[is200]Prośba o identyfikację tulei w zawieszeniu

Bartpabicz
Lex user
Posty: 25
Rejestracja: 4 lut 2012, o 00:36
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Cork, Irlandia

Re: Prośba o identyfikację tulei w zawieszeniu

Post autor: Bartpabicz »

Bartpabicz pisze:Dobry pomysł. Cała sprawa jest już w toku, także pożyjemy-zobaczymy. Dzięki wielkie za wszelką pomoc!

dostałem właśnie PM z przypomnieniem, że nie dałem znać jak się sprawa zakończyła. Koniec końców samochód poszedł na żyletki, a ja sam kupiłem dla siebie Toyotę Altezzę, czyli uboższą w wyposażenie wersję IS200 produkowaną na rynek Japoński i na Antypody, ale z mocniejszym silnikiem Yamahy. Rocznik 2001, przebieg 85.000 km, bieluśki jak śnieg i bardzo zadbany. Jak widać nie ma tego złego...:) Pozdrawiam!
Marchol
Lex Driver
Posty: 515
Rejestracja: 22 sie 2011, o 23:02
Model Lexusa: is 200
Skąd:: Ruda Śląska
Kontakt:

Re: Prośba o identyfikację tulei w zawieszeniu

Post autor: Marchol »

Dam Ci moje wyposażenie za te serducho :) szkoda że nie ma wersji z kiera po normalnej stronie...

Sent from my HTC Desire HD A9191 using Tapatalk
Obrazek
Bartpabicz
Lex user
Posty: 25
Rejestracja: 4 lut 2012, o 00:36
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Cork, Irlandia

Re: Prośba o identyfikację tulei w zawieszeniu

Post autor: Bartpabicz »

ano nie ma, za to (jeszcze) nie zmusza się Was do płacenia dodatkowego podatku od pojemności silnika. Ot, coś za coś :) Altezzę najpewniej też pchnę dalej, bo ma słaby moment przy niskich obrotach i wrócę do Mitsubishi FTO (bądź rzucę się na Audi TT jeśli będzie bardziej zrywny), ale to dalsza przyszłość. Swoją drogą, silnik BEAMS można kupić i sprowadzić. ~400 euro plus robocizna? Nie wiem po ile chodzą.
turas
Nowy lex user
Posty: 8
Rejestracja: 18 wrz 2011, o 16:59
Model Lexusa: IS200 99r. autmat
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: Prośba o identyfikację tulei w zawieszeniu

Post autor: turas »

to i ja powrócę z tematem tulei:

są jakieś dodatkowe efekty wywalonych tulei pływających? np. pływanie tyłu auta?
i który to wahacz z tą tuleją pływającą? (mam na myśli tył auta).

P.S. skąd macie te schematy zawiechy?

Dzięki i pozdrawiam!
Bartpabicz
Lex user
Posty: 25
Rejestracja: 4 lut 2012, o 00:36
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Cork, Irlandia

Re: Prośba o identyfikację tulei w zawieszeniu

Post autor: Bartpabicz »

turas pisze:P.S. skąd macie te schematy zawiechy?

Schematy znajdziesz tutaj:


http://www.toyodiy.com/parts/


Względnie na stronie producenta tulei:


www.fe-best.de

zakładka Catalogue


Co do reszty niech wypowiedzą się bardziej doświadczeni:)
Awatar użytkownika
dS
Lex Master
Posty: 2932
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:30
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Wołomin
Kontakt:

Re: Prośba o identyfikację tulei w zawieszeniu

Post autor: dS »

a wie ktoś gdzie dostać tuleje w rozsądnych cenach ?
"Nie masz talentu? Zawsze możesz pokazać cycki."
Marchol
Lex Driver
Posty: 515
Rejestracja: 22 sie 2011, o 23:02
Model Lexusa: is 200
Skąd:: Ruda Śląska
Kontakt:

Re: Prośba o identyfikację tulei w zawieszeniu

Post autor: Marchol »

dS pisze:a wie ktoś gdzie dostać tuleje w rozsądnych cenach ?
http://eurotradeplus.pl/

najlepiej napisać na maila do rafal.turski@eurotradeplus.pl

po długim weekendzie będzie robił zamówienie na tuleje pływające z tyłu powiedziałem żeby zamówił z niemiec ok 20 sztuk

na stronce hdmot są one po 90 zł natomiast w eurotradeplus za ok 27 zł + koszty wysyłki więc wydaje mi się to rozsądna cena.

Jedynie problem jest z wymianą, szukam ściągacza do tulei żeby nie zdejmować całej zwrotnicy i ciężko znaleźć taki który będzie odpowiadał wymiarom tej TAB-124Z, udało mi się namierzyć zestawy do Vectry B które mają podobne wymiary z tym że tulejka wyciskająca ma fi 45 mm zamiast 43 ale jak ktoś ma dostęp do tokarza lub innego artysty to to ogarnie.
Obrazek
Awatar użytkownika
dS
Lex Master
Posty: 2932
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:30
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Wołomin
Kontakt:

Re: Prośba o identyfikację tulei w zawieszeniu

Post autor: dS »

czy warto brać inne sworznie niż ori Toyoty ? macie jakieś doświadczenie z produktami TRW albo 555 ?
"Nie masz talentu? Zawsze możesz pokazać cycki."
Awatar użytkownika
LinkPL
Lex Maniak
Posty: 792
Rejestracja: 9 lis 2010, o 00:59
Model Lexusa: RX 500h
Skąd:: Iłża
Kontakt:

Re: Prośba o identyfikację tulei w zawieszeniu

Post autor: LinkPL »

Szybka wymiana maili z Panem Turskim i tuleje pływające były u mnie w domu.

Samochód nabrał więcej pewności, bo stare były już wystukane całkiem dobrze, nawet jak nie wiał wiatr to samochodów prowadził się jak dziwka ... . Koszt całkowity 300, stówka tuleje, 200 wymiana z geometrią.

Ciekawe jak będzie z żywotnością. Trzeba wziąć fakturę VAT ;)
Jedynie problem jest z wymianą, szukam ściągacza do tulei żeby nie zdejmować całej zwrotnicy i ciężko znaleźć taki który będzie odpowiadał wymiarom tej TAB-124Z
Nie potrzebny żaden ściągacz, żeby tylko śruby puściły lekko i nie były utlenione w starych tulejkach to spokojnie da radę to zrobić bez używania jakichś magicznych narządów. Wystarczy duży śrubokręt albo rurka i odpowiedniej wielkości młotek, jeśli nie idzie to znaczy że potrzebny jest większy młotek ... Trzeba jeszcze wyciągnąć śruby trzymające amortyzator, żeby wahacz dało się odciągnąć w dół i do zabicia nowych tulei odpowiednią rurkę, żeby przy wbijaniu nie pokaleczyć gumek osłonowych. No i w domu tego nie zrobisz, ponieważ po wymianie musisz zrobić geometrię całego samochodu.

Pozdrawiam
Link
How far We can go ...
turas
Nowy lex user
Posty: 8
Rejestracja: 18 wrz 2011, o 16:59
Model Lexusa: IS200 99r. autmat
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: Prośba o identyfikację tulei w zawieszeniu

Post autor: turas »

Witam,

ponawiam pytanko, może ktoś umie mi odpowiedzieć jaki jest efekt zużytej tulei pływającej oraz jaki efekt może wywolać włożenie zwykłej tulei zamiast pływającej? (mam podejrzenia że ktoś kiedyś robiąc auto coś schrzanił - z tyłu z prawej mam inną tuleje niż z lewej...)
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości