8 aut, rx300 2gen.
Skąd:: Sosnowiec, Będzin
Lokalizacja: Sosnowiec, Będzin
Kontakt:

Re: [is200] prowadzenie

Post autor: tomekb »

Sprawdz dokladnie zawieszenie gdyz cięzko ocenic przyczyne luu i tylko dobry fachowiec da sobie z tym rade mi dopiero poprawilo sie po zrobioeniu całego przedniegiego zawieszenie
Awatar użytkownika
ccamillo
Lex user
Posty: 168
Rejestracja: 30 maja 2011, o 10:02
Model Lexusa: brak
Skąd:: Wołomin
Kontakt:

Re: [is200] prowadzenie

Post autor: ccamillo »

tomekb pisze:Sprawdz dokladnie zawieszenie gdyz cięzko ocenic przyczyne luu i tylko dobry fachowiec da sobie z tym rade mi dopiero poprawilo sie po zrobioeniu całego przedniegiego zawieszenie
Sprawdzane było już ze 4 razy, dwa razy na szarpakach ... nie sadze żeby były luzy :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości