[is200] Koło dwumasowe :) szarpanie .

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Adix
Lex user
Posty: 44
Rejestracja: 3 sty 2011, o 14:10
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Wawa
Lokalizacja: Wawa
Kontakt:

Re: [is200] Koło dwumasowe :) szarpanie .

Post autor: Adix »

Z tego co mówił poprzedni właściciel, to sprzęgło było wymieniane niedawno.
Awatar użytkownika
michalm320
Lex Master
Posty: 1249
Rejestracja: 20 lip 2011, o 21:20
Model Lexusa: Celica VII
Skąd:: Tomaszów Maz./Turek
Kontakt:

Re: [is200] Koło dwumasowe :) szarpanie .

Post autor: michalm320 »

Adix pisze:Z tego co mówił poprzedni właściciel, to sprzęgło było wymieniane niedawno.
Pojeździj. Jak nie masz dziwnych dźwięków spod auta to nie masz się czym przejmować.
Obrazek
Awatar użytkownika
Adix
Lex user
Posty: 44
Rejestracja: 3 sty 2011, o 14:10
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Wawa
Lokalizacja: Wawa
Kontakt:

Re: [is200] Koło dwumasowe :) szarpanie .

Post autor: Adix »

michalm320 pisze:
Adix pisze:Z tego co mówił poprzedni właściciel, to sprzęgło było wymieniane niedawno.
Pojeździj. Jak nie masz dziwnych dźwięków spod auta to nie masz się czym przejmować.
No na szczęście nic nie słychać niepokojącego...
Przyuważyłem, że jak daje więcej gazu to nie ma tego "szarpaka", więc może faktycznie kwestia pojeżdżenia, wyczucia itd... :)

Pozdro.
Adix
Awatar użytkownika
mikrus
Lex Driver
Posty: 525
Rejestracja: 6 mar 2012, o 12:05
Model Lexusa: GS430 mkII
Skąd:: ok. Poznań
Kontakt:

Re: [is200] Koło dwumasowe :) szarpanie .

Post autor: mikrus »

Ja miałem początkowo to samo. Na zimnym silniku przede wszystkim, ale to jest kwestia przyzwyczajenia, pojeździj trochę autem, przedmuchaj go trochę po prostej jak wspomniał Michał, dziwne, ale faktycznie auto po tym jeździ już normalnie przez jakiś czas :) odnoszę takie wrażenie, że ten typ tak po prostu ma. Tym bardziej, że kumpel w Toyocie miał takie objawy nawet po wymianie sprzęgła, więc nie zwracam na to uwagi.
Pozdrawiam
Mikołaj
Awatar użytkownika
LinkPL
Lex Maniak
Posty: 792
Rejestracja: 9 lis 2010, o 00:59
Model Lexusa: RX 500h
Skąd:: Iłża
Kontakt:

Re: [is200] Koło dwumasowe :) szarpanie .

Post autor: LinkPL »

Zużyte koło dwumasowe jest jak wypite piwo z butelki ...

Jak zużyjesz piwo, to wtedy butelka jest pusta, piwa nie ma, więc więcej się nie napijesz. Tak samo jest z kołem dwumasowym, jak się rozj..bie to dalej nie pojedziesz, bo mimo to iż biegi normalnie będą wchodzić to koło dwumasowe nie będzie przekazywało mocy obrotowej silnika na skrzynie biegów i samochód po prostu nie ruszy z miejsca ... Ponieważ nie będzie sztywnego połączenia pomiędzy skrzynią i silnikiem ...

Także skończcie historie o szarpaniu i kole dwumasowym ...

Jak padło mi przy Rav4 mk2 to przez 2-4k km auto jeździło jak by był tłumik dziurawy (taki był odgłos), aż pewnego razu nie dojechałem do pracy, bo zabrakło napędu ...

Pozdro
Link
How far We can go ...
Awatar użytkownika
Adix
Lex user
Posty: 44
Rejestracja: 3 sty 2011, o 14:10
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Wawa
Lokalizacja: Wawa
Kontakt:

Re: [is200] Koło dwumasowe :) szarpanie .

Post autor: Adix »

LinkPL pisze:Zużyte koło dwumasowe jest jak wypite piwo z butelki ...
Jak zużyjesz piwo, to wtedy butelka jest pusta, piwa nie ma, więc więcej się nie napijesz.
Ciekawa analogia... :)
Awatar użytkownika
MoodY
Lex user
Posty: 162
Rejestracja: 22 paź 2011, o 08:11
Model Lexusa: Gs430
Skąd:: Oberschlesien
Kontakt:

Re: [is200] Koło dwumasowe :) szarpanie .

Post autor: MoodY »

LinkPL pisze:Tak samo jest z kołem dwumasowym, jak się rozj..bie to dalej nie pojedziesz, bo mimo to iż biegi normalnie będą wchodzić to koło dwumasowe nie będzie przekazywało mocy obrotowej silnika na skrzynie biegów i samochód po prostu nie ruszy z miejsca ... Ponieważ nie będzie sztywnego połączenia pomiędzy skrzynią i silnikiem ...
Link
Hahahahaha, większej bzdury w życiu nie słyszałem!!!! Jeździłeś dotąd, aż dwumas rozsypał się na dwie części?????, to hardkor jesteś. Znasz zasadę działania, budowę i zadania, jakie ma do wykonania dwumas??? To poczytaj trochę, albo poogladaj jakieś filmy edukacyjne, a nie wprowadzaj ludzi w błąd, bo Twój dwumas był już zużyty na długo przed tym, jak rozleciał się na dwie części. :szok: a doprowadzenie, do całkowitego rozpadu, świadczy o tym, że albo byłeś głuchy, albo lubisz jeździć "na wibratorze" (bez podtekstów seksualnych).
Dwumas jest niestety bardzo delikatnym ustrojstwem, w 90% przypadków zwykłe przypalenie sprzęgła wystarczy, żeby przestał działać jak powinien...
Na necie jest mnóstwo artykułów na temat dwumasów, więc szkoda mi czasu na rozpisywanie. Chce tylko napisać, ze jak komuś wystarczy nerwów, aby odjeździć do rozpadu .dwumasu na dwie części, a szczególnie w IS'ie, to nic, tylko pogratulować
Wszystkim dogodzić się nie da, ale wszystkich wku....., to już żaden problem...
Swapy, tuning, mechanika... poprawianie po drrrrrrruciarzach!!! - Hasło reklamowe 2012.
Awatar użytkownika
LinkPL
Lex Maniak
Posty: 792
Rejestracja: 9 lis 2010, o 00:59
Model Lexusa: RX 500h
Skąd:: Iłża
Kontakt:

Re: [is200] Koło dwumasowe :) szarpanie .

Post autor: LinkPL »

MoodY pisze:
LinkPL pisze:Tak samo jest z kołem dwumasowym, jak się rozj..bie to dalej nie pojedziesz, bo mimo to iż biegi normalnie będą wchodzić to koło dwumasowe nie będzie przekazywało mocy obrotowej silnika na skrzynie biegów i samochód po prostu nie ruszy z miejsca ... Ponieważ nie będzie sztywnego połączenia pomiędzy skrzynią i silnikiem ...
Link
Hahahahaha, większej bzdury w życiu nie słyszałem!!!! Jeździłeś dotąd, aż dwumas rozsypał się na dwie części?????, to hardkor jesteś. Znasz zasadę działania, budowę i zadania, jakie ma do wykonania dwumas??? To poczytaj trochę, albo poogladaj jakieś filmy edukacyjne, a nie wprowadzaj ludzi w błąd, bo Twój dwumas był już zużyty na długo przed tym, jak rozleciał się na dwie części. :szok: a doprowadzenie, do całkowitego rozpadu, świadczy o tym, że albo byłeś głuchy, albo lubisz jeździć "na wibratorze" (bez podtekstów seksualnych).
Dwumas jest niestety bardzo delikatnym ustrojstwem, w 90% przypadków zwykłe przypalenie sprzęgła wystarczy, żeby przestał działać jak powinien...
Na necie jest mnóstwo artykułów na temat dwumasów, więc szkoda mi czasu na rozpisywanie. Chce tylko napisać, ze jak komuś wystarczy nerwów, aby odjeździć do rozpadu .dwumasu na dwie części, a szczególnie w IS'ie, to nic, tylko pogratulować
Jeśli Twoja wiedza pochodzi z artykułów no to super, moja pochodzi z własnych doświadczeń. Przy Rav4 tak, jeździłem dotąd aż rozleciało się na dwie części ... ;) Nie rozumiem w czym problem. Ale nie miałem kłopotów z szarpaniem przy ruszaniu. Jak napisałem wyżej, tłukło się trochę podczas jazdy w ostatniej fazie. Rozleciało mi się we Włoszech, samochód zachowywał się jak by tłumik o coś uderzał. Wróciłem na takim z Breści 1450 km, potem jeszcze pojechałem na narty do Zakopca 800km. Tydzień później rozleciało się zupełnie ... Znam doskonale zasadę działania koła dwumasowego, wiem jak jest zrobione i wiem po co zostało wymyślone:
- nie przenosi drgań z wału napędowego na układ napędu i skrzynię,
- zmniejsza przeciążenia przy silnikach z dużą mocą i wysokim momentem, skrzynia, półośki nie dostają tak w dupsko,
- ponoć zmiejsza zużycie paliwa o 5% na niskich obrotach - ale to jest raczej mit,

Kiedyś samochody nie miały takiego sprzęgła tylko były sprężyny na tarczy sprzęgłowej i też było ok. Samochody robiły po 500k km i co najwyżej miały sprzęgło do wymiany a nie całe koło zamachowe ... To sprzęgło jeszcze mam od Rav4 to mogę Ci nagrać film jak działa nie działające koło dwumasowe ... ;)

Jest to swoistego rodzaju bezpiecznik, który ma chronić skrzynie, półośki przed przeciążeniami, a wymyślono je po to żeby to była kolejna rzecz którą musisz iść i kupić jako typową eksploatację ...
Także mity o szarpaniu przy ruszaniu, jeśli nie dochodzą żadne dziwne odgłosy możesz sobie wsadzić w buty ...

Pozdrawiam
Link
How far We can go ...
Awatar użytkownika
MoodY
Lex user
Posty: 162
Rejestracja: 22 paź 2011, o 08:11
Model Lexusa: Gs430
Skąd:: Oberschlesien
Kontakt:

Re: [is200] Koło dwumasowe :) szarpanie .

Post autor: MoodY »

No to widzisz, znasz zasadę działania, a takie głupoty piszesz. Rozlecialo Ci się na dwoje, bo przejechałeś na niesprawnym kupę kilometrów autem które podejrzewam jest w dieslu i ma ze 3x większy moment niż is200... Sam wymienialem osobiście dwa dwumasy w Isach, gdzie objawem był pojedynczy stuk przy odpaleniu i delikatne poszarpywanie na pierwszym biegu przy zimnym silniku. Po wymianie dwumasy, wszystkie objawy minęły w obydwu przypadkach, więc nie porównuj Ravki do IS200, bo nie o niej w tym temacie mowa!
Dziękuję dobranoc :kawa:
Wszystkim dogodzić się nie da, ale wszystkich wku....., to już żaden problem...
Swapy, tuning, mechanika... poprawianie po drrrrrrruciarzach!!! - Hasło reklamowe 2012.
Awatar użytkownika
mikrus
Lex Driver
Posty: 525
Rejestracja: 6 mar 2012, o 12:05
Model Lexusa: GS430 mkII
Skąd:: ok. Poznań
Kontakt:

Re: [is200] Koło dwumasowe :) szarpanie .

Post autor: mikrus »

No już spokojnie koledzy. Nigdy nie zagłębiałem się w działanie dwumasy, ale z czystej ciekawości obejrzałem kilka stron i znalazłem coś takiego:


co prawda jest to koło dwumasowe VAG'a, ale zasada działania każdego jednego jest taka sama.
Pozdrawiam
Mikołaj
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości