[is200]Prośba o identyfikację tulei w zawieszeniu

Bartpabicz
Lex user
Posty: 25
Rejestracja: 4 lut 2012, o 00:36
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Cork, Irlandia

Re: Prośba o identyfikację tulei w zawieszeniu

Post autor: Bartpabicz »

jeszcze jedna rzecz - mały off-topic, ale ciągle próbuję się połapać na tym forum. Mechanik podrzucił mi linka na rosyjskojęzyczną stronę z częściami (katalog online) - www.japancars.ru. Komu można tego linka podrzucić, i czy w ogóle się kwalifikuje jako jakaś podpowiedź/pomoc/źródło wiedzy dla użytkowników Lexusów? Link poniżej. Dzięki

japończyki ogólnie:

http://www.japancars.ru/

Lexus i Toyota:

http://www.japancars.ru/cat/toyota/
Bartpabicz
Lex user
Posty: 25
Rejestracja: 4 lut 2012, o 00:36
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Cork, Irlandia

Re: Prośba o identyfikację tulei w zawieszeniu

Post autor: Bartpabicz »

korzystając z okazji, wspomniany w pierwszym poście kolega poszukuje takiej tulei:

Obrazek

Czy znowuż - mógłbym prosić o jej identyfikację, i czy są zamienniki? Dzięki!
Marchol
Lex Driver
Posty: 515
Rejestracja: 22 sie 2011, o 23:02
Model Lexusa: is 200
Skąd:: Ruda Śląska
Kontakt:

Re: Prośba o identyfikację tulei w zawieszeniu

Post autor: Marchol »

Hmm, patrzę na te nowe foty od Ciebie i już mechanik nie wskazuje na tą tuleję...
tutaj masz fotkę z Fobesta pokazującą do których elementów zawieszenia ma zamiennik
Załączniki
pictures_custom_febestw_S-TAB-124Z.jpg
Obrazek
Bartpabicz
Lex user
Posty: 25
Rejestracja: 4 lut 2012, o 00:36
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Cork, Irlandia

Re: Prośba o identyfikację tulei w zawieszeniu

Post autor: Bartpabicz »

Witam,

Zacznę od wiadomości z Tedgum'u i Euro Trade Plus - tuleja z pierwszego zdjęcia to TAB-100 z Fe-Best'u. Schemat poniżej:

Obrazek

Dostępna w Euro Trade Plus, czas oczekiwania około dwóch tygodni. Cena 35,40 netto + 15,50 za DPD (kurier).

Tedgum z kolei, odnosząc się do schematu przedniego zawieszenia, musi mieć oryginał jako wzór, nie mają takiej na stanie. Co do tylnego zawieszenia stwierdzili, że jest zaznaczony SWORZEŃ, a nie TULEJA, także... chyba chodzi o TAB-124Z, czyli te tuleje pływające z Toyoty Crown jak mniemam? A musiałem po prostu źle zaznaczyć na schemacie.

Co do trzeciego schematu, to jest to TAB-090 na schemacie powyżej.


Innymi słowy, w przednim zawieszeniu chodziło o TAB-100 (i TAB-090 dla kolegi), a w tylnym o TAB-124Z. Tyle teoria. Jeżeli to, co napisałem wyżej ma Waszym zdaniem sens, dowiaduję się po ile chadzają pozostałe tuleje i składam zamówienie. Swoją drogą, rozejrzę się jeszcze na stronach zagranicznych, może nie trzeba będzie czekać dwóch tygodni, a i cena okaże się lepsza.
Bartpabicz
Lex user
Posty: 25
Rejestracja: 4 lut 2012, o 00:36
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Cork, Irlandia

Re: Prośba o identyfikację tulei w zawieszeniu

Post autor: Bartpabicz »

Witam ponownie,


Mały update odnośnie mojej sytuacji. Złożyłem zamówienie na tuleje TAB-100 i TAB-124z.
Co do tulei do GS300, okazało się że chodzi o trochę inną część, mianowicie o ramię o oznaczeniu 48069A, na końcu którego znajduje się jedna tuleja o oznaczeniu TAB-177. Schemat, który umieściłem wcześniej i który w założeniu miał się odnosić do GS300 ostatecznie okazał się schematem do IS200. Do GS300 schemat znajduje się pod poniższym linkiem:

http://www.toyodiy.com/parts/p_E_1998_L ... _4802.html


Pisałem w sprawie tulei do sklepów u naszych wschodnich sąsiadów, ale w żadnym z trzech przypadków nie otrzymałem odpowiedzi. Pytania wysyłałem w języku angielskim.

Co do zakupów w Auto Trade Plus, po rozmowie z konsultantem okazało się, że nie trzeba mieć założonej działalności gospodarczej, żeby coś u nich kupić. Powiedziano mi, że "wszystkim się zajmą", także... no zobaczymy, za niecałe dwa tygodnie spodziewam się przesyłki.
Bartpabicz
Lex user
Posty: 25
Rejestracja: 4 lut 2012, o 00:36
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Cork, Irlandia

Re: Prośba o identyfikację tulei w zawieszeniu

Post autor: Bartpabicz »

witam ponownie,


temat jednak nie znajdzie zakończenia - w niedzielę samochód miał stłuczkę, więc cała naprawa, do odwołania, jest w zawieszeniu. Pozdrawiam
Marchol
Lex Driver
Posty: 515
Rejestracja: 22 sie 2011, o 23:02
Model Lexusa: is 200
Skąd:: Ruda Śląska
Kontakt:

Re: Prośba o identyfikację tulei w zawieszeniu

Post autor: Marchol »

oj :/ kto winny ?
Obrazek
Bartpabicz
Lex user
Posty: 25
Rejestracja: 4 lut 2012, o 00:36
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Cork, Irlandia

Re: Prośba o identyfikację tulei w zawieszeniu

Post autor: Bartpabicz »

obce renault, na szczęście:)
Marchol
Lex Driver
Posty: 515
Rejestracja: 22 sie 2011, o 23:02
Model Lexusa: is 200
Skąd:: Ruda Śląska
Kontakt:

Re: Prośba o identyfikację tulei w zawieszeniu

Post autor: Marchol »

to fru do aso niech przy okazji zrobią zawias :P bo przecież podczas kolizji się uszkodził :D
Obrazek
Bartpabicz
Lex user
Posty: 25
Rejestracja: 4 lut 2012, o 00:36
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Cork, Irlandia

Re: Prośba o identyfikację tulei w zawieszeniu

Post autor: Bartpabicz »

Dobry pomysł. Cała sprawa jest już w toku, także pożyjemy-zobaczymy. Dzięki wielkie za wszelką pomoc!
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości